IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele

IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele

29 października w naszej szkole odbyła się "IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele" dla uczniów klas 5-tych. Konkurs plastyczny zrealizowany został w ramach szkolnego programu profilaktycznego. Uczniowie musieli wykonać plakat dotyczący głównego hasła - Stop przemocy i agresji w domu, szkole i internecie.

Wycieczka klas 6 do Wrocławia

Wycieczka klas 6 do Wrocławia

21.10.2019 r. uczniowie klas 6a, 6b i 6c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia. W czasie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć wybitne dzieło malarskie - Panoramę Racławicką, powstałe pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w  Hydropolis - niezwykłym centrum nauki przedstawiającym wodę i jej znaczenie w życiu człowieka z wielu ciekawych perspektyw. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Afrykarium na terenie wrocławskiego zoo.

Wycieczka do Osikowej Doliny

Wycieczka do Osikowej Doliny

Klasy 2c i 3b wyjechały do Osikowej Doliny. Dzieci wzięły udział w warsztatach zielarskich. Oglądały  prezentację multimedialną na temat ziół,  ich występowania na różnych kontynentach i zastosowaniu w kuchni. Każdy uczestnik warsztatów posadził swoje zioła i umieścił w samodzielnie ozdobionym koszyczku. Nauka połączona z działaniem i zabawą dała dzieciakom wiele satysfakcji i radości. Zakupom ozdób z osikowego drewna nie było końca.

Wycieczka klasy 7b do parku trampolin

Wycieczka klasy 7b do parku trampolin

18 października 2019r. klasa 7b wraz z wychowawczynią oraz Panią dyrektor  wybrała się do parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Częstochowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz integracja zespołu klasowego i zacieśnianie relacji koleżeńskich.

Bijemy rekord razem z WOŚP

PAŹ

"Bijemy rekord razem z WOŚP"

Szkoła Podstawowa nr 3 włączyła się do akcji "Bijemy rekord razem z WOŚP". 16 października 2019 r. w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca na lublinieckim rynku zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, wojska, ratownicy medyczni, strażacy oraz uczniowie lublinieckich szkół wraz z opiekunami. Akcja bicia rekordu polegała na 30-minutowym wykonywaniu czynności resuscytacyjnych przez największą liczbę osób jednocześnie, na przystosowanych do tego celu fantomach. Jej celem było szerzenie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia. Uczestnicy bicia rekordu spisali się na medal!

Wycieczka 4a i 4b do Wrocławia

Wycieczka 4a i 4b do Wrocławia

W ubiegłym tygodniu  klasy czwarte wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Katarzyną Nowak, p. Jolantą Banaś oraz p. Małgorzatą Plutą  wyjechały na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. W planie mieliśmy zwiedzanie ZOO, a w szczególności  Afrykarium, które jest jedynym na świecie tematycznym oceanarium, poświęconym  faunie Afryki.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Święto Szkoły!

Święto Szkoły!

W czwartek 12 września 2019r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy Vb, wraz z grupą uczniów szkolnego zespołu wokalnego, przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą Bohaterów Westerplatte, a  jednocześnie 80-tą rocznicę  wybuchu II wojny światowej. Zebrani mogli wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych przypominających heroiczne czyny polskich żołnierzy, a także trudne losy ludności cywilnej w czasach II wojny światowej. Wysłuchano m.in. nagrania radiowego komunikatu o wybuchu II wojny światowej, a także przemówienia Jana Pawła II z 1987 roku, w którym przypominał o pięknej, godnej naśladowania postawie żołnierzy z Westerplatte. Na koniec upamiętniono minutą ciszy wszystkich tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny. Całe spotkanie było wspaniałą lekcją historii, która z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. (czytaj więcej...)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019r. uroczystą akademią rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Program akademii składał się z dwóch części. W związku z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej uczczono pamięć bohaterskich żołnierzy – obrońców wolności Ojczyzny.  Następnie uczniowie w wierszach i piosenkach przypomnieli o czekających szkolnych obowiązkach. Po części artystycznej wszystkich przywitała Pani Dyrektor Anna Janik. Głos zabrał również Burmistrz Lublińca Pan Edward Maniura. Życzymy wszystkim wielu sukcesów w tym roku szkolnym.