Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Ósmoklasiści z wizytą w Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza

31

MAR
2019

31/03

Ósmoklasiści z wizytą w Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza

I Dnia Wiosny uczniowie klasy 8a i 8b skorzystali z zaproszenia dyrekcji Zespołu Szkół  nr 1 im A. Mickiewicza i udali się na „wagary”do nowej  szkoły. Wizyta obfitowała w wiele atrakcji. Gospodarze przyjęli gości w auli, gdzie starsi koledzy i koleżanki z klas I-szych przygotowali ciekawy program wokalno-artystyczny. Pani dyrektor Jadwiga Stroniewska zapoznała młodzież szkół podstawowych z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Po części oficjalnej uczniowie wyruszyli na spacer po szkole. Pod opieką swoich starszych kolegów mogli zwiedzić nie tylko szkolne sale, ale także  uczestniczyć w ćwiczeniach laboratoryjnych z chemii i biologii, w zajęciach z robotyki, brać udział w quizach z historii i języka polskiego oraz sprawdzić swoją wiedzę z matematyki j. angielskiego i niemieckiego. Bardzo interesujące było także obserwatorium  astronomiczne oraz  pracownia informatyczna. Wielu  z  naszych uczniów z pewnością przekroczy znowu progi tej szkoły już od września. Życzymy im tego serdecznie!

„Archipelag Skarbów”- czyli  młodzieżowa wyprawa po szczęście

25

MAR
2019

25/03

„Archipelag Skarbów”- czyli młodzieżowa wyprawa po szczęście

Uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w bardzo ciekawych warsztatach profilaktycznych, które odbywały się w Szkole Katolickiej. Troje psychologów - trenerów z Krakowa, Lublińca i Tychów przez dwa dni wprowadzało młodzież m.in. w tematy: szczęścia, miłości, podejmowania odpowiednich wyborów...(czytaj więcej →)

Wiosenna rywalizacja sportowa...

21

MAR
2019

21/03

Wiosenna rywalizacja sportowa...

                                                                                               

Dzień Otwarty zatrzymany w kadrze...

14

MAR
2019

14/03

Dzień Otwarty zatrzymany w kadrze...

W tym dniu gościliśmy wspaniałych mieszkańców naszego Lublińca, czyli rodziców i ich dzieci, które od września tego roku staną się uczniami naszej Szkoły Podstawowej nr 3.
Było tłoczno, wesoło, radośnie i kolorowo, jak w ulu pełnym pracowitych i dobrych pszczółek. Tak właśnie jest w naszej Trójce, dlatego baaardzo cieszymy się, że przyszliście do nas‼️ W tym dniu nasi przyszli uczniowie i ich rodzice mogli także zwiedzić całą naszą szkołę, zajrzeć w każdy jej zakamarek i wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach i pokazach, jakie przygotowali dla nich nasi nauczyciele i starsi uczniowie. Nie zabrakło smakołyków, paszportów Trójki i mnóstwa balonów. Było naprawdę pięknie. Dziękujemy za Waszą obecność i czekamy na Was Kochani we wrześniu.

Dziękujemy!!!

05

MAR
2019

05/03

Dziękujemy!!!

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły, którzy przygotowali słodkie wypieki na nasz charytatywny słodki kiermasz dla małej Ani! Dzięki Waszym gorącym sercom udało się zebrać znaczną kwotę, która umożliwi naszej małej bohaterce wyjazd na turnus rehabilitacyjny. To był piękny, słodki dzień w naszej Trójce!

Wizyta uczniów z ZSOT

07

LUT
2019

07/02

Wizyta uczniów z ZSOT

W szkole gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżali kierunki techników uczniom klas ósmych. Demonstrowali, ponieważ przybyli z pomocami, jak będzie wyglądała ich przyszła edukacja w praktyce. Było to ciekawe doświadczenie.

Wolontariat

06

LUT
2019

06/02

Wolontariat

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi czytali bajkę pt. „ Czerwony Kapturek” swoim młodszym kolegom z klas pierwszych i drugich. Zachęcali tym samym do czytania, pomocy starszym osobom, słuchania rodziców i nie wchodzenia w kontakt z nieznajomym.

Prelekcja Bezpieczny w sieci

25

STY
2019

25/01

Prelekcja "Bezpieczny w sieci"

Uczniowie  klas piątych brali udział w zajęciach poprowadzonych przez pedagoga z Publicznej Poradni Psychologiczno – Padagogicznej w Lublińcu na temat mądrego korzystania z technologii komputerowych.

16/01

Warsztaty profilaktyczne

Uczniowie klas VI – VIII brali udział w warsztatach profilaktycznych z profilaktyki uzależnień od dopalaczy.

Prelekcja policja

05

STY
2019

05/01

Prelekcja policja

Uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w prelekcjach z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu poświęconych bezpieczeństwu w sieci, substancjom psychoaktywnym i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: