Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Rekord dla Niepodległej

09

LIS
2018

09/11

Rekord dla Niepodległej

Dzisiaj dokładnie o godz. 11.11 uczniowie Szkoły Podatawowej nr 3 w Lublińcu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie z nauczycielami odśpiewali Hymn Polski. Zapraszamy do obejrzenie tego wyjątkowego wydarzenia

Zbiórka żywności

09

LIS
2018

09/11

Zbiórka żywności

Jak co roku nasi wolontariusze wraz z nauczycielami we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lublińcu i Bankami Żywności brali udział w zbiórce żywności, która została przekazana potrzebującym.

Jesienna wycieczka klasy 8a i 8b do Wrocławia

05

LIS
2018

05/11

Jesienna wycieczka klasy 8a i 8b do Wrocławia

Wykorzystując  piękną jesienną aurę klasy ósme wraz ze swoim wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie już od dawna chcieli zwiedzić nowoczesne centrum wiedzy o wodzie czyli Hydropolis. Centrum to łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą, Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Przechodząc przez poszczególne rejony centrum,  młodzież słuchała przewodnika oraz multimedialnej opowieści o życiodajnej wodzie. Nie było  okazji do nudy.

Warsztaty dla klas ósmych

30

PAŹ
2018

30/10

Warsztaty dla klas ósmych

W piękny, jesienny dzień 22 października wybrani uczniowie klas ósmych zostali zaproszeni przez swoich starszych kolegów z ZS nr1 im A. Mickiewicza do udziału w warsztatach -„Lubliniec – miasto wielu historii”. Jest to część projektu organizowanego przez uczniów liceum w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Festyn Trójki

23

PAŹ
2018

23/10

Festyn Trójki

W sobotę 29 września wraz z naszymi uczniami i ich rodzinami bawiliśmy się wspaniałe na kolejnym już Festynie Trójki, tym razem, wyjątkowo, na powitanie szkoły, albo nawet jesieni. Odwiedziło nas naprawdę sporo gości, a wśród nich Pani Wiceburmistrz naszego Lublińca Pani Anna Jonczyk Drzymała i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Benedykt Majer.
Wszyscy obserwowaliśmy występy naszych uczniów ze wszystkich klas I-VIII. Uczestniczyliśmy też w pokazie Calisthenic Wolves Team Lubliniec. prócz tego było mnóstwo smakołyków i słońca.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom naszych uczniów za przepyszne ciasta i sałatki oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej pięknej szkolnej imprezy.
Następny Festyn Trójki już w czerwcu! ☀️

Pola nadziei

17

PAŹ
2018

17/10

Pola nadziei

We współpracy z lublinieckim hospicjum Szkolny Klub Wolontariatu i PCK przygotował akademię pod tytułem “ Pola nadziei”. Pola nadziei to kampania , której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Uczniowie w przedstawieniu w ciekawy i empatyczny sposób  pokazali, co w życiu jest najważniejsze, czyli drugi człowiek. Symbolem tej akcji jest żonkil, dlatego też uroczystość zakończono sadzeniem żonkili.

Pola Nadziei

13

PAŹ
2018

13/10

Pola Nadziei

Pola nadziei to kampania społeczna wywodząca się ze Szkocji, której celem jest propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie finansowe hospicjów. W ramach akcji sprzedawaliśmy w szkole cebulki żonkili podarowane przez sponsorów, a zebrane środki zostały przekazane na potrzeby Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej działającego na terenie naszego miasta.
11 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie kampanii społecznej „Pola nadziei”.
Auschwitz – przestroga dla ludzkości

08

PAŹ
2018

08/10

Auschwitz – przestroga dla ludzkości

2 października br. uczniowie klas VIII A i VIII B zwiedzili MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU, BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY.
 Zorganizowana wycieczka miała na celu poszerzenie wiedzy młodzieży na temat holocaustu, martyrologii narodu polskiego podczas II wojny światowej oraz uświadomienie wymiaru ludzkiego okrucieństwa stosowanego przez nazistów w tamtym okresie. 
Kolejne sukcesy naszych uczniów- tym razem plastyczne!

04

PAŹ
2018

04/10

Kolejne sukcesy naszych uczniów- tym razem plastyczne!

Nasi uczniowie brali udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KJW w Lublińcu. Konkurs nosił tytuł "Komandosi w Wojsku Polskim na przestrzeni 100 lat". Trudny temat , ale wywalczyliśmy nagrody. Na konkurs wpłynęło ok. 150 prac w różnych kategoriach wiekowych. Karolina Potempa z klasy 4c w swojej kategorii wiekowej 1-4 zdobyła I miejsce. Również Przemysław Babij z klasy 7b za swoje dzieło otrzymał I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych. Nagrody czekają na uczniów naszej szkoły.

Wycieczka do Czech 20-21.09.2018r.

27

WRZ
2018

27/09

Wycieczka do Czech 20-21.09.2018r.

Pod koniec ubiegłego tygodnia uczniowie klas 5a i 6b wraz z opiekunami (panią Dyrektor Anną Janik, Katarzyną Bissinger, Małgorzatą Plutą oraz Justyną Zdrojewską) uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Czech. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali przepiękne, unikalne Skalne Miasto w czeskim Adrspach i podziwiali formy skalne zbudowane z piaskowca, malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiały monumentalne wrażenie.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: