Aktualności

10/05

Tablica informacyjna biblioteki szkolnej

Zapraszamy do korzystania  z nowo utworzonego padletu - tablicy informacyjnej biblioteki szkolnej. Klikając w podany niżej link, wchodzimy i możemy komentować, umieszczać wpisy lub być na bieżąco z tym co dzieje się w bibliotece. Link znajduje się też na stronie internetowej biblioteki, do której odnośnik znajdziemy w bocznym menu strony szkoły.
Padlet -
07/05

Gratulacje dla Piotra

Pod koniec kwietnia informowaliśmy o sukcesie naszego ucznia Piotra Uherka, który został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackim "Prawda i kłamstwo o Katyniu", którego organizatorem od dwunastu lat jest Pani Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.


Osiągnięcie Piotra docenił również Pan Poseł Andrzej Gawron, który 4 maja osobiście złożył uczniowi gratulacje i przekazał upominki. Podczas spotkania Pan Poseł stwierdził, że zwycięstwo ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 3, w tak ważnym dla naszej historii i dziedzictwa narodowego konkursie, jest powodem do dumy dla Ziemi Lublinieckiej. Podziękował również za zaangażowanie i propagowanie wiedzy o konkursie Pani Katarzynie Kozie nauczycielce historii oraz Pani Annie Janik Dyrektor SP3.


Przypominamy, że praca Piotra zostanie wydana jesienią w pamiątkowej publikacji, której promocja będzie połączona z Zaduszkami Katyńskimi, organizowanymi co roku przez Europoseł Jadwigę Wiśniewską. Już teraz zachęcamy do sięgnięcia po lekturę .

30/04

Info...

27/04

XII Wojewódzki Konkurs Historyczno - Literacki "Prawda i kłamstwo o Katyniu"

I miejsce Piotra Uherka!

Z przyjemnością informujemy, że Piotr Uherek z klasy VIII C został zwycięzcą w XII Wojewódzkim Konkursie Historyczno - Literackim "Prawda i kłamstwo o Katyniu" w kategorii szkół podstawowych. Konkurs organizowany jest od 12 lat przez Europoseł Panią Jadwigę Wiśniewską. W tym roku zgłoszono 192 prace.

Uroczysta gala finałowa Konkursu odbyła się w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Podczas niej można było wysłuchać fragmentu pracy Piotra, w której wykazał się pasją, pomysłowością i wrażliwością w podejściu do tego trudnego tematu. Jego praca, tak jak inne nagrodzone w konkursie, zostanie wydana jesienią w pamiątkowej publikacji, której promocja będzie połączona z Zaduszkami Katyńskimi, organizowanymi co roku przez Europoseł Jadwigę Wiśniewską.

Serdecznie gratulujemy Piotrkowi zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

21/04

Dzień Ziemi w SP3

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło brzmi "Przywróć naszą Ziemię".
Przygotowaliśmy dla Was krótki film w którym zachęcamy Was do podjęcia 10 kroków dla naszej planety. Zapraszamy również do udziału w konkursie na eko torbę. 
(więcej w rozwinięciu...)


19/04

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: