Aktualności

02/06

Dzień Dziecka w Trójce!

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy najważniejszy dzień w roku – Dzień Dziecka! Zabawom nie było końca! Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie brali udział w pokazie Iluzjonisty w wykonaniu pana Konrada Mościńskiego. Zachwytom nie było końca, a dzieci z zaciekawieniem śledziły każdą magiczną iluzję. Wszystkie dzieci te małe i te trochę większe w tym dniu częstowały się słodką watą cukrową. Atrakcje te zostały przygotowane przez Radę Rodziców naszej Trójki, za co serdecznie ...Dziękujemy!

Była to niesamowita niespodzianka dla naszych uczniów.
W tym radosnym dniu wiele się działo w naszej Trójce- były gry i zabawy na wolnym powietrzu, piknik, wyjścia na lody i wszystko to o czym marzą w tym dniu dzieci.

02/06

Podziękowania...

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję "Żonkile", która upamiętniała 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

30/05

Uczniowie klas I-III Mistrzami Wiedzy Ogólnej OMNIBUS

Z ogromną radością ogłaszamy, że przedstawiciele klas I-III w składzie:

Franciszek Rudek kl. 1b

Paulina Pietruszewska kl. 2b

Marta Nikolczuk kl. 3a

Zostali Mistrzami Wiedzy Ogólnej OMNIBUS, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2. W pracy indywidualnej i zespołowej uczniowie wykazali się wszechstronną wiedzą z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zdobywając największą ilość punktów ze wszystkich drużyn. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się za rok w Szkole Podstawowej nr 3.

22/05

"Szkoła Patriotów"

Nasza szkoła ubiega się o certyfikat "Szkoła Patriotów"

Aby go otrzymać podejmujemy prace projektowe w trzech obszarach:

  1. Opracowanie informacji o miejscu pamięci, bohaterach i wydarzeniach przygotowanie notacji do IPN

  2. Opieka nad żyjącymi uczestnikami wydarzeń historycznych oraz wybranymi miejscami pamięci i ich bohaterami,

  3. Podejmowanie działań upowszechniających lokalnych wydarzeń oraz bohaterów walczących o niepodległość.

Realizacja projektu trwa do października 2023r.

Szczegóły projektu zamieszczone są w regulaminie.

05/05

3 maja...

5 maja 2023 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Podczas występu uczniowie klasy 4a przypomnieli, skąd wzięło się to święto. Przedstawili również informacje na temat dni 1 maja - Święto Pracy - i 2 maja – Dzień Flagi.


W przygotowaniu występu pomogli uczniowie z klasy 7a oraz szkolny zespół wokalny prowadzony przez panią Stefanię Bielę.

03/05

Konstytucja 3 Maja...

Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w obchodach miejskich zorganizowanych na cmentarzu wojskowym. Jak co roku reprezentowała nas liczna delegacja. Wraz z innymi szkołami podstawowymi reprezentanci naszej szkoły złożyli wiązankę pod pomnikiem. Nie zabrakło również pocztu sztandarowego.

27/04

MILAN CHAŁAT WŚRÓD NAGRODZONYCH!

26 kwietnia, w Katolickim Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. św. Edyty Stein Fundacji Edukacji Katolickiej, nastąpiło rozstrzygnięcie VIII POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI.

24/04

3 x M, czyli Marzec Miesiącem Matematyki

Miesiąc Matematyki został zaplanowany po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki, która może być przyjemna i dawać radość. Matematyka zagościła w naszej szkole w różnych odsłonach:


- uczniowie szukali liczby Pi

- w klasach piątych, szóstych i siódmych odbyły się warsztaty obliczania Pi

- uczniowie wykonywali miasta Pi

- odbyły się także konkursy, takie jak: (czytaj więcej...)

24/04

Konkurs recytatorski wśród uczniów klas I-III

W kwietniu 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Witaj Wiosno!”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności prezentacji tekstu poetyckiego, podnoszenie kultury żywego słowa i rozbudzanie wrażliwości na piękno mowy ojczystej. Dziś nagrody książkowe oraz dyplomy odebrali laureaci, oraz uczestnicy konkursu w kategorii klas I-III.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: