Aktualności

21/06

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za realizację zadań w ramach wojewódzkiego projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy"

21/06

Szkoła otrzymała dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile", która miała na celu upamiętnienie 79 rocznicy powstania w getcie warszawskim.

21/06

Wycieczka klasy 6a do Warszawy

Klasa 6a wraz z wychowawcą i opiekunem świętowała Dzień Dziecka w stolicy. Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczniowie zaczęli  zwiedzanie miasta od Zespołu Parkowo -Pałacowego - Łazienki Królewskie. Następnie w ramach krótkiego  spaceru po Warszawie przeszli jedną ze znanych ulic, mijając m. in. Stadion Miejski Legii Warszawa oraz siedzibę radiowej Trójki. Zobaczyli też Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie mieli  okazję podziwiać Warszawę również z dachów ogrodu Uniwersytetu Warszawskiego oraz zwiedzili gmach Biblioteki Uniwersyteckiej. Punktem centralnym wyjazdu  było jednak Centrum Nauki Kopernik, w którym   grupa nie potrzebowała już przewodnika. W tym miejscu  każdy sam mógł poczuć się badaczem i odkrywcą oraz przekonać  się jak zmysły potrafią odbierać świat. To wspaniała przestrzeń do aktywnego działania. W planach wycieczki był także wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Przed powrotem do Lublińca cała grupa spacerowała wzdłuż  bulwarów nad Wisłą. Nie zabrakło także zdjęć pod warszawską Syrenką. Niespodzianką był dla uczniów przejazd metrem. Tym miłym akcentem grupa z Lublińca zakończyła swoją jednodniową podróż do stolicy.

20/06

PODSUMOWANIE KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY 2022"

17 marca 2022r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur", w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten ma charakter jednorazowego testu, a jego celem jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów. Wyróżnienia otrzymali: Maciej Świtała, Wojciech Kolasa i Katarzyna Gordzielik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29/05

Dzień Matki w klasie 2a

26 Maja  kierujemy swoje myśli w stronę wszystkich Mam, bowiem tego dnia przypada wyjątkowe święto – Dzień Matki. 


Uczniowie klasy IIa uczcili to święto w swojej klasie 23 maja 2022r.  Święto to celebrowane jest niemal na całym świecie, lecz co ciekawe, nigdy nie ustalono wspólnej daty jego obchodów. Co roku, prawie we wszystkich krajach dzieci i nauczyciele klas młodszych łamią sobie głowy, czym zaskoczyć mamy w dniu ich święta. Z tej okazji dzieci z klasy IIa  zaprosiły swoje mamy, aby obejrzały przygotowane  specjalnie dla nich wesołe przedstawienia.  Uczniowie wcielili się w role aktorów,  bardzo się starali podczas inscenizacji śmiesznych  scenek  i śpiewu piosenek. Przygotowali  również dla  swoich  kochanych MAM lapbooki z  życzeniami, kwiatki oraz poczęstunek.  Każdy z uczniów napisał  również kilka zdań na temat swojej mamy, uwzględniając  Jej  indywidualne cechy. Mamy  były zachwycone. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku. Dzieci były dumne, że w tak piękny sposób  wyraziły swój szacunek  i podziękowały  za miłość, wsparcie, wspólnie spędzony czas  i trud wychowania.  Po zakończeniu części artystycznej dla wszystkich był przygotowany  słodki poczęstunek. Dzień ten był ciekawy, miły i wesoły dla wszystkich.

25/05

11/05

Wizyta klas 7 - mych w Lubitece

10 maja uczniowie klas 7a i 7b mieli okazję wysłuchać w Lubitece ciekawych prelekcji na temat map. Pan Kazimierz Bromer - honorowy działacz PTTK w swoim wystąpieniu "Historia w mapach zapisana" przedstawił i omówił różne mapy i związane z nimi ciekawostki. Wiele informacji również przekazała nam w swoim wykładzie pt. " Mapa jako źródło informacji .... bardzo różnych" pani Teresa Lukosek.

11/05

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Społeczność naszej szkoły włączyła się w świętowanie obchodów 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie, nauczyciele jak również rodzice brali udział w uroczystościach miejskich na cmentarzu wojskowym. W szkole odbyła się również akademia przypominająca rolę konstytucji jako pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: