Aktualności

05/12

Pierniki świąteczne

W ramach obchodów 750-lecia miasta Lublińca nasza szkoła przygotowuje Świąteczny Musical, który zostanie wystawiony 15.12. 2022 r. w Domu Kultury w Lublińcu.

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do upieczenia świątecznych pierniczków, którymi będziemy częstować gości w czasie występu w Domu Kultury.


Pierniki przynosimy w poniedziałek 12.12. do sali 24 o godz. 7:45 lub na przerwach po 1, 2 lub 3 lekcji.

Szkolny Klub Wolontariatu

30/11

Podsumowanie akcji BohaterON

Już po raz kolejny nasza społeczność brała udział w akcji "BohaterON", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocją postaw patriotycznych i popularyzowaniem historii Polski XX wieku.  W ramach akcji, w naszej szkole odbyły się zajęcia projektowe. Najmłodsze dzieci oglądały Niebajkę o Powstaniu Warszawskim, przygotowały w grupach plakat o Niepodległej Polsce i wykonały pracę plastyczną Orzeł Biały. Uczniowie klas ósmych realizowali na lekcjach historii scenariusz "Co za historia. Powstanie Warszawskie". Oglądały odcinek programu "Co za historia" poświęcony powstaniu oraz tworzyli infografiki, które następnie przedstawiali. Wszyscy uczniowie klas 4-8 mogli przesyłać życzenia dla powstańców na portalu www.dumnizpowstańców.pl. Łącznie nasi uczniowie zamieścili 73 wpisy. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pamięć o Powstańcach.


Katarzyna Koza i Agnieszka Famulla
30/11

Wielki test z historii Miasta

Natalia Pluta i Wiktor Lenczkiewicz, uczniowie klasy 7A, reprezentowali nasza szkołę w " Wielkim teście z historii Miasta", który został zorganizowany w "Lubitece" z okazji Jubileuszu 750 - lecia Lublińca. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu. Uczniowie zmagali się z pytaniami w pięciu kategoriach. Ostatecznie nasza drużyna znalazła się na podium. Natalka i Wiktor zajęli trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy.

24/11

Kiermasz...

23/11

Konkurs...

15/11

Dzień świętego Marcina w SP3

Dzień świętego Marcina(filmik) obchodzony jest 11 listopada. Święty Marcin był pobożnym rycerzem z Kapadocji, znanym z wielu dobrych uczynków. 

Święty Marcin żył w IV wieku naszej ery i jego najbardziej znanym wizerunkiem jest postać siedzącego na koniu rycerza wspomagającego klęczącego przed nim żebraka. Jedna z najpopularniejszych legend o świętym Marcinie opowiada o podróży rycerza po skutej mrozem ziemi, na której spotkał żebraka. Widząc go, św. Marcin mieczem odciął połowę swojego płaszcza i razem z sakiewką pieniędzy wręczył ciepłe okrycie biedakowi. Legenda mówi, że ów żebrak po tym geście przemienił się w postać Jezusa Chrystusa, co skłoniło Marcina do przejścia w stan duchowny.

14/11

11 listopada - cmentarz wojskowy w Lublińcu

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedstawiciele naszej szkolnej społeczności uczestniczyli w miejskich uroczystościach zorganizowanych na cmentarzu wojskowym. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział we wspólnym świętowaniu.

11/11

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią Agnieszką Jaźwińską.


Młodzi wykonawcy przybliżyli widzom tragiczny etap historii Polski – 123 lata niewoli, walki narodowowyzwoleńczej, rozpaczy i nadziei, aż po wolność, do której poprowadził naród Józef Piłsudski.

Losy Polaków i ich emocje świetnie opisały recytowane przez uczniów wiersze oraz patriotyczne pieśni, te najbardziej znane i jak zawsze wzruszające, wykonane przez szkolny chórek, i te nowe, zaśpiewane przez uzdolnione ósmoklasistki: Zuzię, Klaudię, Izę, Hanię i Julię. Muzyczną część akademii opracowała pani Stefania Biela.

Pamiętajmy siłę ducha i niezłomność Polaków oraz słowa Marszałka: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Do hymnu...(filmik)

11/11

UWAGA , UWAGA WSZYSTKIE ŚWIETLICZKI!!!

„Mamy to” – czyli wyniki ogłoszonego w październiku rodzinnego konkursu pt. „ Bajkowa postać dyniowa”. Za wszystkie prace dostarczone do świetlicy szkolnej serdecznie dziękujemy. Komisja konkursowa miała trudny „orzech do zgryzienia”. Po burzliwych obradach zdecydowano co następuje:


GRAND PRIX – MILENA ŁUBOWSKA KL.IA


I MIEJSCE     – MICHALINA DRYNDA IIB

II MIEJSCE – ANTONINA SWOBODA IC, SEWERYN SZYŁAK IC
III MIEJSCE – JAKUB ZEMBRZYCKI IA, ANTONI BRAUNER IA, FRANCISZEK BRAUNER IIIB


WYRÓŻNIENIA:
AMELIA BEDNORZ IB, SAMUEL KIRSCHNER IIB,HELENA DRAPAŁA IIA, FRANCISZEK PILŚNIAK IB, ALICJA KOBIELSKA IVA, WIKTORIA WIECZOREK IB, DWORAK JAKUB IIA, PAULINA PIETRUSZEWSKA IIB, ALEKSANDRA KOCELA IB, OLIWIA SITAREK IC   


Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się z Waszych sukcesów.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, którzy wsparli pomocą swoje pociechy.

  SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

  Wybierz rok:
  Misja Szkoły
  Odczyt z wyświetlacza LCD
  przy wejściu do szkoły
  (kliknij aby rozwinąć szczegóły)
  Posiadamy certyfikaty: