Aktualności

26/02

Wycieczka do Chorzowa

22 lutego br, uczniowie klas 7A, 8A i 8B mieli okazję zwiedzić Stadion Śląski w Chorzowie i uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w Planetarium Śląskim.

W słynnym „Kotle Czarownic”, jak nazywany jest często chorzowski stadion, uczniowie mogli poznać ciekawą historię obiektu oraz zobaczyć nie tylko główną arenę ale także miejsca niedostępne na co dzień dla kibiców. Zwiedzali m.in. SPA, szatnię zawodniczą, lożę VIP, salę muzealną i galerię zasłużonych sportowców. Z punktu widokowego o wysokości 26 m. mogli także podziwiać główną arenę.


W Planetarium Śląskim grupa uczestniczyła w zajęciach pt.:”A jednak się kręci”, podczas których uczniowie mogli ugruntować swoją wiedzę na temat Ziemi w Układzie Słonecznym oraz ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi.

12/02

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bałwan w zimowym krajobrazie”

Świetlica szkolna zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bałwan w zimowym krajobrazie” dla uczniów klas I – III. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w konkursie, na który napłynęły aż 132 prace. Niezależne jury po długich debatach wyłoniło zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy!


Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Michalina Kompała kl. Ia
Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Damrota w Lubecku

Sonia Langer kl. II
Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie


II miejsce -
Emilia Klabiś kl. III
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich


III miejsce -
Hanna Morawska kl. IIa

Katolicki Zespół Szkolno – Przedszkolny im. św. Edyty Stein w Lublińcu

12/02

Wyniki konkursu na Logo Szkolnego Klubu Wolontariatu

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na Logo Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysiłek w tworzeniu projektów.
Komisja konkursowa z przyjemnością ogłasza, że zwyciężczynią konkursu została:
Liliana Jarolewska kl. III B.

Projekt Liliany będzie oficjalnym Logo Szkolnego Klubu Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu.


Serdecznie gratulujemy!

23/01

Konkurs...

17/01

Spotkanie z panem Markiem Michalakiem

17 stycznia, pomimo zimowej aury za oknem, mieliśmy okazję uczestniczyć we wyjątkowym wydarzeniu! Naszą szkołę odwiedził pan Marek Michalak, który od lat jest zaangażowany w sprawy dzieci i młodzieży.

Nasz Gość poprowadził spotkanie w przyjaznej atmosferze. Głównie zależało mu na tym, aby rozmawiać z dziećmi i poznać je. Mówił o tym, co w życiu ważne, co daje nam moc i o tym, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Przy tej okazji wspomniał o wielkim przyjacielu dzieci – Januszu Korczaku.

W rozmowie podkreślił, że opowieści zawarte w książkach to prawdziwe historie, które przydarzyły się Jego dzieciom. Nasi uczniowi mogli nawet poznać i porozmawiać z głównym bohaterem książek-Miłoszem. Historie i wydarzenia, które spotkały jego siostrę Julię i kuzynki są bardzo uniwersalne, takie, które mogą spotkać każdego z nas.

Pan Marek Michalak opowiedział również o najważniejszej dla Niego nagrodzie – Orderze Uśmiechu, który otrzymał w 1994 roku, jako najmłodsza osoba w historii tego odznaczenia. Pan Marek z wielką, a nawet dziecięcą, radością przekazał order dzieciom, aby każdy mógł dotknąć i poczuć jego moc i pozytywną energię. Dodatkowo zobaczyliśmy, a jeden uczeń nawet przymierzył, łańcuch Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Zwieńczeniem spotkania były dedykacje i autografy. Autor z wielką cierpliwością i uśmiechem podpisał wszystkim książki, a było ich naprawdę wiele. Niekończąca się kolejka chętnych po autograf autora pokazała nam-dorosłym, jak ważne dla dzieci są spotkania, które niosą mądre przesłania.

Był to niezapomniany czas dla całej społeczności Trójki! Czas pełen wrażeń, głębokich przeżyć i ważnych rozmów! Panu Markowi serdecznie dziękujemy za przekazaną nam moc, za to, że poczuliśmy się ważni i wyjątkowi! Postaramy się te „ważności” celebrować!

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

12/01

Dyplom dla SP3...

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję BohaterON i uczcili powstańców warszawskich.

11/01

Zapraszamy na...

Już w środę, 17 stycznia
zapraszamy uczniów
oraz nauczycieli Trójki
na spotkanie autorskie
z panem Markiem Michalakiem.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: