Aktualności świetlicowe

Górnik w naszej szkole

Górnik w naszej szkole

"Górnik świdrem węgiel kruszy z latarenki światło spływa
Już wagonik z węglem ruszył,winda w górę go porywa..."
Właśnie ten wspaniały gość odwiedził nasze Świetliczkowo. To Pan Adam-emerytowany górnik z wielką pasją. To niesamowite jak wspaniale opowiadał o ciężkiej pracy górnika. Pracy, która jest bardzo ciężka pod względem fizycznym,a także bardzo niebezpieczna.
Bardzo dziękujemy Panie Adamie za wspaniałą lekcję i... do zobaczenia za rok.
Nambo nowym przyjacielem świetliczków

Nambo nowym przyjacielem świetliczków

Dziś do Naszej świetlicy przyjechało troje bardzo sympatycznych gości.
To Pani Asia, Pan Dawid i ich czworonożny przyjaciel Nambo, który na co dzień pełni służbę w Zakładzie Karnym w Sierakowie Śląskim.
Na samym początku Pani Asia i Pan Dawid w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli Świetliczkom o tym, jak bardzo szkodliwe są narkotyki, dopalacze i jakie konsekwencje są ich zażywania.
Dzieciaczki zasypywały gości bardzo mądrymi pytaniami.
Na koniec wizyty Nambo szukał ukryte wcześniej substancje niedozwolone. Emocji było co niemiara.
Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję.
Będziemy się starali, żeby Nambo raz jeszcze odwiedził Świetliczkowo.

GRU

"POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA, ON PRZYJACIELEM DZIECI JEST...."
Pod takim hasłem nasze Świetliczki spędzały czas. Przygotowałyśmy sporo niespodzianek związane z tym świętem.
Były krzyżówki,zagadki i rebusy. Dzieciaczki wykonały szereg wspaniałych prac plastyczno - technicznych.
Były misiowe maseczki, puzzelki, kolorowanki.
Pod okiem Pani Dorotki powstała fantastyczna Misiowa Praca Tygodnia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Dzisiejsze zajęcia w ramach kampanii Kolejowe ABC zostały odwołane.

„MYDŁO wszystko umyje, nawet buzie i szyje, mydło, mydło pachnące, jak kwiatki na łące

8 marca odbyły się "mydełkowe" warsztaty. Zapisane dzieci, a było ich naprawdę sporo przeniosły się w pachnącą krainę mydełek. Każdy "Świetliczek" komponował mydełko wg własnego pomysłu. Wybierał kształt, kolor, zapach i dodatki. Podczas zastygania mydełka była prelekcja dotycząca ważności wybierania właściwych kosmetyków, a także scenka teatralna z udziałem uczestników.
Dziękujemy firmie MYDLINKA z Opola za wspaniałe warsztaty.

Zapach Świąt w Świetlicy

Zapach Świąt w Świetlicy

W czwartek w naszej świetlicy przy ładnie udekorowanym stole nasze Świetliczki dekorowały pierniczki...

Warsztaty malowania bombek

Warsztaty malowania bombek

W naszej świetlicy odbyły się warsztaty malowania bombek. Do naszych uczniów przyjechał instruktor z Opola, który przywiózł piękne  szklane bombki. Każdy zapisany na zajęcia świetliczek mógł udekorować  je według własnego uznania.

Mikołajki w świetlicy

Mikołajki w świetlicy

Czy rodzice Naszych Świetliczków wiedzą o czym marzą ich pociechy??? Dziś w ramach zajęć świetlicowych wykonywały Mikołajkowe Worki a w nich swoje marzenia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii