Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego Master of Words

14

GRU
2019

14/12

V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego "Master of Words"

28 listopada 2019r. - już po raz piąty w naszej szkole - odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Master of Words”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci 11 szkół powiatu lublinieckiego. Każdą szkołę mogło reprezentować maksymalnie dwóch uczniów z klas IV-VI. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie ze Szkół Podstawowych z Kochanowic, Lubecka, Lisowic, Ciasnej, Kochcic, Gwoździan, Woźnik, Zespołu Szkół im. E. Stein oraz Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2 nr 3 i nr 4 z Lublińca. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Zuzanna Wybraniec z klasy VIb oraz Wiktor Mizera z klasy VIc, którzy najlepiej poradzili sobie w eliminacjach szkolnych.

Uczniowie z „Trójki” na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Lipsku

09

GRU
2019

09/12

Uczniowie z „Trójki” na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Lipsku

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poczuć atmosferę świąteczną panującą na niemieckim  Jarmarku Bożonarodzeniowym. Prawie  pięćdziesięcioro  uczniów najstarszych klas  wraz ze swoimi opiekunami: Panią Teresą Babij, Panią Małgorzatą Plutą, Panem Marcinem Strausem, Panem Gabrielem Podbiołem i Panią Jolantą Banaś wyjechało na wycieczkę  do  Lipska. Coroczny Jarmark Adwentowy w Lipsku, to jeden z największych we wschodnich Niemczech, gdzie nie brakuje artystycznych ozdób choinkowych i słodkich specjałów.

Mikołajki 2019

06

GRU
2019

06/12

Mikołajki 2019

Tradycyjnie jak co roku święty Mikołaj zagościł w progach naszej szkoły. Ale zanim się pojawił uczniowie zobaczyli przedstawienie, które przypomniało wszystkim prawdziwą historię św. Mikołaja - biskupa Miry, przygotowane przez uczniów kl. 5b, 6a i 6c pod kierunkiem katechetów ks. Wojciecha i p. Moniki Furman.

Mottem przedstawienia było przesłanie, abyśmy umieli dzielić się z drugim człowiekiem tym co posiadamy i byli wrażliwi na potrzeby innych.

Wizyta klasy VB w Muzeum Śląskim w Katowicach

05

GRU
2019

05/12

Wizyta klasy VB w Muzeum Śląskim w Katowicach

27 listopada klasa V B miała okazję uczestniczyć w wycieczce do Katowic. Uczniowie brali udział w dwóch lekcjach muzealnych w Muzeum Śląskim.

Podczas zajęć zatytułowanych „Z kopalni do familoka” zgłębiali wiedzę na temat pracy i życia górników na Górnym Śląsku. Mogli poznać m.in. zwyczaje górników, elementy ich strojów roboczych i galowych oraz wyposażenie ich domów – familoków. Na zakończenie zajęć wszyscy zagrali w grę typu memory, która sprawdziła ich wiedzę na temat gwary śląskiej.

Druga wystawa pt. ”Od Masajów do Jakutów” pozwoliła zwiedzającym zapoznać się z kulturą ludów mieszkających na różnych kontynentach. Dzieciaki w kilkuosobowych grupach rozwiązywały zadania i poszukiwały wiadomości na specjalnie zorganizowanej przestrzeni inspirowanej twórczością Alfreda Szklarskiego i jego cyklem powieści o Tomku Wilmowskim. Oprócz świetnej zabawy uczniowie dowiedzieli się wiele na temat odległych zakątków świata i ich mieszkańców. Zajęcia zainspirowały także niektórych do sięgnięcia po twórczość pana Szklarskiego.

Podczas pobytu w Katowicach uczniowie zobaczyli również pomnik Powstańców Śląskich, który upamiętnia trzy powstania śląskie, a także zakupili pamiątki na katowickim jarmarku bożonarodzeniowym.

Wyjazd do stolicy Górnego Śląska okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem, integrującym klasę i umożliwiającym zdobycie rozległej wiedzy.

Wizyta leśnika

03

GRU
2019

03/12

Wizyta leśnika

27 listopada klasa III a gościła leśnika. Odwiedził nas pan Adam Siekiera, który opowiedział o tym, jakie zwierzęta możemy spotkać w naszych lasach, jakie mają zwyczaje, o czym powinniśmy pamiętać wybierając się do lasu i jak należy zachować się w razie spotkania z mieszkańcem lasu. Spotkanie bardzo nas zaciekawiło, ponieważ mogliśmy podglądać życie dzikich zwierząt okiem kamery. Panu Adamowi bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawą prelekcję.

Mobilna paczka Świętego Mikołaja

03

GRU
2019

03/12

Mobilna paczka Świętego Mikołaja

29 listopada 2019r. do naszej szkoły zawitała Mobilna Poczta Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy III a napisali listy do Świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, że nasze marzenia i prośby się spełnią.

Wizyta leśnika

28

LIS
2019

28/11

Wizyta leśnika

22 listopada klasę 6a odwiedził pan Andrzej Kubacki, leśniczy z Nadleśnictwa Lubliniec. Bardzo ciekawie opowiadał o roślinności w lasach na naszym terenie i w Polsce oraz o sposobach dbania o las. Przybliżył nam jak wygląda praca leśniczego. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek o zwierzętach w naszych lasach. Uczniowie żywo reagowali na prelekcję oraz zadawali pytania. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Tydzień Dobrych Manier

28

LIS
2019

28/11

Tydzień Dobrych Manier

Dzień dobry, proszę, przepraszam, dziękuję - tych słów używam i dobrze się z tym czuję!
Pod tym hasłem w naszej Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu trwa akcja pt. TYDZIEŃ DOBRYCH MANIER
W poniedziałek wszyscy uczniowie przyszli na lekcje ubrani w kolory czerwieni, we wtorek na niebiesko, w środę na żółto. Dziś, czyli w czwartek to kolor ubioru zielony, a piątek jest dniem wielokolorowym. Każdego dnia staramy się używać wszystkich zwrotów grzecznościowych!

Wycieczka klas Ic i IIIa

24

LIS
2019

24/11

Wycieczka klas Ic i IIIa

18.11.2019 r. klasy I C i III A wyjechały na wycieczkę do zabytkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. W trakcie zwiedzania Sztolni dzieci poznały realia pracy w kopalni, zobaczyły urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także dowiedziały się wiele o kulturze i tradycjach górniczych. Wycieczka była bardzo udana i okazała się doskonałym sposobem na integrację klas i wspólne spędzanie czasu.

Apel z okazji 101 rocznicy  odzyskania  przez Polskę  Niepodległości

19

LIS
2019

19/11

Apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Listopadowe obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości przypominają burzliwe dzieje naszej ojczyzny. W ubiegłym tygodniu  także w naszej szkole odbył się uroczysty apel  dla upamiętnienia tej ważnej dla naszego narodu rocznicy. Uczniowie klasy 4a oraz szkolny chórek  przygotowali  krótką podróż do przeszłości, przypominając  w historycznej prezentacji czasy niewoli, walkę o niepodległość oraz radość z odzyskania wolności. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali  pieśni patriotyczne, przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne, które  doprowadziły  Polskę do wolności.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Posiadamy certyfikaty: