Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
KOLEJNY WIELKI SUKCES TRÓJKI

KOLEJNY WIELKI SUKCES TRÓJKI

W Szkole im. Edyty Stein 29 listopada 2018r. odbyły się  Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia Powiatu Lublinieckiego 2018r. Katarzyna Gordzielik  uczennica kl. 5c  naszej szkoły otrzymała tytuł Powiatowego Wicemistrza Tabliczki Mnożenia. Wykazała się nie tylko szybkością rozwiązywania zadań, ale także logicznym myśleniem. Drugi uczeń naszej szkoły
Maciej Świtała z kl. 4c zajął 8 miejsce na 22 uczestników biorących udział w tym konkursie. Pokonał wielu  uczniów kl.5  i 4 z innych szkół powiatu lublinieckiego. Gratulujemy wiedzy, wiadomości i umiejętności matematycznych. Do konkursu uczniów przygotowała
 Edyta Gałuszkiewicz. Życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.

Mikołaj w Teatrze

Mikołaj w Teatrze

5 grudnia klasy 1b i 2b wyjechały do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wszystkie dzieci zobaczyły przedstawienie pt. "Trzy świnki" z przesłaniem, że najważniejsze w życiu dziecka są dom i kochająca rodzina. Po przedstawieniu dzieci spotkały się z Mikołaje i otrzymały słodkie podarunki. Teatr dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

„Pomagaj wszystkim dokoła, strapionych i biednych poszukaj”.

GRU

„Pomagaj wszystkim dokoła, strapionych i biednych poszukaj”.

Również w tym roku święty Mikołaj zagościł w progach naszej szkoły. Oczekiwany przez uczniów wsłuchanych treść przedstawienia, które przygotowali dla nich uczniowie klasy 4b i 5a pod kierunkiem katechetki - Siostry Krzysztofy. Na tle dekoracji ukazującej nasz lubliniecki rynek wszyscy zgromadzeni zachęceni zostali nie tylko do odebrania mikołajowych podarunków, które budziły radość i wdzięczność, ale i stawania się dobrym dla innych:
"Jest taki dzień w roku, w którym każdy z radością na twarzy,
ogląda się wokół, by kogoś ucieszyć, obdarzyć.
Przychodzi Święty Mikołaj, cichutko do serca zapuka:
Pomagaj wszystkim dokoła, strapionych i biednych poszukaj”.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem w naszej TRÓJCE!

O św. Edycie wiedzą prawie wszystko! Mamy II miejsce!!!

GRU

O św. Edycie wiedzą prawie wszystko! Mamy II miejsce!!!

4 grudnia nasza drużyna w składzie: Aleksandra Stemarowicz, Bartłomiej Rudolf i Aleksander Dziwis, reprezentowała szkołę w Miejskim Konkursie "10 lat z Edytą Stein w Lublińcu".
Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat patronki naszego miasta. Rywalizacja między drużynami była bardzo wyrównana. Do końca ważyły się losy ostatecznych wyników. Tym bardziej ucieszył nas fakt zdobycia II miejsca!
Oprócz wspaniałych nagród nasi uczniowie wyszli bogatsi o wiedzę na temat św. Edyty Stein. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (KK)

Wycieczka do Drezna

Wycieczka do Drezna

Pełni radości i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy z naszej pierwszej trójkowej wycieczki do Drezna. Jarmark Bożonarodzeniowy w samym centrum tego pięknego miasta jest wyjątkowym miejscem, gdzie można w przyjaznej i cieplej atmosferze poczuć klimat świąt, posmakować niemackich specjałów i kupić wiele zacnych pamiątek oraz prezentów. Pięćdziesięcioro naszych uczniów wraz ze swoimi opiekunami - Jolantą Banaś, Małgorzatą Plutą, Marcin Straus i Gabriel Podbioł już weszło w klimat świąt

Kreatywny Konkurs  w języku niemieckim „ Śląskie  podania  i legendy”

LIS

Kreatywny Konkurs w języku niemieckim „ Śląskie podania i legendy”

Po raz pierwszy w tym roku nasza  szkoła brała udział w Konkursie zorganizowanym przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe w Opolu , który miał na celu popularyzować śląskie podania i legendy.   Cztery uczennice   z naszej szkoły  Zuzanna Pluta, Natalia Rokosa, Zuzanna Jon, Wiktoria Słota z wielkim zapałem czytały wybrane przez siebie śląskie baśnie i legendy, a ich bohaterów i historie z nimi związane przedstawiły w formie kolażu i komiksów.

Wielki sukces w Konkursie z Języka Niemieckiego!!!

LIS

Wielki sukces w Konkursie z Języka Niemieckiego!!!

Już po raz trzeci niewielka grupa uczniów z naszej szkoły,  która nie boi się słuchania trudnych tekstów w języku niemieckim wzięla udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Interaktywnego z Języka Niemieckiego -VERSTEHEN, organizowanego przez  PWN i Goethe Institut.

Profilaktyka

Profilaktyka

Uczniowie klas starszych brali udział w warsztatach profilaktycznych poświęconych profilaktyce uzależnień od alkoholu pt.” Debata”.

Kresy

Kresy

Szkolny Klub Wolontariatu i PCK zorganizował zbiórkę artykułów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia oraz zabawek dla Polaków mieszkających kresach. Zbiórka cieszyła się zainteresowaniem. Dziękujemy za okazane wsparcie i serce.

Konkurs na lampion św. Marcina rozstrzygnięty!

LIS

Konkurs na lampion św. Marcina rozstrzygnięty!

Wraz z obchodami dnia św. Marcina w naszej szkole zorganizowany został tradycyjnie konkurs na najpiękniejszy lampion św. Marcina. W tym roku możliwość przynoszenia gotowych lampionów została przedłużona do 13. listopada, w dniu w którym komisja w składzie: Dyrektor Szkoły Pani Anna Janik, nauczycielka świetlicy Pani Anna Zbączyniak oraz katechetka S. Krzysztofa oceniała prace. Z wielką radością i dumą podkreślamy, że szkolne korytarze rozświetlało 76 pięknych lampionów.