Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Profilaktyka

25

LIS
2018

25/11

Profilaktyka

Uczniowie klas starszych brali udział w warsztatach profilaktycznych poświęconych profilaktyce uzależnień od alkoholu pt.” Debata”.

Kresy

25

LIS
2018

25/11

Kresy

Szkolny Klub Wolontariatu i PCK zorganizował zbiórkę artykułów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia oraz zabawek dla Polaków mieszkających kresach. Zbiórka cieszyła się zainteresowaniem. Dziękujemy za okazane wsparcie i serce.

Konkurs na lampion św. Marcina rozstrzygnięty!

22

LIS
2018

22/11

Konkurs na lampion św. Marcina rozstrzygnięty!

Wraz z obchodami dnia św. Marcina w naszej szkole zorganizowany został tradycyjnie konkurs na najpiękniejszy lampion św. Marcina. W tym roku możliwość przynoszenia gotowych lampionów została przedłużona do 13. listopada, w dniu w którym komisja w składzie: Dyrektor Szkoły Pani Anna Janik, nauczycielka świetlicy Pani Anna Zbączyniak oraz katechetka S. Krzysztofa oceniała prace. Z wielką radością i dumą podkreślamy, że szkolne korytarze rozświetlało 76 pięknych lampionów.

Otwarcie wystawy STO POSTACI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu

22

LIS
2018

22/11

Otwarcie wystawy STO POSTACI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu

W dniu 9 listopada br. w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu miało miejsce otwarcie wystawy „STO POSTACI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz miejskich: Burmistrz Lublińca Edward Maniura oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Gabriel Podbioł. Obecni byli również dyrektorzy instytucji miejskich
i szkół, przedstawiciele ZHP Hufiec Lubliniec oraz miłośnicy historii ziemi lublinieckiej.

Powiatowy Konkurs „Przyroda na liściu malowana”

22

LIS
2018

22/11

Powiatowy Konkurs „Przyroda na liściu malowana”

W dniu 20 listopada 2018 r. uczennice klasy III b: Ksenia Deneko i Jadwiga Obrębska oraz z klasy V c: Katarzyna Gordzielik i Julia Szłapa brały udział w warsztatach i Powiatowym Konkursie: „Przyroda na lisciu malowana” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Częstochowie i RODN „WOM” w Częstochowie.

„Uczcijmy Niepodległość na sportowo”

21

LIS
2018

21/11

„Uczcijmy Niepodległość na sportowo”

Dnia 15 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Towarzyski Turniej Piłki Ręcznej dla uczniów szkół podstawowych " Uczcijmy niepodległość na sportowo" rocznika 2004-2005. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrza Miasta Lublińca Pan Edward Maniura. Celem turnieju było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na sportowo, popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży oraz dostarczanie radości ze współzawodnictwa. W zawodach wzięli udział uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego z wszystkich lublinieckich szkół podstawowych. Stu zawodników w duchu dobrej zabawy rywalizowało o miano najlepszej drużyny wśród dziewcząt i chłopców. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2, a w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa nr 3. Wyłoniono najlepszych zawodników turnieju, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. Na turniej przybyli zaproszeni goście: Pan Burmistrz Edward Maniura, Pani Wiceburmistrz Anna Jonczyk- Drzymała oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Gabriel Podbioł. Podsumowanie turnieju uświetnił występ artystyczny uczniów z lublinieckiej „Trójki”.

X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”

16

LIS
2018

16/11

X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”

Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Gordzielik, Agata Małek i Kinga Macioszek z kl. V c, w październiku wzięły udział w X Powiatowym Konkursie Plastycznym „Baśnie, legendy i podania  Górnego Śląska” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną i bibliotekę szkolną SP 1 w Lublińcu. Na konkurs wpłynęło 65 prac plastycznych z 9 szkół naszego powiatu. W dniu 16.11.2018 r. ogłoszono wyniki ww konkursu. Katarzyna Gordzielik z kl. V c zdobyła I miejsce. Gratulujemy!!!

Konkurs plastyczny „Pies w naszej rodzinie”

16

LIS
2018

16/11

Konkurs plastyczny „Pies w naszej rodzinie”

W październiku 2018 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w plastycznym konkursie ogłoszonym przez CH Jagiellończycy w Częstochowie pt.: „Pies w naszej rodzinie”.

Wiktoria Słota z kl. VI d, Julia Kochelt i Kinga Macioszek z kl. V a zdobyły wyróżnienia. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac i poziom był wysoki. Nagrodzonym gratulujemy!!!!

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

12

LIS
2018

12/11

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada dla każdego Polaka jest datą wyjątkową. To właśnie w ten dzień świętujemy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku jest on szczególnie wyjątkowy gdyż obchodzimy setną rocznicę tego ważnego dla każdego Polaka wydarzenia. To właśnie w 1918 roku nasza ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność.
Społeczność naszej szkoły uczciła to wspaniałe wydarzenie na kilka sposobów.
Świętowanie rozpoczęliśmy 9 listopada od uczestnictwa w akademii, podczas której uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć przedstawienie pt.. „ Muzeum Niepodległości”. Zebrani mogli prześledzić losy państwa i narodu polskiego od czasów rozbiorów, aż do okresu kształtowania się III RP. Całości dopełniły piękne pieśni patriotyczne. Była to wspaniała lekcja historii, która z pewnością utkwiła w pamięci wszystkim zebranym.
Po akademii, o godzinie 11:11, uczestniczyliśmy - wraz z innymi szkołami w Polsce, we wspólnym śpiewaniu Hymnu Polski.
Po południu otwarta również została w Muzeum Pro Memoria Edith Stein wystawa prac uczniów lublinieckich szkół podstawowych pt. „STO POSTACI NA 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI” będąca zwieńczeniem projektu zorganizowanego przez „Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej”, w jakim brali udział także nasi uczniowie.
W niedzielę, 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach miejskich na cmentarzu wojskowym, gdzie uczestniczyli we mszy świętej polowej oraz złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych. Część uczniów wzięła również udział w Biegu Niepodległości.

Zaduszki Katyńskie

12

LIS
2018

12/11

Zaduszki Katyńskie

2 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyły się Zaduszki Katyńskie. Wydarzenie organizowane przez Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską było związane z podsumowaniem IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. W książce wydanej na tę okoliczność pojawiła się także praca Natalii Kubicy, uczennicy klasy VIII b.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: