Akcja "Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości"

Akcja Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości

11 Listopada to dzień, który dla upamiętnienia powrotu Polski na mapę świata i odzyskania Niepodległości, w wielu  miejscach Polski był świętowany w różny sposób. Tego dnia nasi uczniowie z klasy 2b tj.: Paulina Haltof, Jakub Nikolczuk i Dorian Parkitny wzięli udział w wielkim wydarzeniu z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości o nazwie: "Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości". Akcja polegała na zdobyciu w jednym czasie, przez setki uczestników wydarzenia, wybranego szczytu przy jednoczesnym oczyszczeniu go wraz z prowadzącym do niego szlakiem z pozostawionych przez turystów śmieci, sfotografowaniu się na szczycie w barwach biało – czerwonych wraz z workiem z zebranymi odpadami, a następnie zniesieniu tych odpadów w wyznaczone w każdej gminie miejsce.

Każda z wybranych tras i szczytów miała swego koordynatora działań, którym był jeden z członków społeczności „Aktualne warunki w górach”. Nasi uczniowie wybrali szczyt w Beskidzie Śląskim – Klimczok (1 117 m.n.p.m. ), na który ruszyli szlakiem niebieskim od Sanktuarium na Górce w Szczyrku, skąd udali się do schroniska, gdzie o godz. 12:00, wspólnie z innymi uczestnikami wydarzenia oraz masą innych turystów, przy akompaniamencie przesympatycznego pana pianisty, odśpiewali Hymn Polski. Zostali też przywitani przez pracowników schroniska pyszną, gorącą, owocową herbatką, przygotowaną specjalnie dla uczestników akcji. Następnie udali się w kierunku wyznaczonego celu, gdzie po zdobyciu szczytu, odziani w biało – czerwone barwy, upamiętnili dzień prywatną sesją fotograficzną. Organizatorzy przedsięwzięcia ogłosili sukces - potwierdzono zdobycie 101, a nawet więcej szczytów we wszystkich polskich pasmach górskich. Nasi uczniowie dodatkowo wzięli również udział w konkursie na pracę plastyczną upamiętniającą akcję - na wyniki konkursu czekamy – prace zostały przyjęte.

1243d6-dsc_0087.jpg e39fbd-dsc_0175.jpg 616c43-plakat.jpg 8b292a-glowne.jpg
Kategoria: Kronika