Aktualności

10/09

"Szkoła Patriotów" - odsłonięcie muralu

2 września harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu muralu upamiętniającego Żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty i Strażników Granicznych Placówki Kokotek, którzy 1 września 1939r. walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny. Oprócz zaproszonych gości nie zabrakło również rekonstruktorów, którzy przeprowadzili dla uczestników wydarzenia warsztaty.

04/09

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Tegoroczne rozpoczęcie  nauki w szkole odbyło się nietypowo, bo czwartego września. Dzięki temu uczniom wydłużyły się wakacje i naprawdę wypoczęci wrócili w szkolne mury. 

Inaugurację roku szkolnego 2023/2024 uświetniła akademia, przygotowana przez uczniów klas piątych wraz z wychowawczyniami. Na hali sportowej powitaliśmy dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców. Naszym szacownym gościem był także Edward Maniura, burmistrz miasta Lublińca.

Szczególnie ciepło przywitaliśmy pierwszoklasistów, którzy dołączyli do braci szkolnej.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu przypomnieliśmy sobie bolesną historię rozpoczęcia II wojny światowej. Część artystyczną ubarwiły tańce z szarfami oraz krótkie scenki kabaretowe. 

Na zakończenie pan burmistrz i pani dyrektor Anna Janik złożyli uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych oraz rozwijających doświadczeń.

Oby ten rok był właśnie taki, pełen uśmiechu i kreatywności, a nawet się nie obejrzymy, kiedy nadejdą kolejne wakacje...

03/07

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY


Drodzy absolwenci,

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w ZIU od 3 lipca br. od godziny 10:00.


Aby zobaczyć wyniki w ZIU (Zintegrowany Interfejs Użytkownika), należy zalogować się za pomocą loginu i hasła otrzymanego od wychowawcy w dniu rozdania świadectw.


Link logowania do ZIU: https://ziu.gov.pl/


Po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu zapraszamy 6 lipca od 13.00 do 14.30 oraz w dni następne od godz. 8.00 do 15.00

22/06

Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata!

W dniu 20 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na zaproszenie uczniów klasy 1a, 1c, 3a oraz wychowawców do szkoły licznie przybyli Rodzice, dla których dzieci recytowały wiersze, odgrywały urocze scenki, śpiewały piosenki i tańczyły. Rodzice z dumą i wzruszeniem podziwiali artystyczne zdolności swoich pociech. Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki oraz laurki.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: