Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej

Dzisiaj dokładnie o godz. 11.11 uczniowie Szkoły Podatawowej nr 3 w Lublińcu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie z nauczycielami odśpiewali Hymn Polski. Zapraszamy do obejrzenie tego wyjątkowego wydarzenia

Zbiórka żywności

Zbiórka żywności

Jak co roku nasi wolontariusze wraz z nauczycielami we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lublińcu i Bankami Żywności brali udział w zbiórce żywności, która została przekazana potrzebującym.

Jesienna wycieczka klasy 8a i 8b do Wrocławia

Jesienna wycieczka klasy 8a i 8b do Wrocławia

Wykorzystując  piękną jesienną aurę klasy ósme wraz ze swoim wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie już od dawna chcieli zwiedzić nowoczesne centrum wiedzy o wodzie czyli Hydropolis. Centrum to łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą, Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Przechodząc przez poszczególne rejony centrum,  młodzież słuchała przewodnika oraz multimedialnej opowieści o życiodajnej wodzie. Nie było  okazji do nudy.

Warsztaty dla klas ósmych

Warsztaty dla klas ósmych

W piękny, jesienny dzień 22 października wybrani uczniowie klas ósmych zostali zaproszeni przez swoich starszych kolegów z ZS nr1 im A. Mickiewicza do udziału w warsztatach -„Lubliniec – miasto wielu historii”. Jest to część projektu organizowanego przez uczniów liceum w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Festyn Trójki

Festyn Trójki

W sobotę 29 września wraz z naszymi uczniami i ich rodzinami bawiliśmy się wspaniałe na kolejnym już Festynie Trójki, tym razem, wyjątkowo, na powitanie szkoły, albo nawet jesieni. Odwiedziło nas naprawdę sporo gości, a wśród nich Pani Wiceburmistrz naszego Lublińca Pani Anna Jonczyk Drzymała i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Benedykt Majer.
Wszyscy obserwowaliśmy występy naszych uczniów ze wszystkich klas I-VIII. Uczestniczyliśmy też w pokazie Calisthenic Wolves Team Lubliniec. prócz tego było mnóstwo smakołyków i słońca.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom naszych uczniów za przepyszne ciasta i sałatki oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej pięknej szkolnej imprezy.
Następny Festyn Trójki już w czerwcu! ☀️

Pola nadziei

Pola nadziei

We współpracy z lublinieckim hospicjum Szkolny Klub Wolontariatu i PCK przygotował akademię pod tytułem “ Pola nadziei”. Pola nadziei to kampania , której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Uczniowie w przedstawieniu w ciekawy i empatyczny sposób  pokazali, co w życiu jest najważniejsze, czyli drugi człowiek. Symbolem tej akcji jest żonkil, dlatego też uroczystość zakończono sadzeniem żonkili.

Pola Nadziei

Pola Nadziei

Pola nadziei to kampania społeczna wywodząca się ze Szkocji, której celem jest propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie finansowe hospicjów. W ramach akcji sprzedawaliśmy w szkole cebulki żonkili podarowane przez sponsorów, a zebrane środki zostały przekazane na potrzeby Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej działającego na terenie naszego miasta.
11 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie kampanii społecznej „Pola nadziei”.
Auschwitz – przestroga dla ludzkości

Auschwitz – przestroga dla ludzkości

2 października br. uczniowie klas VIII A i VIII B zwiedzili MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU, BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY.
 Zorganizowana wycieczka miała na celu poszerzenie wiedzy młodzieży na temat holocaustu, martyrologii narodu polskiego podczas II wojny światowej oraz uświadomienie wymiaru ludzkiego okrucieństwa stosowanego przez nazistów w tamtym okresie.
Kolejne sukcesy naszych uczniów- tym razem plastyczne!

PAŹ

Kolejne sukcesy naszych uczniów- tym razem plastyczne!

Nasi uczniowie brali udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KJW w Lublińcu. Konkurs nosił tytuł "Komandosi w Wojsku Polskim na przestrzeni 100 lat". Trudny temat , ale wywalczyliśmy nagrody. Na konkurs wpłynęło ok. 150 prac w różnych kategoriach wiekowych. Karolina Potempa z klasy 4c w swojej kategorii wiekowej 1-4 zdobyła I miejsce. Również Przemysław Babij z klasy 7b za swoje dzieło otrzymał I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych. Nagrody czekają na uczniów naszej szkoły.

Wycieczka do Czech 20-21.09.2018r.

Wycieczka do Czech 20-21.09.2018r.

Pod koniec ubiegłego tygodnia uczniowie klas 5a i 6b wraz z opiekunami (panią Dyrektor Anną Janik, Katarzyną Bissinger, Małgorzatą Plutą oraz Justyną Zdrojewską) uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Czech. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali przepiękne, unikalne Skalne Miasto w czeskim Adrspach i podziwiali formy skalne zbudowane z piaskowca, malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiały monumentalne wrażenie.