Aktualności

13/10

Wyniki konkursu...

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
PT. „CMENTARZ WOJSKOWY W LUBLIŃCU– OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”


11 października nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „CMENTARZ WOJSKOWY W LUBLIŃCU – OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Lubliniecki pan Joachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca pan Edward Maniura.

Celem konkursu było m.in. pielęgnowanie pamięci o historii Cmentarza Wojskowego w Lublińcu i postaciach - bohaterach spoczywających na jego terenie.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu folderu informacyjnego na temat cmentarza.

Spośród 21 prac Komisja Konkursowa w składzie: Anna Janik (przewodnicząca), Katarzyna Koza i Joanna Pasieka Jurczyszyn (członkinie), postanowiła przyznać aż dwa pierwsze miejsca.


I miejsce ex aequo otrzymali: Jan Bednarz i Kinga Cembrzyńska (SP nr3 w Lublińcu)

II miejsce – Wojciech Szydeł (SP nr2 w Lublińcu)

III miejsce – Oskar Kazuch (SP nr3 w Lublińcu)

Wyróżnienie – Daria Peszel (SP im. św. Edyty Stein w Lublińcu)


Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 27 października.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

11/10

Konkurs fotograficzny „LUBLINIEC – MOJE ZIELONE MIASTO"

Ostateczny termin składania prac: poniedziałek (16.10.2023) do godz. 12:00, sala 18 SP3.

Regulamin konkursu w załączniku (kliknij czerwoną strzałkę)

09/10

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE ZORGANIZOWANYM PRZEZ JWK!

6 października na terenie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbyły się obchody Święta JWK. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody XI Wielkiego Testu Wiedzy Historycznej "Wojska Specjalne i ich dzierżone tradycje". Konkurs zorganizowała Biblioteka Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczniów.

Natalia Pluta z klasy VIIIA zdobyła GRAND PRIX całego konkursu!

Inni uczniowie również osiągnęli wysokie miejsca.

W kategorii szkół podstawowych wyniki ułożyły się następująco:

I miejsce – Dominik Gintowt (klasa VIII A)

II miejsce – Agata Żyłka (klasa VIII B)

III miejsce – Łukasz Dudek (klasa VIII A)

Nasi uczniowie odebrali gratulacje i nagrody z rąk gen. dyw. Sławomira Drumowicza oraz dowódcy JWK płk Wojciecha Danisiewicza.

Całą uroczystość uświetniła swoim występem Natasza Urbańska.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

22/09

Uczniowie Trójki angażują się w patriotyczne przedsięwzięcia!

Uczniowie naszej szkoły, chętnie angażują się w akcje patriotyczne organizowane na terenie Lublińca. 9 września, liczna grupa dzieci pod opieką rodziców i pani Hanny Mikołajczyk wzięła udział w grze terenowej pt. "Wędruj z 74 Górnośląskim Pułkiem Piechoty". Organizatorem przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna wraz z 1 Harcerskim Klubem Specjalnościowym "Sowa", w którym działa także nasz uczeń Milan Chałat.

Drużyny miały do pokonania około 5 kilometrów. Na trasie przygotowano różne zadania (np. strzelanie z łuku, pierwsza pomoc, test na spostrzegawczość itp.). Uczestnicy mogli nabyć wiele nowych doświadczeń i umiejętności. W imieniu organizatorów zachęcamy naszych uczniów do udziału w kolejnym przedsięwzięciu organizowanym 30 września. Szczegóły można znaleźć na stronie Biblioteki Miejskiej w Lublińcu.

 

zdjęcia Cz. Włuka, H. Mikołajczyk

15/09

Konkurs historyczny...

Regulamin konkursu do pobrania w zakładce SZKOŁA PATRIOTÓW...

10/09

"Szkoła Patriotów" - odsłonięcie muralu

2 września harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu muralu upamiętniającego Żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty i Strażników Granicznych Placówki Kokotek, którzy 1 września 1939r. walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny. Oprócz zaproszonych gości nie zabrakło również rekonstruktorów, którzy przeprowadzili dla uczestników wydarzenia warsztaty.

04/09

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Tegoroczne rozpoczęcie  nauki w szkole odbyło się nietypowo, bo czwartego września. Dzięki temu uczniom wydłużyły się wakacje i naprawdę wypoczęci wrócili w szkolne mury. 

Inaugurację roku szkolnego 2023/2024 uświetniła akademia, przygotowana przez uczniów klas piątych wraz z wychowawczyniami. Na hali sportowej powitaliśmy dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców. Naszym szacownym gościem był także Edward Maniura, burmistrz miasta Lublińca.

Szczególnie ciepło przywitaliśmy pierwszoklasistów, którzy dołączyli do braci szkolnej.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu przypomnieliśmy sobie bolesną historię rozpoczęcia II wojny światowej. Część artystyczną ubarwiły tańce z szarfami oraz krótkie scenki kabaretowe. 

Na zakończenie pan burmistrz i pani dyrektor Anna Janik złożyli uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych oraz rozwijających doświadczeń.

Oby ten rok był właśnie taki, pełen uśmiechu i kreatywności, a nawet się nie obejrzymy, kiedy nadejdą kolejne wakacje...

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: