Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Święto Szkoły!

Święto Szkoły!

W czwartek 12 września 2019r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy Vb, wraz z grupą uczniów szkolnego zespołu wokalnego, przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą Bohaterów Westerplatte, a  jednocześnie 80-tą rocznicę  wybuchu II wojny światowej. Zebrani mogli wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych przypominających heroiczne czyny polskich żołnierzy, a także trudne losy ludności cywilnej w czasach II wojny światowej. Wysłuchano m.in. nagrania radiowego komunikatu o wybuchu II wojny światowej, a także przemówienia Jana Pawła II z 1987 roku, w którym przypominał o pięknej, godnej naśladowania postawie żołnierzy z Westerplatte. Na koniec upamiętniono minutą ciszy wszystkich tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny. Całe spotkanie było wspaniałą lekcją historii, która z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. (czytaj więcej...)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019r. uroczystą akademią rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Program akademii składał się z dwóch części. W związku z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej uczczono pamięć bohaterskich żołnierzy – obrońców wolności Ojczyzny.  Następnie uczniowie w wierszach i piosenkach przypomnieli o czekających szkolnych obowiązkach. Po części artystycznej wszystkich przywitała Pani Dyrektor Anna Janik. Głos zabrał również Burmistrz Lublińca Pan Edward Maniura. Życzymy wszystkim wielu sukcesów w tym roku szkolnym.

Apel Bezpieczne wakacje

Apel "Bezpieczne wakacje"

W piątek 14 czerwca 2019r. uczniowie z klasy 4a w czasie apelu przypomnieli jak bezpiecznie zachowywać się w czasie wakacji nad wodą, w górach, w lesie, na wsi oraz w trakcie spacerów i zabaw. Następnie Pani Policjantka z Komendy Powiatowej w Lublińcu zwróciła uwagę na najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Na koniec Pani Wicedyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy wygrali w ostatnio organizowanym konkursie. Nagrodzonym gratulujemy!
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Apel językowy A trip to London

CZE

Apel językowy "A trip to London"

13 czerwca odbył się w naszej szkole Apel językowy "A trip to London" przygotowany przez uczniów z klasy IVc,Vb,VIc,VId,VIIa i VIIb. W czasie występu uczniowie wykonali rap " London song", wiersz o Londynie oraz przybliżyli najciekawsze miejsca w Londynie w formie prezentacji. Uczniowie odegrali także krótkie przedstawienie pt." Anne Boleyn" nawiązujące do historii słynnego króla angielskiego Henryka VIII. Apel byl okazja zarówno do odświeżenia swojej wiedzy językowej jak i poznania bliżej stolicy Anglii, która z pewnością warto odwiedzić! Może w wakacje?

Literackie talenty

Literackie talenty

Twórcza wyobraźnia literacka, wrażliwość i umiejętność pisania zostały docenione!

Trzy uczennice otrzymały nagrody w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim "Twój talent szansą na lepszy świat"

Warsztaty w klasie Ib

Warsztaty w klasie Ib

10 czerwca 2019 roku klasa I „B” brała udział w twórczych warsztatach „ZRÓB MASKOTKĘ”.

„ZRÓB MASKOTKĘ” - to warsztaty kreatywnego działania, które wzmacniają u dzieci małą motorykę i doskonalą integrację sensoryczną. Z warsztatów tych uczniowie wyszli z własną maskotką. Pierwszoklasiści mogli pokazać swoim najbliższym oraz koleżankom i kolegom z innych klas efekt swojej pracy.

Klasa IVa we Wrocławiu

Klasa IVa we Wrocławiu

W czwartek 23 maja 2019r. klasa 4a uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili wrocławskie ZOO łącznie z Afrykarium, w których mieli okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Japońskiego, w którym dzieci podziwiały piękną roślinność. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i uśmiechnięci :)

Podsumowanie Konkursu Kangur Matematyczny 2019

Podsumowanie Konkursu Kangur Matematyczny 2019

1. 03. 2019r. odbyła się XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.  Uczniowie z SP3, którzy zostali wyróżnieni:

Wojciech Kolasa -kl. 4c,

Aleksandra Konieczny– kl. 5c,

Filip Kasperczyk – kl. 6a,

Maksymilian Zyśko – kl. 6d.

Zostali oni zaproszeni  na uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom, która odbyła się  06.06.2019r.  w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza

w Lublińcu. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.