Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
16/04

Wirtualne Targi Edukacyjne Powiatu Lublinieckiego

Drodzy Uczniowie klas 8, Szanowni Rodzice!

 

Serdecznie zapraszamy na Wirtualne Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Lublinieckiego.  
Szczegółowe informacje  znajdują się w zakładce:

 KLASY 8 - DORADZTWO ZAWODOWE

09/04

Nasi uczniowie w gronie nagrodzonych!

Miło nam poinformować, że w VI Powiatowym Konkursie Historyczno - Krajoznawczym pt. "Lubi mi się tu być - nasze ulice i ich patroni"  uczniowie naszej szkoły zajęli odpowiednio:
w kategorii klas IV-VI III miejsce Rafał Poręba z klasy IV A ,
w kategorii klas VII-VIII wyróżnienie otrzymał Piotr Uherek z klasy VIII C.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Honorowy patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Starosta Lubliniecki Pan Joachim Smyła i Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura. Biorąc pod uwagę dużą ilość nadesłanych na konkurs prac (łącznie 71) i wysoki poziom prezentacji, cieszy fakt, iż prace konkursowe naszych uczniów zostały docenione przez Komisję Konkursową. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Trójkowe palmy wielkanocne

28

MAR
2021

28/03

Trójkowe palmy wielkanocne

     Dzisiaj obchodzimy w Kościele tak zwaną niedzielę palmową. Ta, wypadająca tydzień przed Zmartwychwstaniem Pańskim niedziela, jest upamiętnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Wówczas to nasz Zbawiciel, kilka dni przed swoją męką wjechał do Świętego Miasta na osiołku. Wtedy jerozolimczycy z radosnym okrzykiem Hosanna, Witaj Królu oraz Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie witali Jezusa i zrywając gałązki palm kładli je na drodze, którą jechał Chrystus.
    
     Dlatego od wielu lat w tę niedzielę w Kościołach święci się palmy, które symbolizują mądrość, zwycięstwo i pełnię życia. Palmy symbolizują także męczeństwo – ostateczny tryumf męczenników – wyznawców Chrystusa.
    
     Najstarsze świadectwo o świętowaniu Niedzieli Palmowej pochodzi z IV w. Wówczas to naśladowano przedstawianą w Ewangelii procesję Jezusa. W tej procesji biskup wjeżdżał na osiołku po drodze usłanej palmami. W uroczystościach tych było wiele śpiewu psalmów i hymnów. (czytaj więcej...)
    

08/03

❗❗❗Rekrutacja do Szkół Podstawowych trwa❗❗❗


Jeśli są jeszcze rodzice, którzy nie podjęli decyzji o wyborze szkoły dla swojego dziecka, to jesteśmy pewni, że po obejrzeniu tego filmu,
nie będziecie mieć wątpliwości, że wybór SP3 jest tym trafionym w dziesiątkę!

Ale ten film, to nie jest jedyne, co dla Was przygotowaliśmy.
Bądźcie z nami, bo codziennie będziemy mieli dla Was coś nowego do pokazania.
Stay tuned!

A tymczasem zapraszamy, do obejrzenia krótkiego filmu.

07/03

Język niemiecki

fca3e8-img_20210302_wa0003.jpg

            

Zapraszamy do obejrzenia filmu

22/03

Światowy Dzień Wody

2 marca każdego roku obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Wody. W Polsce patronat nad tą akcją obejmuje Polska Akcja Humanitarna. W tym roku święto to obchodzimy niestety tylko i wyłącznie online z racji nauki zdalnej wszystkich naszych oddziałów. W poniższym padlecie umieściliśmy informacje, filmy, zagadki, gry oraz quizy na temat wody. Przypominamy również o konkursie plastycznym którego hasło brzmi „Oszczędzajmy wodę zanim jej zabraknie”.
Prace można składać w strefie buforowej naszej szkoły.

https://padlet.com/mledwig05/ukk0gk7di2c2fe0i

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: