Galeria świetlicy

Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie...

06

PAŹ
2019

06/10

"Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie..."

Choć na podwórku deszczowo i pochmurnie,Świetliczki z wielką radością powitały jesień.
Przez cały tydzień zajęcia związane były z tą porą roku.
"Spotkaliśmy się" ze Zgrzyciakami, które wprowadziły nas w tematykę jesieni
Pracą tygodnia była Pani Jesień. Każdy chętny Świetliczek mógł zamienić się w malarza i upiększać postać Pani Jesieni.
Robiliśmy piękną biżuterię z jarzębiny, jeżyki z owocami,wyklejaliśmy szablony dyni puzzlami, tworzyliśmy piękne skrzaciki z liści i szyszek.(A.Z)
Dzień Kropki

16

WRZ
2019

16/09

Dzień Kropki

Dziś w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni. Świetliczki obejrzały krótki film "The Dot" ("Kropka") o nieśmiałej dziewczynce, która dzięki nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie poznała swój talent.
Większość Świetliczków ubrana była dziś w kropki,a komu się zapomniało naklejaliśmy kolorowe kropki na ubranka.Dzieciaki tworzyły piękne prace metodą"połącz kropki". Były zabawy ruchowe"Twister" i "Złap kropkę". Bawiliśmy się w poszukiwaczy zdolności ,dzięki czemu udało nam się stworzyć wielkie drzewo świetlicowych talentów. Każdy Świetliczek zrozumiał, że każdy z nas ma w sobie jakiś talent i należy go rozwijać.(A.Z)

Ferie zimowe w świetlicy

25

LUT
2019

25/02

Ferie zimowe w świetlicy

W pierwszym tygodniu zimowych ferii w świetlicy odbyły się warsztaty plastyczno- techniczne dla chętnych uczniów. Tematyka zajęć nie była ukierunkowana na jeden rodzaj twórczości, lecz codziennie odbywały się inne atrakcyjne zajęcia. Pierwszego dnia zajęć dzieci wykonały szklane wazoniki ozdobione ażurowymi elementami włókienniczymi oraz przygotowały na kartce technicznej krajobraz zimowy za pomocą folii aluminiowej, waty i farb plakatowych. Następnego dnia odbyły się warsztaty zdobienia kartek walentynkowych.

Szlachetna paczka

12

GRU
2018

12/12

Szlachetna paczka

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

W ten weekend odbył się finał tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka...

Barbórka w świetlicy

03

GRU
2018

03/12

Barbórka w świetlicy

Choć Barbórka dopiero we wtorek, Świetliczki już w piątek gościły emerytowanego górnika pana Adama Kocybę. Pan Adam w przystępny sposób opowiadał o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Przyniósł ze sobą dużo górniczych atrybutów. Nasze dzieciaki też przygotowały się do tego spotkania. Wielu uczniów wykonało czapki górnika. Po ciekawym wykładzie dzieci zadawały mnóstwo mądrych i przemyślanych pytań. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Dziękujemy panie Adamie i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku. (AZ)

MISIOWA FOTOBUDKA

25

LIS
2018

25/11

MISIOWA FOTOBUDKA

Kiedy nasze "Świetliczki" pilnie się uczyły, przygotowałyśmy kolorową "MISIOWĄ FOTOBUDKĘ". Cieszyła się baaaardzo dużym zainteresowaniem.
W misia zamieniła się Nasza Pani Dyrektor Anna Janik, Przewodniczący Rady Miasta Gabriel Podbioł nauczyciele i pracownicy naszej Trójki. Ale to nie wszystko. Nasze dzieciaczki też chętnie zamieniały się w misie a ich kochani rodzice z wielką radością też!!!
Zapraszamy do obejrzenia galerii.(A.Z)

25 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25

LIS
2018

25/11

25 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Pokochaj pluszowego misia,On przyjacielem dzieci jest..."
Pod takim hasłem prowadziłyśmy w ostatnim tygodniu zajęcia świetlicowe. Były misiowe puzzelki, misie wyklejane włóczką i przepiękne oczywiście misie zrobione z talerzyków papierowych. Każdy zaangażowany Świetliczek, który zrobił choć jedną z tych prac otrzymał medal, dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia, piękny magnez i cukiereczki dla osłody. Tydzień zakończyliśmy portretami swoich pluszowych ulubieńców, które dzieci przyniosły do świetlicy. (A.Z)

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W JESIENNEJ SZACIE

22

LIS
2018

22/11

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W JESIENNEJ SZACIE

Jak co roku wychowawcy świetlicy zorganizowały Powiatowy Konkurs Plastyczny o tematyce jesiennej, który w tym roku nawiązywał do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Temat brzmiał: "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W JESIENNEJ SZACIE"
Z całego powiatu nadesłano ok. 60 prac.
Jury miało ciężki wybór, bo każda praca była bardzo ładna.
Nasze "Świetliczki" wykazały się niesamowitym talentem!
A oto nagrodzone dzieciaczki z Naszej Szkoły:
Dzien dyni w naszej świetlicy

27

PAŹ
2018

27/10

Dzien dyni w naszej świetlicy

Przedstawiamy fotorelację ze "ŚWIETLICOWEO DNIA DYNI". Świetliczki drążyły przyniesione dynie, wykrawały wzorki i malowały je. Powstały przepiękne prace plastyczne (dynie wyklejane puzzlami i pestkami). Dzieciaczki próbowały też dyniowego dżemu przygotowanego przez p. Agnieszkę.  W ramach tego dnia dla chętnych świetliczków ogłosiłyśmy konkurs na "dyniowy lampionik", który można przynieść do świetlicy do 31 października.

Tydzień Zwierząt

17

PAŹ
2018

17/10

Tydzień Zwierząt

W ubiegłym tygodniu w ramach "Tygodnia zwierząt" świetliczki rysowały swoje zwierzaczkowe pupile. Prace są śliczne. Kolejnym wyzwaniem było dopasowanie zwierzaków do otoczenia, w którym żyją.  Przez cały czas towarzyszyła im zdrowa rywalizacja. Dla relaksu odgadywały odgłos y zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia FINGERPRINT (malowanie palcami). Dzieci robiły odciski palców, z których powstawały zwierzątka. Powstały również ciekawe kasztanowe zwierzaki,które można podziwiać w świetlicy.
Bardzo DZIĘKUJEMY rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę karmy dla piesków i kotków. W sumie zebrano 80 kg karmy, którą przekazałyśmy pieskom w schronisku i kotkom fundacji "Felis"
12

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: