Aktualności

23/06

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego - PANDA

W konkursie z języka niemieckiego brało udział kilkunastu śmiałków z klas: 4a, 5b, 6a i 8a.

Uczniowie Ci wykazali się w teście konkursowym bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego,uzyskując wysoką punktację na tle wszystkich piszących. Dziękujemy im,za to,że zawsze chętnie podejmują wyzwania stawiane im przez ich nauczycieli.

Najlepszym w naszej szkole okazał się JAKUB GEROSKA z klasy 6a zdobywając 3 miejsce

w Polsce oraz otrzymując tytuł LAUREATA.

Serdecznie gratulujemy!!! - Germaniści

23/06

Międzynarodowy Konkurs z Języka Niemieckiego „Begegnung mit Osteuropa” w Nadrenii Północnej -Westafalii

Nasza Trójka już po raz 11 wzięła udział w tym konkursie. W tym roku temat odpowiadał zainteresowaniom uczniów z klas młodszych,ale nie tylko... Najbardziej zmotywowani uczniowie tworzyli historię o rycerzu Olafie, który kiedyś chciał osiedlić się na terenach Warmii i Mazur. Koniecznie trzeba było „namalować” dla niego zamek. Tak więc nasi młodzi twórcy malowali i rysowali zamki dla dzielnego rycerza. Prace naszych uczniów zostały bardzo ciepło przyjęte przez Jury w Münster w Nadrenii Północnej -Westfalii. Praca grupowa otrzymała WYRÓŻNIENIE. Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową.

Z klas starszych jeden uczeń wykonał prezentację multimedialną o śląskiej kuchni, która również została wysoko oceniona.

Gratulujemy tym,którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy na następny rok!

A oto nasi wyróżnieni uczniowie:

 1. Julia Bartocha -klasa 2a

 2. Piotr Haltof -klasa 2a

 3. Filip Maroń -klasa 2b

 4. Szymon Inglodt -klasa 2b

 5. Hania Gola -klasa 2b

 6. Agata Michałowska -klasa 3c

 7. Alicja Kobielska -klasa 3c

 8. Maja Palutek -klasa 3c

 9. Emilia Kozieł -klasa 3a

 10. Karolina Kampa -klasa 3a

 11. Milan Chałat -klasa 6a

  Wasi Germaniści

22/06

Wizyta klas szóstych w Lubitece

21 czerwca klasy szóste zostały zaproszone do Lubiteki na spotkanie z autorką książki o Lublińcu -panią Marią Dziuk oraz ilustratorką tejże książki panią Mariolą Widerą.


Uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele nieznanych dotąd historii i legend o Lublińcu z książki pani Marii Dziuk pt”„Historia Lublińca w opowieściach pisana”.


Pani Maria Dziuk -pisarka z Kochanowic- w bardzo interesujący sposób opowiedziała uczniom o wydarzeniach związanych z dawnym Lublińcem,których zapewne jeszcze nigdy nie słyszeli.


Na koniec chętni uczniowie mogli wziąć udział w historycznym quizie.

Po wykładzie była również okazja ,aby obejrzeć wystawę z ilustracjami do książki.

22/06

22/06

Wizyta dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Lublińcu

W dniu 21 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Lublińcu. Dzieci zobaczyły jak uczą się pierwszoklasiści. Największe emocje u naszych gości wzbudziła inscenizacja opowiadania „Malowany ul” A. Bahdaja w wykonaniu uczniów klasy III c. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty plastyczne przygotowane przez uczniów klasy III b. Przedszkolaki wykonały piękne pszczółki. Dla przyszłych pierwszoklasistów wizyta w szkole była nie lada przeżyciem. Mieli okazję odwiedzić swoje starsze rodzeństwo oraz zapoznać się z miejscem, w którym będą się uczyć od września.

22/06

Wycieczka klasy 7a do Ojcowa

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, 20.06.2022r. odbyła się wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego, w której wzięli udział uczniowie klasy 7a wraz z opiekunami.


Pierwszym  punktem wycieczki był zamek w Pieskowej Skale osadzony na skale Fortepian. Zamek otoczony jest malowniczym parkiem. Obecnie jest siedzibą filii Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu. Następnie udaliśmy się pod Maczugę Herkulesa, zbudowanej z twardych wapieni skalistych i osiągającej 25 metrów wysokości. Podczas wycieczki zwiedziliśmy również Ruiny Zamku w Ojcowie, który został wzniesiony przez króla Kazimierza Wielkiego. Jego rolą było zabezpieczenie Krakowa i ochrona kupców podążających szklakiem handlowym. Kolejnym punktem naszej wyprawy był spacer do bramy Krakowskiej i dalej doliną Prądnika, która zachwyca architekturą, formacjami skalnymi i jaskiniami. Był też mały odpoczynek przy źródełku miłości.


Po spacerze Doliną Prądnika udaliśmy się szlakiem niebieskim przez piękny las do Jaskini Łokietka. Grota Łokietka jest jedną z piękniejszych atrakcji Ojcowa. Zwiedziliśmy ją słuchając bardzo prawdopodobnej legendy, że w grocie tej ukrywał się sam Władysław Łokietek przed wojskami Wacława II – króla czeskiego który zaatakował Polskę i zajął Kraków.


Dla uczniów było to pasjonujące odkrywanie zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a wszystkiemu towarzyszyła wyśmienita zabawa i piękna pogoda.

21/06

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za realizację zadań w ramach wojewódzkiego projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy"

21/06

Szkoła otrzymała dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile", która miała na celu upamiętnienie 79 rocznicy powstania w getcie warszawskim.

21/06

Wycieczka klasy 6a do Warszawy

Klasa 6a wraz z wychowawcą i opiekunem świętowała Dzień Dziecka w stolicy. Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczniowie zaczęli  zwiedzanie miasta od Zespołu Parkowo -Pałacowego - Łazienki Królewskie. Następnie w ramach krótkiego  spaceru po Warszawie przeszli jedną ze znanych ulic, mijając m. in. Stadion Miejski Legii Warszawa oraz siedzibę radiowej Trójki. Zobaczyli też Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie mieli  okazję podziwiać Warszawę również z dachów ogrodu Uniwersytetu Warszawskiego oraz zwiedzili gmach Biblioteki Uniwersyteckiej. Punktem centralnym wyjazdu  było jednak Centrum Nauki Kopernik, w którym   grupa nie potrzebowała już przewodnika. W tym miejscu  każdy sam mógł poczuć się badaczem i odkrywcą oraz przekonać  się jak zmysły potrafią odbierać świat. To wspaniała przestrzeń do aktywnego działania. W planach wycieczki był także wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Przed powrotem do Lublińca cała grupa spacerowała wzdłuż  bulwarów nad Wisłą. Nie zabrakło także zdjęć pod warszawską Syrenką. Niespodzianką był dla uczniów przejazd metrem. Tym miłym akcentem grupa z Lublińca zakończyła swoją jednodniową podróż do stolicy.

20/06

PODSUMOWANIE KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY 2022"

17 marca 2022r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur", w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten ma charakter jednorazowego testu, a jego celem jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów. Wyróżnienia otrzymali: Maciej Świtała, Wojciech Kolasa i Katarzyna Gordzielik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: