Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Apel Bezpieczne wakacje

18

CZE
2019

18/06

Apel "Bezpieczne wakacje"

W piątek 14 czerwca 2019r. uczniowie z klasy 4a w czasie apelu przypomnieli jak bezpiecznie zachowywać się w czasie wakacji nad wodą, w górach, w lesie, na wsi oraz w trakcie spacerów i zabaw. Następnie Pani Policjantka z Komendy Powiatowej w Lublińcu zwróciła uwagę na najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Na koniec Pani Wicedyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy wygrali w ostatnio organizowanym konkursie. Nagrodzonym gratulujemy!
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Apel językowy A trip to London

18

CZE
2019

18/06

Apel językowy "A trip to London"

13 czerwca odbył się w naszej szkole Apel językowy "A trip to London" przygotowany przez uczniów z klasy IVc,Vb,VIc,VId,VIIa i VIIb. W czasie występu uczniowie wykonali rap " London song", wiersz o Londynie oraz przybliżyli najciekawsze miejsca w Londynie w formie prezentacji. Uczniowie odegrali także krótkie przedstawienie pt." Anne Boleyn" nawiązujące do historii słynnego króla angielskiego Henryka VIII. Apel byl okazja zarówno do odświeżenia swojej wiedzy językowej jak i poznania bliżej stolicy Anglii, która z pewnością warto odwiedzić! Może w wakacje?

Literackie talenty

17

CZE
2019

17/06

Literackie talenty

Twórcza wyobraźnia literacka, wrażliwość i umiejętność pisania zostały docenione!

Trzy uczennice otrzymały nagrody w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim "Twój talent szansą na lepszy świat"

Warsztaty w klasie Ib

10

CZE
2019

10/06

Warsztaty w klasie Ib

10 czerwca 2019 roku klasa I „B” brała udział w twórczych warsztatach „ZRÓB MASKOTKĘ”.

„ZRÓB MASKOTKĘ” - to warsztaty kreatywnego działania, które wzmacniają u dzieci małą motorykę i doskonalą integrację sensoryczną. Z warsztatów tych uczniowie wyszli z własną maskotką. Pierwszoklasiści mogli pokazać swoim najbliższym oraz koleżankom i kolegom z innych klas efekt swojej pracy.

Klasa IVa we Wrocławiu

10

CZE
2019

10/06

Klasa IVa we Wrocławiu

W czwartek 23 maja 2019r. klasa 4a uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili wrocławskie ZOO łącznie z Afrykarium, w których mieli okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Japońskiego, w którym dzieci podziwiały piękną roślinność. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i uśmiechnięci :)

Podsumowanie Konkursu Kangur Matematyczny 2019

06

CZE
2019

06/06

Podsumowanie Konkursu Kangur Matematyczny 2019

  1. 03. 2019r. odbyła się XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.  Uczniowie z SP3, którzy zostali wyróżnieni:

Wojciech Kolasa -kl. 4c,

Aleksandra Konieczny– kl. 5c,

Filip Kasperczyk – kl. 6a,

Maksymilian Zyśko – kl. 6d.

Zostali oni zaproszeni  na uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom, która odbyła się  06.06.2019r.  w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza

w Lublińcu. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka klas 3-ich do Wieliczki Krakowa

06

CZE
2019

06/06

Wycieczka klas 3-ich do Wieliczki Krakowa

5 czerwca skoro świt klasa 3a i 3b wyruszyły ze swoimi opiekunami w stronę Wieliczki. Zwiedzanie przepięknej, zabytkowej kopalni soli było niezwykłym przeżyciem. Wszyscy wytrwale pokonywali kolejne etapy zwiedzania długiej trasy kopalnianych szlaków. Następnie obie klasy pojechały zwiedzić piękny Kraków. Mimo tego, że Smok Wawelski zionął w stronę naszych dzielnych wędrowców ci i tak podziwiali Wawel z bliska. Następnie wszyscy przespacerowali się w stronę rynku, a na nim zobaczyli kościół Mariacki i Sukiennice. Ogromnym przeżyciem był hejnał z wieży kościoła Mariackiego. Wieczorem strudzeni, ale szczęśliwi podróżnicy wrócili do Lublińca.

SUKCES  UCZNIA KLASY 6A Z SP3 Z LUBLIŃCA W MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM  W KALETACH

04

CZE
2019

04/06

SUKCES UCZNIA KLASY 6A Z SP3 Z LUBLIŃCA W MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM W KALETACH

03 czerwca 2019r. FILIP KASPERCZYK uczeń klasy 6a zdobył I miejsce w kategorii  szkół podstawowych ( dla uczniów do klas 6 SP) w XX Międzygminnym Konkursie Matematycznym , którego organizatorem jest Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaletach oraz dr Józef Kalinowski.

Celem tego konkursu jest popularyzacja wiedzy i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań matematycznych uczniów.

Filipowi  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: