Aktualności

09/05

"Najciekawszy pierwiastek chemiczny" - wyniki

1 mc C (węgiel) - autor Bartosz Wychowski z 7a
2 mc Hg (rtęć) - autor Aleksandra Konieczny z 8C
3 mc Sr (stront) - autor Karolina Potempa z 7C
Wyróżnienia Mg (magnez) autor Emilia Kosmala 7B
Mg (magnez) Laura Kurek z 7B

Prace wszystkich uczestników można zobaczyć na gazetce w sali nr 16

Dziękujemy za udział :
Monika Weber i Stefania Biela

04/05

29/04

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy UCZNIOM, RODZICOM ORAZ NAUCZYCIELOM za przygotowanie, upieczenie oraz zakupienie ciast podczas naszego szkolnego KIERMASZU SŁODKOŚCI, który odbył się 12 kwietnia br.!
Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać kwotę 1 457,07 zł!
W związku ze zmianą sytuacji w Oblackim Centrum Niniwa (opuszczenie ośrodka przez większość uchodźców z Ukrainy), zebrane środki zostały przekazane na rzecz ok. 40 osób z Ukrainy przebywających w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Pawełkach.

Za zaangażowanie i włączenie się do akcji - serdecznie dziękujemy!
Szkolny Klub Wolontariatu

28/04

Wycieczka klasy 8c do Muzeum Powstań Śląskich i Parku Śląskiego

21 kwietnia klasa 8c uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wizyta w Muzeum była okazją do poszerzenia wiedzy o historii naszego regionu w atrakcyjnej formie lekcji muzealnej. W czasie zwiedzania uczniowie uzupełniali arkusz odpowiedzi szukając rozwiązań ukrytych w gablotach, urządzeniach interaktywnych i prezentacjach filmowych. Kolejną atrakcją wycieczki był przejazd kolejką Elką w Parku Śląskim i podziwianie takich obiektów jak Stadion Śląski, Zoo oraz Wesołe Miasteczko z wysokości kilku metrów nad ziemią.

27/04

"Najciekawszy pierwiastek chemiczny"

Drogi uczniu z klas 7 i 8 trwa konkurs
"Najciekawszy pierwiastek chemiczny"

Pamiętaj
Praca ma być plakatem reklamującym wybrany pierwiastek format A4 lub A3 technika dowolna
Termin oddania 29.04.2022

Monika Weber

22/04

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2022

Po 2 letniej pandemicznej przerwie ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła od lat jest organizatorem tego turnieju na szczeblu miejskim i powiatowym. Rywalizacja na obu etapach była bardzo wyrównana. W zawodach trzeba było się wykazać - na początku wiedzą ogólną z zasad ruchu drogowego i rozwiązywania sytuacji na skrzyżowaniach, następnie zmierzyć się z niejednokrotnie zaskakującym trudnością torem przeszkód, jak też wykazać się wiedzą z udzielania pierwszej pomocy. W przygotowaniu testów, sprawdzaniu wiadomości i umiejętności uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej w Lublińcu oraz organizatorzy z SP3.

12 kwietnia w etapie miejskim pod patronatem Urzędu Miejskiego w Lublińcu oraz Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu brały udział wszystkie 5 szkół podstawowych z Lublińca, w którym najlepszą w kategorii 10-12 lat okazała się drużyna (2ch.+2dz.) z Zespołu Szkół im. Św. Edyty Stein, następnie drużyna z SP2 i SP4
W kategorii powyżej 12 lat wygrała drużyna (3 osoby) z SP2, zaraz za nimi nasza drużyna z SP3 (Bartosz Pietrzak, Jan Szymański, Robert Ślęzak), szkoda, bo przegraliśmy 1 punktem, i drużyna z SP4. Najlepsze drużyny z obu kategorii wiekowych awansowały do etapu powiatowego. Warto wspomnieć, że nasi chłopcy indywidualnie zdobyli kolejno 3 (Robert Ślęzak), 4 (Bartosz Pietrzak) i 5 (Jan Szymański) miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy! :)


W etapie powiatowym, który odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu najlepszą w kategorii 10-12 lat okazała się drużyna z Psar (gm. Woźniki), następnie SP z Sierakowa Śląskiego (gm. Ciasna) i ZS im. Edyty Stein z Lublińca. W kategorii powyżej 12 lat zwyciężyła drużyna SP z Ciasnej, kolejne miejsca zajęły drużyny SP2 z Lublińca i SP z Woźnik. Najlepsze drużyny z obu kategorii wiekowych awansowały do etapu okręgowego, który odbędzie się 29 kwietnia w Częstochowie.

Dyplomy, nagrody i okolicznościowe puchary wręczyli zwycięzcom Pan Starosta Joachim Smyła oraz Pani wiceburmistrz Anna Jonczyk – Drzymała.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i życzymy bezpiecznej jazdy rowerem.


A.Stelmaszczyk

20/04

79 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Nasza społeczność szkolna, tak jak co roku, włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.
Akcja ta, od dziesięciu lat, ma na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Było ono odpowiedzią na zaplanowaną przez Niemców akcję likwidacji getta.
Żółte żonkile stały się symbolem pamięci o tamtych wydarzeniach.
Te piękne żółte kwiaty otrzymywał Marek Edelman, jeden z ostatnich przywódców powstania w getcie, który przeżył wojnę i opowiedział historię młodych bojowników walczących o godność.
Co roku otrzymywał on bukiet żonkili od anonimowej osoby, która uznała, że są to być może jego ulubione kwiaty. Pan Marek składał te żonkile przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Pomimo, że od 2009 roku Pan Edelman nie żyje, to kwiaty pojawiają się nadal i dziś stały się symbolem pamięci, która ma scalać i łączyć, a nie wznosić mury nienawiści.
W związku z przeprowadzoną akcją cała społeczność naszej szkoły została obdarowana symbolicznymi, papierowymi żonkilami, a w najbliższych dniach w klasach zostaną przeprowadzone również zajęcia przybliżające uczniom tematykę powstania.

Katarzyna Koza

Zachęcamy Was do publikowania zdjęć żonkili i naklejek w mediach społecznościowych.
Nie zapomnijcie o hashtagach:
#ŁączyNasPamięć
#AkcjaŻonkile
a także o oznaczeniu profilu @polinmuseum
13/04

13/04

Dzień czekolady...

W dniu 12 kwietnia 2022r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Czekolady. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w działaniach w obrębie klasy i szkoły. Pod okiem nauczycieli w-fu tańczyli na hali sportowej taniec grupowy " Chocolate". Uczniowie wszystkich klas częstowali się czekoladkami fundowanymi przez Radę Rodziców i obdarowywali dobrymi, serdecznymi słowami. Przygotowywali krzyżówki, rebusy, dekoracje, które zostały wyeksponowane na drzwiach każdej klasy. Działania te realizowane były w ramach szkolnego programu profilaktycznego, z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Joanny Świtały i pani Stefanii Bieli. Szkolny Klub Wolontariatu przygotował wraz z rodzicami i pedagogiem szkoły oraz panią Izabelą Piotrowicz, kiermasz pysznych ciast czekoladowych, z którego dochód zostanie przykazany dla uchodźców z Ukrainy, przebywających w Oblackim Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: