wiadomości

Drodzy rodzice w czasie epidemii i związanej z nią kwarantanny nasze życie wyszło z ram utartych schematów i nawyków. W sposób naturalny pojawia się więc lęk, irytacja, złość, smutek – emocje te towarzyszą nam dorosłym oraz naszym dzieciom. Pozwólmy sobie na nie, jednocześnie pilnując, by negatywne myśli nie przejęły nad nami kontroli. Spróbujmy tym uczuciom zaradzić. Przede wszystkim skoncentrujmy się na tym, co możemy kontrolować, ponieważ posiadanie kontroli zmniejsza poziom naszego lęku – nazwijmy uczucia, które czujemy i zaakceptujmy fakt, że się pojawiły.

Aby pomóc przetrwać ten czas Państwu i Państwa dzieciom postanowiłyśmy uruchomić na naszej Trójeczkowej stronie zakładkę WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE, gdzie będziemy umieszczać dla Was materiały m.in.: wspierające w rozmowach z dziećmi, dotyczące regulowania emocji własnych i dziecięcych, radzenia sobie ze stresem oraz organizowania czasu, w tym i tego, który powinien być poświęcony nauce.

W razie pytań, bądź potrzeby indywidualnego wsparcia prosimy o kontakt przez i-dziennik.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy, zarówno Państwu, jak i sobie zdrowia oraz tego, byśmy się szybko znów mogli spotkać. Pamiętajmy, że sytuacja jest czasowa.

Barbara Jerominek-Tofilska – psycholog

Joanna Świtała – pedagog