Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Wycieczka w Pieniny

03

CZE
2019

03/06

Wycieczka w Pieniny

Pieniny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju, a ich piękno mogli podziwiać uczniowie klas: 4b, 4c, 6a, 6b oraz troje z klasy 4a na wycieczce szkolnej, która odbyła się pod koniec maja bieżącego roku.

Wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu

30

MAJ
2019

30/05

Wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu

21 maja klasy drugie pojechały na wycieczkę do Ogrodzieńca. Uczniowie oglądali miniatury zamków Jury Krakowsko - Częstochowskiej, zapoznali się z ich historią i legendami. Wykonywali doświadczenia i bawili się na placu zabaw. Mieli też okazję zakupić pamiątki.

Sukcesy historyczne naszych uczniów!

16

MAJ
2019

16/05

Sukcesy historyczne naszych uczniów!

Maj obfitował w wiele konkursów, w których nasi uczniowie zdobywali wysokie miejsca. Tak samo było z konkursami historycznymi. 15 maja w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu odbył się "VIII powiatowy Konkurs Mitologiczny dla szkół podstawowych". Nasza drużyna w składzie: Zofia Gansiniec (VIA), Natalia Rokosa (VIC) i Wiktoria Słota (VID), po bardzo wyrównanej walce, zdobyły III miejsce. Rozstrzygnięty został również Powiatowy Konkurs Historyczno - Religijny "Wielkie Religie Świata" zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Wiktoria Słota zajęła w nim I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy  dziewczętom dalszych sukcesów!

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy...

16

MAJ
2019

16/05

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy...

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI

 „101 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lublińca Pana Edwarda Maniury dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych

 

W  tym roku w bardzo miłej atmosferze rywalizowało ze sobą 32  uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych.

  1. Zespołu Szkół w Lubecku - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstantego Damrota
  2. Szkoły Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu
  3. Szkoły Podstawowa nr 2 Jana Pawła II w Lublińcu
  4. Szkoły Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu
  5. Szkoły Podstawowa nr 4 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu
  6. Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW – Szkoła Podstawowa

 Konkurs odbył się w dniu 16 maja 2019 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Zwycięstwa 32 organizatora Konkursu. Po uroczystym przywitaniu uczestników i zapewnieniu o dobrej zabawie organizatorzy rozpoczęli konkurs od testu, który był dobrany do każdej grupy wiekowej.

czytaj więcej...

Żywa lekcja środowiska w IIb

15

MAJ
2019

15/05

Żywa lekcja środowiska w IIb

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w żywej lekcji środowiska. Mogli na własne oczy obserwować wygląd, zachowanie i sposób odżywiania się gekona lamparciego, jako jednego z przedstawicieli omawianych na zajęciach gadów. Zwierzę wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów. Dzieci zapoznały się również ze sposobem hodowli gekona.

Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny Klas Trzecich

14

MAJ
2019

14/05

Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny Klas Trzecich

14 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny Klas Trzecich. Uczniowie pięciu szkół naszego powiatu zmagali się najpierw z testem pisemnym, a później z zadaniami praktycznymi, które wymagały od nich dużej wiedzy przyrodniczej i umiejętności matematycznych. Gratulujemy najlepszym oraz pozostałym uczestnikom.

MŁODZI  SPORTOWCY LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI” WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W POLSCE

29

KWI
2019

29/04

MŁODZI SPORTOWCY LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI” WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W POLSCE

          5 kwietnia 2019r. w Bytomiu odbył się Finał Igrzysk Dzieci Województwa Śląskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

      W finale spotkały się 32 najlepsze drużyny(16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców). Aby uzyskać prawo startu w tym finale każda z ekip musiała wywalczyć awans na poszczególnych etapach rywalizacji najpierw w powiecie lublinieckim, a potem w rejonie tarnogórskim. Szkołę reprezentowało sześcioro zawodników stanowiących zespół, każdy z nich miał do pokonania dystans 1000 metrów. Po biegu tworzona jest lista na podstawie kolejności wbiegania na metę. Ostatni zawodnik otrzymuje 1 pkt do klasyfikacji drużynowej, drugi od końca 2 pkt itd. Punkty zawodników jednej drużyny sumuje się. Nieukończenie biegu-0 pkt. Przy równej liczbie punktów decyduje wyższe miejsce najlepszego zawodnika. Chłopcy z SP3 Lubliniec na metę wbiegali na pozycjach :4-Szymon Zając, 10-Nikodem Maciejewski, 12-Filip Kasperczyk, 15-Oliwer Szewdziński, 37-Dominik Pietrzik, 50-Kacper Macharzyński. Za poszczególne miejsca uzyskali 418 pkt., co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca wyprzedzając Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie 385pkt, i Szkołę Podstawową nr 54 w Bytomiu 376pkt. (czytaj więcej...)

      

02/04

„ Wielki Sukces !!!– „Trójka”w Finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

To niezmiernie miła wiadomość !!!– Amelie Gintowt - uczennica klasy 8a, znalazła się w Finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego dla szkół podstawowych. Amelie doszła do ostatniego, najwyższego poziomu konkursu  i  znalazła się w gronie SZEŚCIU najlepszych uczniów z języka niemieckiego ze szkół  w Częstochowie  oraz ze szkół powiatu kłobuckiego, myszkowskiego i lublinieckiego. Amelii  serdecznie GRATULUJEMY, a w przyszłości życzymy sukcesów na następnych olimpiadach językowych.

Ósmoklasiści z wizytą w Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza

31

MAR
2019

31/03

Ósmoklasiści z wizytą w Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza

I Dnia Wiosny uczniowie klasy 8a i 8b skorzystali z zaproszenia dyrekcji Zespołu Szkół  nr 1 im A. Mickiewicza i udali się na „wagary”do nowej  szkoły. Wizyta obfitowała w wiele atrakcji. Gospodarze przyjęli gości w auli, gdzie starsi koledzy i koleżanki z klas I-szych przygotowali ciekawy program wokalno-artystyczny. Pani dyrektor Jadwiga Stroniewska zapoznała młodzież szkół podstawowych z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Po części oficjalnej uczniowie wyruszyli na spacer po szkole. Pod opieką swoich starszych kolegów mogli zwiedzić nie tylko szkolne sale, ale także  uczestniczyć w ćwiczeniach laboratoryjnych z chemii i biologii, w zajęciach z robotyki, brać udział w quizach z historii i języka polskiego oraz sprawdzić swoją wiedzę z matematyki j. angielskiego i niemieckiego. Bardzo interesujące było także obserwatorium  astronomiczne oraz  pracownia informatyczna. Wielu  z  naszych uczniów z pewnością przekroczy znowu progi tej szkoły już od września. Życzymy im tego serdecznie!

„Archipelag Skarbów”- czyli  młodzieżowa wyprawa po szczęście

25

MAR
2019

25/03

„Archipelag Skarbów”- czyli młodzieżowa wyprawa po szczęście

Uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w bardzo ciekawych warsztatach profilaktycznych, które odbywały się w Szkole Katolickiej. Troje psychologów - trenerów z Krakowa, Lublińca i Tychów przez dwa dni wprowadzało młodzież m.in. w tematy: szczęścia, miłości, podejmowania odpowiednich wyborów...(czytaj więcej →)

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: