Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Dzień Otwarty zatrzymany w kadrze...

14

MAR
2019

14/03

Dzień Otwarty zatrzymany w kadrze...

W tym dniu gościliśmy wspaniałych mieszkańców naszego Lublińca, czyli rodziców i ich dzieci, które od września tego roku staną się uczniami naszej Szkoły Podstawowej nr 3.
Było tłoczno, wesoło, radośnie i kolorowo, jak w ulu pełnym pracowitych i dobrych pszczółek. Tak właśnie jest w naszej Trójce, dlatego baaardzo cieszymy się, że przyszliście do nas‼️ W tym dniu nasi przyszli uczniowie i ich rodzice mogli także zwiedzić całą naszą szkołę, zajrzeć w każdy jej zakamarek i wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach i pokazach, jakie przygotowali dla nich nasi nauczyciele i starsi uczniowie. Nie zabrakło smakołyków, paszportów Trójki i mnóstwa balonów. Było naprawdę pięknie. Dziękujemy za Waszą obecność i czekamy na Was Kochani we wrześniu.

Dziękujemy!!!

05

MAR
2019

05/03

Dziękujemy!!!

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły, którzy przygotowali słodkie wypieki na nasz charytatywny słodki kiermasz dla małej Ani! Dzięki Waszym gorącym sercom udało się zebrać znaczną kwotę, która umożliwi naszej małej bohaterce wyjazd na turnus rehabilitacyjny. To był piękny, słodki dzień w naszej Trójce!

Wizyta uczniów z ZSOT

07

LUT
2019

07/02

Wizyta uczniów z ZSOT

W szkole gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżali kierunki techników uczniom klas ósmych. Demonstrowali, ponieważ przybyli z pomocami, jak będzie wyglądała ich przyszła edukacja w praktyce. Było to ciekawe doświadczenie.

Wolontariat

06

LUT
2019

06/02

Wolontariat

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi czytali bajkę pt. „ Czerwony Kapturek” swoim młodszym kolegom z klas pierwszych i drugich. Zachęcali tym samym do czytania, pomocy starszym osobom, słuchania rodziców i nie wchodzenia w kontakt z nieznajomym.

Prelekcja Bezpieczny w sieci

25

STY
2019

25/01

Prelekcja "Bezpieczny w sieci"

Uczniowie  klas piątych brali udział w zajęciach poprowadzonych przez pedagoga z Publicznej Poradni Psychologiczno – Padagogicznej w Lublińcu na temat mądrego korzystania z technologii komputerowych.

16/01

Warsztaty profilaktyczne

Uczniowie klas VI – VIII brali udział w warsztatach profilaktycznych z profilaktyki uzależnień od dopalaczy.

Prelekcja policja

05

STY
2019

05/01

Prelekcja policja

Uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w prelekcjach z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu poświęconych bezpieczeństwu w sieci, substancjom psychoaktywnym i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Dziewczynka z zapałkami

25

GRU
2018

25/12

Dziewczynka z zapałkami

Wolontariusze, czyli uczniowie z klas IV - VIII przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na rzecz fundacji  “ Dziewczynka z zapałkami”. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom znajdującym się w potrzebie.

Musical Świąteczny po raz 20-sty

20

GRU
2018

20/12

"Musical Świąteczny" po raz 20-sty

czyli "Jasełka 2018" w SP3 (17-20 grudnia)

Tegoroczny jubileuszowy "Musical Świąteczny 2018" nawiązywał do baśni o dziewczynce z zapałkami, jednak u nas...

Uczniowie z klasy 5b i z  klasy 6d w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach

09

GRU
2018

09/12

Uczniowie z klasy 5b i z klasy 6d w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach

28 listopada 2018r.  uczniowie klasy 5b i 6d odbyli niezapomnianą wycieczkę do Żarek, gdzie zwiedzili Manufakturę Słodyczy Hokus Pokuss, Stary Młyn czyli interaktywne Muzeum Dawnych Rzemiosł oraz Przystań Leśniów. Tam uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy.
W tym klimatycznym miejscu uczniowie sami  mogli zrobić własnego lizaka i zobaczyć jak z cukru powstają słodkie, kolorowe cukiereczki czy bajeczne lizaczki. W Starym  Młynie nowoczesność łączyła się z tradycją, a zabawa z nauką. Elementy ekspozycji można było dotknąć, dokładnie obejrzeć, sprawdzić jak działają itp. Uczniowie mogli  samodzielnie wykonać drobne prace związane  z rzemiosłami. Interaktywne zabawy, autentyczne maszyny i narzędzia wzbudziły wielkie zainteresowanie. Ogrom wiedzy był przedstawiony
w przystępny i ciekawy sposób. Na koniec wycieczki odbyły się warsztaty wyrabiania pizzy. Na pewno tam jeszcze wrócimy.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: