Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Akcja Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości

12

LIS
2019

12/11

Akcja "Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości"

11 Listopada to dzień, który dla upamiętnienia powrotu Polski na mapę świata i odzyskania Niepodległości, w wielu  miejscach Polski był świętowany w różny sposób. Tego dnia nasi uczniowie z klasy 2b tj.: Paulina Haltof, Jakub Nikolczuk i Dorian Parkitny wzięli udział w wielkim wydarzeniu z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości o nazwie: "Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości". Akcja polegała na zdobyciu w jednym czasie, przez setki uczestników wydarzenia, wybranego szczytu przy jednoczesnym oczyszczeniu go wraz z prowadzącym do niego szlakiem z pozostawionych przez turystów śmieci, sfotografowaniu się na szczycie w barwach biało – czerwonych wraz z workiem z zebranymi odpadami, a następnie zniesieniu tych odpadów w wyznaczone w każdej gminie miejsce.

Wojewódzki Konkurs Pieśni Powstańczej

12

LIS
2019

12/11

Wojewódzki Konkurs Pieśni Powstańczej

30 października 2019 r. nasze uczennice odniosły swoje sukcesy wokalne w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Powstańczej ze zbiorów prof.Adolfa Dygacza realizowanego w ramach zadania ''Różne drogi do wolności" w Kochanowicach. W kategorii klas 7-8: I miejsce otrzymała Magdalena Szymańska z kl.7b, II miejsce Maja Kaczmarczyk z klasy 8a, III miejsce Lana Maroń z klasy 7c. W kategorii klas 4-6: I miejsce uzyskała Adrianna Tofilska z klasy 6b, a II miejsce Aleksandra Maluk z klasy 6a. Gratulujemy naszym wokalistkom i życzymy kolejnych sukcesów. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez Stefanię Biela- nauczyciela muzyki.

11 listopada w kościele p/w św. Wawrzyńca w Kochanowicach została odprawiona msza św. za ojczyznę, w trakcie której laureatki konkursu zaprezentowały swoje pieśni. To dzięki nim uczennice zdobyły swoje pierwsze miejsca. Oto fotorelacja. Jeszcze raz bijemy gromkie brawa i gratulujemy Adzie Tofilskiej i Magdalenie Szymańskiej.

IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele

06

LIS
2019

06/11

IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele

29 października w naszej szkole odbyła się "IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele" dla uczniów klas 5-tych. Konkurs plastyczny zrealizowany został w ramach szkolnego programu profilaktycznego. Uczniowie musieli wykonać plakat dotyczący głównego hasła - Stop przemocy i agresji w domu, szkole i internecie.

Wycieczka klas 6 do Wrocławia

30

PAŹ
2019

30/10

Wycieczka klas 6 do Wrocławia

21.10.2019 r. uczniowie klas 6a, 6b i 6c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia. W czasie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć wybitne dzieło malarskie - Panoramę Racławicką, powstałe pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w  Hydropolis - niezwykłym centrum nauki przedstawiającym wodę i jej znaczenie w życiu człowieka z wielu ciekawych perspektyw. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Afrykarium na terenie wrocławskiego zoo. 

Wycieczka do Osikowej Doliny

24

PAŹ
2019

24/10

Wycieczka do Osikowej Doliny

Klasy 2c i 3b wyjechały do Osikowej Doliny. Dzieci wzięły udział w warsztatach zielarskich. Oglądały  prezentację multimedialną na temat ziół,  ich występowania na różnych kontynentach i zastosowaniu w kuchni. Każdy uczestnik warsztatów posadził swoje zioła i umieścił w samodzielnie ozdobionym koszyczku. Nauka połączona z działaniem i zabawą dała dzieciakom wiele satysfakcji i radości. Zakupom ozdób z osikowego drewna nie było końca. 

Wycieczka klasy 7b do parku trampolin

24

PAŹ
2019

24/10

Wycieczka klasy 7b do parku trampolin

18 października 2019r. klasa 7b wraz z wychowawczynią oraz Panią dyrektor  wybrała się do parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Częstochowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz integracja zespołu klasowego i zacieśnianie relacji koleżeńskich.

Bijemy rekord razem z WOŚP

16

PAŹ
2019

16/10

"Bijemy rekord razem z WOŚP"

Szkoła Podstawowa nr 3 włączyła się do akcji "Bijemy rekord razem z WOŚP". 16 października 2019 r. w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca na lublinieckim rynku zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, wojska, ratownicy medyczni, strażacy oraz uczniowie lublinieckich szkół wraz z opiekunami. Akcja bicia rekordu polegała na 30-minutowym wykonywaniu czynności resuscytacyjnych przez największą liczbę osób jednocześnie, na przystosowanych do tego celu fantomach. Jej celem było szerzenie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia. Uczestnicy bicia rekordu spisali się na medal!

Wycieczka 4a i 4b do Wrocławia

15

PAŹ
2019

15/10

Wycieczka 4a i 4b do Wrocławia

W ubiegłym tygodniu  klasy czwarte wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Katarzyną Nowak, p. Jolantą Banaś oraz p. Małgorzatą Plutą  wyjechały na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. W planie mieliśmy zwiedzanie ZOO, a w szczególności  Afrykarium, które jest jedynym na świecie tematycznym oceanarium, poświęconym  faunie Afryki.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

14

PAŹ
2019

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: