Aktualności

22/03

Światowy Dzień Wody

2 marca każdego roku obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Wody. W Polsce patronat nad tą akcją obejmuje Polska Akcja Humanitarna. W tym roku święto to obchodzimy niestety tylko i wyłącznie online z racji nauki zdalnej wszystkich naszych oddziałów. W poniższym padlecie umieściliśmy informacje, filmy, zagadki, gry oraz quizy na temat wody. Przypominamy również o konkursie plastycznym którego hasło brzmi „Oszczędzajmy wodę zanim jej zabraknie”.
Prace można składać w strefie buforowej naszej szkoły.

https://padlet.com/mledwig05/ukk0gk7di2c2fe0i

Wielki sukces uczennicy klasy 8b

20

MAR
2021

20/03

Wielki sukces uczennicy klasy 8b

Z wielką radością pragniemy przekazać, że uczennica Julia Sklarczyk zdobyła III miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Literacki SMS”, który organizowany był przez  ZSOT Lubliniec - Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych


Gratulujemy serdecznie

Makieta Biskupina

02

MAR
2021

02/03

Makieta Biskupina

W ramach realizacji bloku tematycznego "Wielkopolska kolebką naszej ojczyzny", uczniowie klasy III „B” poznali historię najstarszej odkrytej w Polsce osadzie ludzkiej - Biskupin oraz oglądali w Internecie zrekonstruowany obraz grodu. Następnie pod kierunkiem wychowawczyni p. Joanny Żyłki wykonali makiety osady Biskupin. Wykonując makiety dzieci były podzielone na cztery zespoły. Każdy zespół musiał zaprojektować i samodzielnie wykonać rekonstrukcję grodu. Pracę dzieci charakteryzowało duże zaangażowanie i zgodna współpraca w grupach. Tego typu zajęcia pomagają dostrzec dziecku własne mocne strony, umiejętności i wyjątkowość. Ważnym elementem zajęć była ocena wykonanej makiety dokonana przez dzieci pod kierunkiem wychowawczyni. Każde dziecko oceniało swoją pracę i pracę rówieśników. Wykonane prace ozdobiły klasową galerię plastyczną i przyniosły ich wykonawcom satysfakcję oraz zadowolenie.
Oto architekci i budowniczy z III "B":

Bal karnawałowy w klasie 1a

09

LUT
2021

09/02

Bal karnawałowy w klasie 1a

W dniu 05.02.2021r. w klasie 1a odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

Dzieci przebrane w ciekawe i pomysłowe stroje świetnie się bawiły, uczestnicząc  w zabawach i pląsach razem ze swoją wychowawczynią. Pracując w grupach przygotowały poczęstunek. Odbyła się też sesja fotograficzna. Zorganizowaliśmy wspólnie wiele konkursów, a zwycięzców nagradzaliśmy gromkimi brawami. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały klasę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Mamy nadzieję, że kolejny bal karnawałowy już za rok!

WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIA  ARTYSTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

18

STY
2021

18/01

WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

Gminny Ośrodek Kultury w Herbach zorganizował I Regionalny Konkurs Piosenki Polskiej „Ukryte Talenty”, którego głównym celem była promocja młodych wykonawców i wyłonienie utalentowanej młodzieży. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, których zadaniem było zaśpiewanie piosenki polskiej w czasie nieprzekraczającym 8 minut. Do dnia 13 listopada 2020r. na konkurs wpłynęło 28 nagrań piosenek we wszystkich kategoriach.

Uczennice naszej szkoły otrzymały w swoich kategoriach wspaniałe  nagrody.

I miejsce: Amelia Doleżych z klasy 5a  kategoria klasy IV  – VI

II miejsce: Adrianna Tofilska z klasy 7b  kategoria klasy VII – VIII

Podsumowanie akcji charytatywnych

15

STY
2021

15/01

Podsumowanie akcji charytatywnych

W ramach szkolnego wolontariatu w ostatnim tygodniu listopada zbieraliśmy artykuły pierwszej potrzeby dla pacjentów oddziału covidowego lublinieckiego szpitala powiatowego. Kolejny raz mogliśmy liczyć na wasze serce i wsparcie. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!
Serdecznie dziękujemy także wszystkim darczyńcom za okazane serce i zaangażowanie w przygotowanie paczki „Dla Pani”, „Dla Pana”. Otrzymaliśmy 23 upominki, które zostały przekazane osobom samotnym przebywającym w Centrum Pomocy Bliźniemu „Monar – Markot” w Kokotku. W tym trudnym czasie, którego jesteśmy świadkami, będą dla Pani, Pana ważnym gestem ludzkiej empatii.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: