Aktualności

14/09

SZKOLNY BIEG FAIR PLAY

Z okazji Światowego Dnia Fair Play, który obchodzimy 7 września,  w naszej szkole odbył się Szkolny Bieg Fair Play.   To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Była to też okazja do promocji aktywnego spędzania czasu i dbania o własne zdrowie.


Na starcie w trzech kategoriach wiekowych stawiło się 180 chętnych uczniów naszej szkoły. Przy pięknej pogodzie uczniowie dawali z siebie wszystko, pokonywali swoje słabości i często pokonywali swoje rekordy. Ważny był udział i dotarcie do mety.


Dziękujemy wszystkim za udział!!!

01/09

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Drodzy uczniowie, jak co roku przyszliście uśmiechnięci, wypoczęci i pełni dobrej energii. Tak właśnie powinien wyglądać początek Nowego Roku Szkolnego.
Już od piątku będziecie zdobywać nową wiedzę w taki sposób, aby być zadowolonymi ze swoich postępów i ocen.

Życzymy Wam, Drodzy Uczniowie samych sukcesów, a Rodzicom owocnej edukacji swoich pociech.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

30/08

STOŁÓWKA SZKOLNA

Dyrekcja szkoły informuje, że w szkole będzie prowadzone dożywianie w formie obiadów. 

Cena jednostkowa obiadu wynosi 8 zł.

Od dnia 30.08.2022r. można składać w sekretariacie szkoły lub świetlicy szkolnej „Deklarację korzystania z obiadów w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu”.

Wszystkie informacje dotyczące dożywiania i funkcjonowania stołówki szkolnej znajdują się w zakładce STOŁÓWKA SZKOLNA.

24/08

24/08

INFORMACJA - STYPENDIUM SOCJALNE

Uprzejmie informujemy, że od 1 do 15 września 2022r. rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mogą składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Lublińcu wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023. Z w/w pomocy mogą również skorzystać dzieci z Ukrainy, które przebywają w Polsce zgodnie z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego kraju. 


Bliższych informacji udziela MOPS w Lublińcu przy ul. Oświęcimskiej 30.

24/08

R O K   S Z K O L N Y   2 0 2 2 / 2 0 2 3


30/06

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Drodzy absolwenci,


Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w ZIU od 1 lipca br. od godziny 10:00.


Aby zobaczyć wyniki w ZIU (Zintegrowany Interfejs Użytkownika), należy zalogować się za pomocą loginu i hasła otrzymanego od wychowawcy w dniu rozdania świadectw.
Logowanie do ZIU będzie możliwe dopiero w dniu publikacji wyników.


Link logowania do ZIU: https://wyniki.edu.pl/


Po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu zapraszamy 8 lipca od 9.00 do 13.00.


Zaświadczenie odbiera uczeń osobiście lub jego rodzic. W przypadku innych osób konieczne jest upoważnienie do odbioru zaświadczenia (imię, nazwisko osoby upoważnionej, seria i numer dowodu tożsamości).


Jednocześnie przypominamy, że zaświadczenie o wynikach egzaminu należy przedłożyć do wybranych szkół ponadpodstawowych do dnia 13.07.2022 do godziny 15.00.

23/06

Uczniowie klas trzecich z wizytą w „Steblusiu”

W środowe przedpołudnie, 22 czerwca uczniowie klasy 3a i 3c wraz z panią Jolantą Banaś oraz Małgorzatą Plutą wybrali się z wizytą do zaprzyjaźnionego z naszą placówką Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lublińcu, aby zaprezentować młodszym kolegom i koleżankom swoje umiejętności posługiwania się językiem mniejszości narodowej – językiem niemieckim. W ramach wieloletniej współpracy z przedszkolem nasi trzecioklasiści pokazali, że nauka dodatkowego języka nie jest nudna, a wręcz przeciwnie, sprawia wiele radości, a ucząc się poprzez zabawę obce słowa i zwroty zapamiętywane są z łatwością i na dłużej.


Uczniowie recytowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz przedstawili teatrzyk kukiełkowy pt. „Wie ist das Zebra? Schwarz oder weiß?” – „Jaka jest zebra? Czarna czy biała?“ Przedszkolaki miały świetną okazję, aby poznać proste wyrażenia w języku niemieckim dotyczące nazw zwierząt oraz ich cech, a także zapoznać się ze starszymi koleżankami i kolegami z pobliskiej szkoły.


Po prezentacji swoich umiejętności na uczniów czekała niespodzianka – słodki poczęstunek oraz rozmowa z byłymi nauczycielkami i wspominanie przedszkolnych lat. Zarówno dla naszych uczniów jak i steblusiowych przedszkolaków był to z pewnością mile spędzony czas. Dziękujemy Dyrekcji oraz Nauczycielom przedszkola za ciepłe przyjęcie. Do zobaczenia za rok! 

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: