Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
23/11

Konkurs...

15/11

Dzień świętego Marcina w SP3

Dzień świętego Marcina(filmik) obchodzony jest 11 listopada. Święty Marcin był pobożnym rycerzem z Kapadocji, znanym z wielu dobrych uczynków. 

Święty Marcin żył w IV wieku naszej ery i jego najbardziej znanym wizerunkiem jest postać siedzącego na koniu rycerza wspomagającego klęczącego przed nim żebraka. Jedna z najpopularniejszych legend o świętym Marcinie opowiada o podróży rycerza po skutej mrozem ziemi, na której spotkał żebraka. Widząc go, św. Marcin mieczem odciął połowę swojego płaszcza i razem z sakiewką pieniędzy wręczył ciepłe okrycie biedakowi. Legenda mówi, że ów żebrak po tym geście przemienił się w postać Jezusa Chrystusa, co skłoniło Marcina do przejścia w stan duchowny.

14/11

11 listopada - cmentarz wojskowy w Lublińcu

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedstawiciele naszej szkolnej społeczności uczestniczyli w miejskich uroczystościach zorganizowanych na cmentarzu wojskowym. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział we wspólnym świętowaniu.

11/11

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią Agnieszką Jaźwińską.


Młodzi wykonawcy przybliżyli widzom tragiczny etap historii Polski – 123 lata niewoli, walki narodowowyzwoleńczej, rozpaczy i nadziei, aż po wolność, do której poprowadził naród Józef Piłsudski.

Losy Polaków i ich emocje świetnie opisały recytowane przez uczniów wiersze oraz patriotyczne pieśni, te najbardziej znane i jak zawsze wzruszające, wykonane przez szkolny chórek, i te nowe, zaśpiewane przez uzdolnione ósmoklasistki: Zuzię, Klaudię, Izę, Hanię i Julię. Muzyczną część akademii opracowała pani Stefania Biela.

Pamiętajmy siłę ducha i niezłomność Polaków oraz słowa Marszałka: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Do hymnu...(filmik)

11/11

UWAGA , UWAGA WSZYSTKIE ŚWIETLICZKI!!!

„Mamy to” – czyli wyniki ogłoszonego w październiku rodzinnego konkursu pt. „ Bajkowa postać dyniowa”. Za wszystkie prace dostarczone do świetlicy szkolnej serdecznie dziękujemy. Komisja konkursowa miała trudny „orzech do zgryzienia”. Po burzliwych obradach zdecydowano co następuje:


GRAND PRIX – MILENA ŁUBOWSKA KL.IA


I MIEJSCE     – MICHALINA DRYNDA IIB

II MIEJSCE – ANTONINA SWOBODA IC, SEWERYN SZYŁAK IC
III MIEJSCE – JAKUB ZEMBRZYCKI IA, ANTONI BRAUNER IA, FRANCISZEK BRAUNER IIIB


WYRÓŻNIENIA:
AMELIA BEDNORZ IB, SAMUEL KIRSCHNER IIB,HELENA DRAPAŁA IIA, FRANCISZEK PILŚNIAK IB, ALICJA KOBIELSKA IVA, WIKTORIA WIECZOREK IB, DWORAK JAKUB IIA, PAULINA PIETRUSZEWSKA IIB, ALEKSANDRA KOCELA IB, OLIWIA SITAREK IC   


Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się z Waszych sukcesów.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, którzy wsparli pomocą swoje pociechy.

    02/11

    Konkurs na najpiękniejszy lampion św. Marcina

    Każdego roku w okolicach 11.11 korytarze naszej szkoły wypełnia blask pięknych lampionów.

    Przygotowują je uczniowie wraz z rodzicami na szkolne obchody dnia św. Marcina. 

    W tym roku również zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy lampion. Każdy uczeń może wykonać lampion św. Marcina. 

    Nagroda główna to prawdziwa gęś :)





    Podpisane lampiony przynosimy w dniach 14.11 (cały dzień) oraz 15.11.( do godz. 9:00). 
    Pomysły do podpatrzenia pod linkiem:
    Wasi nauczyciele j. niemieckiego
    28/10

    „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”

    24 października  uczniowie klas ósmych naszej szkoły brali udział w wycieczce do Oświęcimia. W pierwszej kolejności zwiedzali „Oszpicin. Muzeum Żydowskie” oraz Synagogę. Goszcząc te miejsca oraz spacerując po mieście z przewodnikiem, mogli poznać przedwojenne życie Żydów w Oświęcimiu.

    Następnie  młodzież zwiedziła Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau.

    Pobyt w tym miejscu skłonił wszystkich do refleksji i zadumy nad ludzkim życiem, cierpieniem i śmiercią. Uświadomił uczniom jak człowiek może zostać pozbawiony swojej godności i człowieczeństwa. Bardzo wymowne okazały się również słowa Primo Leviego umieszczone na jednej z tablic: „To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć – oto sedno tego, co mamy do powiedzenia”. Przypomniały one wszystkim, że obóz w Oświęcimiu nie jest atrakcją turystyczną a miejscem pamięci i świadectwem upadku cywilizacji. Jest również przestrogą, do czego może doprowadzić ludzka nienawiść.

    25/10

    PROFILAKTYKA JODOWA

    Szanowni Państwo,


    Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu, decyzją Burmistrza Miasta Lublińca, jest punktem dystrybucji preparatu jodku potasu w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyki jodowej.

    Punkty wydawania tabletek w Lublińcu:

    1. Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Sądowa 9,

    2. Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Droniowicka 45,

    3. Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Zwycięstwa 32,

    4. Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Wilimowskiego 8,

    5. Przedszkole Miejskie nr 7, ul. Powstańców Śl. 6,

    6. Miejski Dom Kultury, ul. Plebiscytowa 9,

    7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Oświęcimska 30,

    8. MPBP LUBITEKA, ul. Sportowa 3,

    9. Komenda Straży Miejskiej, ul. Paderewskiego.

    Podejmowane działania to standardowa procedura przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego. Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego komunikat o tym zostanie podany w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Dystrybucja tabletek ruszy natychmiast po wydaniu stosownej decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. O rozpoczęciu akcji mieszkańcy miasta zostaną poinformowani alertem RCB oraz przez środki masowego przekazu.

    WAŻNE!

    Szkoła jest jedynie punktem dystrybucji tabletek. W razie wystąpienia zagrożenia skażeniem radiacyjnym nauczyciele nie będą podawać tabletek z jodkiem potasu ani wydawać ich niepełnoletnim uczniom. O podaniu dziecku preparatu decyduje wyłącznie rodzic/prawny opiekun. W szkole nie będą zbierane zgody na podanie uczniom tabletek z jodkiem potasu.

    Podkreślić należy, że jest to działanie wyłączne o charakterze prewencyjnym, a w chwili obecnej zagrożenie skażeniem radiacyjnym nie występuje. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.

    Szczegółowe informacje dotyczące profilaktyki jodowej w Polsce znajdują się na stronie:
    https://lubliniec.eu/aktualnosc/akcja-jodowa

    SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

    Wybierz rok:
    Misja Szkoły
    Odczyt z wyświetlacza LCD
    przy wejściu do szkoły
    (kliknij aby rozwinąć szczegóły)
    Posiadamy certyfikaty: