Aktualności

28/11

OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT SZKOŁY PATRIOTÓW!

Miło nam zakomunikować, że 27 listopada, na gali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach, nasza szkoła została uhonorowana zaszczytnym tytułem „SZKOŁY PATRIOTÓW”.


Wydarzenie to było zwieńczeniem działań naszej placówki w ramach Wojewódzkiego Projektu
"Szkoła / Przedszkole Patriotów", który trwał od kwietnia do października br.

Do projektu przystąpiły 222 placówki. Powołana kapituła uhonorowała ostatecznie certyfikatem 147 szkół (podstawowych i ponadpodstawowych) oraz 37 przedszkoli w województwie śląskim.

Naszą Trójkę, tak jak inne nagrodzone placówki, wpisano do specjalnego rejestru. Dzięki temu możemy posługiwać się nadanym tytułem np. w czasie uroczystości o charakterze oficjalnym, podczas organizacji konkursów itp. (czytaj więcej w rozwinięciu...)

28/11

Działania klas 4-8 w ramach akcji BohaterOn

Tradycyjnie, jak każdego roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji BohaterOn upamiętniającej Powstańców Warszawskich. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klas 4-8 mieli okazję podziękować powstańcom warszawskim za ich poświęcenie i bohaterstwo w czasie II wojny światowej. Umieszczając wpisy na portalu https://wpis.dumnizpowstancow.pl/  wyrazili dowód uznania, pamięci i dumy z uczestników i wydarzeń, które miały miejsce w polskiej historii 79 lat temu. Łącznie ponad 60 osób dokonało wpisów na portalu. Klasy ósme uczestniczyły również w zajęciach na temat Powstania Warszawskiego przygotowane na podstawie materiałów udostępnionych przez organizatorów akcji.

27/11

VI Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego MASTER OF WORDS

24 listopada odbył się konkurs z języka angielskiego "Master of Words" w którym wzięło udział 18 uczniów z 9 szkół naszego powiatu.


Konkurs składał się z 3 etapów sprawdzających znajomość zapisu i literowania wielu trudnych angielskich słów. 

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i zdolnościami językowymi.I miejsce
zajęła uczennica ze szkoły podstawowej nr 4 - Anna Horbowicz

Spośród 18 uczestników na podium znalazł się uczeń naszej szkoły - Adam Ostrowski z klasy 6a, który zajął II miejsce

Na III miejscu uplasowała się uczennica szkoły podstawowej nr 1 - Helena Wasser

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z językiem obcym.

CONGRATULATIONS

27/11

Z WIZYTĄ U TARNOGÓRSKICH GWARKÓW

We wtorek – 21 listopada uczniowie klasy 1a i 2a pod opieką wychowawców p. Anny Szczęsnej i p. Danuty Szulc mieli okazję zwiedzić wyjątkową w skali świata Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Dzieci odkryły kim byli tarnogórscy gwarkowie, dowiedziały się jak działa maszyna parowa, zobaczyły przodki górnicze z przełomu XVIII i XIX w. Wspaniałą atrakcją było płynięcie łodzią po podziemnej rzece. Ponadto dzieci miały okazję podziwiać niezwykłe zjawiska przyrodnicze, w tym jedyny w Europie lej krasowy. To była pouczająca i niezapomniana wycieczka.

13/11

Uroczysty apel - rocznica odzyskania niepodległości


Dzisiaj wielka jest rocznica-

Jedenasty listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

Hołd wdzięczności Polska składa!

 

Słowami wiersza Ludwika Wiszniewskiego rozpoczął się dziś uroczysty apel przygotowany przez klasę 7a. 

 
10/11

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.
Święto odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzone jest 11 listopada. To ważne święto narodowe, upamiętniające moment, kiedy Polska po 123 latach zaborów odzyskała suwerenność.

11 listopada 1918 roku, po zakończeniu I wojny światowej, Polska odzyskała niepodległość, a Józef Piłsudski został Naczelnikiem Państwa. Ten dzień stał się symbolem walki o wolność i niepodległość narodową, a obchody związane z tym świętem obejmują różnorodne wydarzenia, takie jak uroczystości państwowe, parady, koncerty, czy też spotkania patriotyczne.


Pamiętajmy siłę ducha i niezłomność Polaków oraz słowa Marszałka: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Punktualnie o godz. 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy...

10/11

Najlepsze w Lublińcu!

26.10 dwie uczennice naszej szkoły Zuzanna Marszałek z klasy 5b i Natalia Pluta z klasy 8a wzięły udział w wojewódzkim etapie "Dyktanda Niepodległościowego". Z każdej kategorii wyłoniono 15 laureatów. Nasze dziewczyny, jako jedyne z Lublińca, zostały laureatkami w swoich kategoriach: Zuzia uzyskała 11 miejsce w województwie, a Natalia miejsce 12.

15.11 dziewczyny odbiorą nagrody i dyplomy podczas uroczystego podsumowania konkursu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

07/11

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

6 listopada nasz Trójka obchodziła jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!

U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Dzieci brały udział w teleturnieju muzycznym „Jaka to melodia?”, gdzie po krótkiej linii melodycznej próbowały odgadnąć tytuły bajek, baśni i filmów animowanych.
Były także muzyczne zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze wszystkich uczniów klas 1-3.

07/11

Konkurs...

05/11

Podłoga Interaktywna FunFloor w naszej szkole!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła pozyskała z programu „Aktywna Tablica” Podłogę Interaktywną FunFloor.


Podłoga interaktywna to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer i moduł interaktywny umożliwiający wyświetlanie na podłodze gier  i animacji interaktywnych. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym uczestnicy przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.  


Interaktywna Podłoga jest wyjątkowym narzędziem edukacyjnym wspomagającym rozwój intelektualny i ruchowy dzieci. Stanowi uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych, a także zajęć specjalistycznych, takich jak zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, rewalidacyjne czy rozwijające kompetencje społeczno- emocjonalne.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: