3 x M, czyli Marzec Miesiącem Matematyki

KWI

Miesiąc Matematyki został zaplanowany po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki, która może być przyjemna i dawać radość. Matematyka zagościła w naszej szkole w różnych odsłonach:

- uczniowie szukali liczby Pi

- w klasach piątych, szóstych i siódmych odbyły się warsztaty obliczania Pi

- uczniowie wykonywali miasta Pi

- odbyły się także konkursy, takie jak: (czytaj więcej...)

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Wzięło w nim udział 33 chętnych uczniów w czterech kategoriach wiekowych Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną. Wyniki już wkrótce. Czekamy z niecierpliwością.
  • Szkolny Konkurs ,,Recytuję z pamięci liczbę przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Zadaniem uczestników było zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku w liczbie . Zwycięzca zapamiętał 108 cyfr.

I miejsce: Maciej Świtała kl. VIII C

II miejsce: Agata Michałowska kl. IVC

III miejsce: Maja Balas kl. VA

• Szkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem: ,,Matematyka wokół nas” skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej promującej matematykę w codziennym życiu. Praca mogła być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną bądź żartem matematycznym. Dyplomy i nagrody zostały wręczone w dwóch kategoriach:

Uczniowie klas IV – VI:

I miejsce: Jan Bednarz kl. IVC