Aktualności

„Górniczy trud”

07

GRU
2017

07/12

„Górniczy trud”

1 grudnia br. uczniowie kl. III b wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami z kl. Ia gościli na zajęciach pana Romana Pietrzika - górnika, który zechciał przyjąć nasze zaproszenie. Były piosenki, wiersze i inne ćwiczenia o tematyce górniczej, które przygotowaliśmy dla naszego gościa. Mogliśmy też zadawać różne pytania oraz zobaczyć kilka ciekawych eksponatów, jakie przyniósł pan Roman. Oczywiście na zakończenie nie mogło zabraknąć życzeń i podziękowań za wspólnie spędzone chwile.

Św. Mikołaj w Trójce

07

GRU
2017

07/12

Św. Mikołaj w Trójce

Dzisiaj uczniów naszej szkoły odwiedził wyjątkowy gość. Jak co roku, 6 grudnia odwiedza wszystkie (grzeczne) dzieci i wręcza im prezenty. Tak też było i w naszej Trójce. W przepięknym przedstawieniu mogliśmy poznać historię o św. Mikołaju. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dzień górnika w świetlicy

07

GRU
2017

07/12

Dzień górnika w świetlicy

5 grudnia w świetlicy mieliśmy niesamowitą przyjemność gościć wyjątkowego pana. Był nim górnik- pan Adam Kocyba. Dzieci przygotowały się do tego spotkania. Większość z nich miała na głowie czapkę z kolorowymi piórami. Pan Adam w sposób bardzo ciekawy opowiedział "Świetliczkom" o ciężkiej i często już zapomnianej pracy górnika. Przyniósł ze sobą wiele rekwizytów, które bardzo dzieci zainteresowały. Odpowiadał na ich pytania oraz pokazał wiele ciekawych zdjęć z kopalni. Dziękujemy!

Wielkie wyróżnienie dla Kuby Świtały!

07

GRU
2017

07/12

Wielkie wyróżnienie dla Kuby Świtały!

4 grudnia uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu JAKUB ŚWITAŁA z klasy VI B został wyróżniony podczas uroczystej V Gali Wolontariatu jako najlepszy WOLONTARIUSZ naszej Trójki w minionym roku! Tym sposobem Kuba znalazł się w gronie najlepszych wolontariuszy w naszym mieście! To wspaniałe wyróżnienie dla Kuby jest także wielką dumą dla naszej Szkoły!

Wycieczka klasy 5B i 5A do Żarek

07

GRU
2017

07/12

Wycieczka klasy 5B i 5A do Żarek

24 listopada, piękny i pogodny dzień uczniowie klasy 5A i 5B wraz z wychowawcami i opiekunami spędzili w Żarkach. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Dawnych Rzemiosł, mieszczącego się w blisko 100-letnim, zabytkowym młynie. Mieliśmy okazję wyruszyć w pasjonującą podróż w przeszłość, w trakcie której przybliżono nam historię pięciu głównych rzemiosł, obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Wystawa była bardzo nowoczesna – multimedialna i interaktywna.

Kazikowy wolontariat w Trójce

07

GRU
2017

07/12

Kazikowy wolontariat w Trójce

Od października wspaniale działa u nas "KAZIKOWY WOLONTARIAT". Dwie sympatyczne uczennice-Magda i Natalia przychodzą w każdy piątek do Naszych "świetliczków" z głowami pełnymi pomysłów: czytają im bajki, rysują, organizują wspaniałe zabawy. W ostatni piątek dzieci robiły bardzo oryginalne maski mikołajkowe. Dziękujemy Madzi, Natalii i oczywiście opiekunce p. Beacie Dudek

Wronika Piskon najlepsza!!!

03

GRU
2017

03/12

Wronika Piskon najlepsza!!!

28.11. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu odbył się powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej "Śpiew łączy Europę". Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Bula z 5c, Weronika Piskon z VIc oraz Paulina Obrębska z VIIb. Tematem konkursu były piosenki filmowe, wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wokalny oraz językowy, a pierwsze miejsce wyśpiewała uczennica naszej szkoły Weronika Piskon!! Wykonała utwór z repertuaru Adele pt. "Skyfall" z serii filmów o Bondzie. Gratulujemy!!

VId i VIIb na wycieczce w Krakowie i Miechowie

03

GRU
2017

03/12

VId i VIIb na wycieczce w Krakowie i Miechowie

29 listopada klasy VIIb i VId z wychowawcami pojechały na całodniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym w Krakowie gdzie wszyscy mogliśmy zobaczyć oryginalny obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem".

Świąteczna zbiórka żywności

03

GRU
2017

03/12

Świąteczna zbiórka żywności

W dniach 1 - 3 grudnia 2017r.  uczniowie z klas 4 - 7 i nauczyciele jako wolontariusze wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Zbiórka odbywała się przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lublińcu i Banków Żywności.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: