Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Sukcesy plastyczne naszych uczniów!

08

MAJ
2020

08/05

Sukcesy plastyczne naszych uczniów!

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Na Świąteczną Kartkę Wielkanocną  organizowanym przez Klub jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu uczniowie naszej szkoły zostali laureatami. Igor Suchara z klasy 5b otrzymał II miejsce, a jego młodszy brat z klasy I c został nagrodzony Grand Prix całego konkursu. W konkursie dokonano oceny 100 prac w pięciu kategoriach ze szkół, przedszkoli, placówek szkolno-wychowawczych, ośrodków kultury oraz osób indywidualnych z całego kraju. Gratulujemy naszym uczniom kolejnego sukcesu artystycznego.

Dzień Otwartej Szkoły w Trójce

10

MAR
2020

10/03

Dzień Otwartej Szkoły w Trójce


10 marca obchodziliśmy Dzień Otwartej Szkoły. Podczas przedstawienia, które przygotowali uczniowie klas trzecich, przedszkolaki przeniosły się w krainę bajek i baśni. Dzieci wraz z rodzicami mogły też zwiedzić szkołę i skorzystać z kawiarenki. Brawo dla naszych uczniów i nauczycieli, którzy w interesujący sposób przedstawili ofertę edukacyjną naszej szkoły!

Zakończenie II modułu Ogólnopolskiego Projektu Czytamy z klasą

03

MAR
2020

03/03

Zakończenie II modułu Ogólnopolskiego Projektu "Czytamy z klasą"

Klasa III a zakończyła realizację  II modułu „Zwierzęce lekturki spod chmurki” -  wchodzącego w skład Ogólnopolskiego projektu „Czytam z klasą”

Czytanie książek przez dzieci jest niewątpliwie niezbędnym elementem edukacji. Jednak bardzo trudno jest zachęcać uczniów do czytania w czasach, gdy komputer dominuje w naszym życiu.  Zdajemy sobie sprawę z faktu, że życie bez komputerów byłoby bardzo trudne. Dla niektórych wręcz niemożliwe. We wszystkim jednak trzeba zachować umiar. Potrzeba kontaktu dziecka z książką nie rodzi się sama. To zadanie dla dorosłych. Najpierw powinni zrobić to rodzice, a potem nauczyciele. Nic nie zastąpi książki – żadna zabawka, telewizja czy gra. Do książki, którą się polubi można powracać.

Warsztaty podczas ferii

18

STY
2020

18/01

Warsztaty podczas ferii

W pierwszym tygodniu ferii uczennice klasy 5b w ramach kreatywnego spędzania wolnego czasu wzięły udział w warsztatach kaligraficznych prowadzonych przez panią Mirosławę Jamroży. Uczennice miały okazję poznać podstawowe techniki i narzędzia wykorzystywane w kaligrafii. Poznały różne style pisma oraz sposoby ich zapisu. Nauczyły się prowadzić cienkie i grube linie dzięki którym pismo wygląda estetyczniej. Dziewczęta ćwiczyły pilnie, aby w ostatni dzień wykonać plakat w formacie A4 z cytatami o przyjaźni. Efekty ich pracy w większym formacie można podziwiać na gazetce na górnym korytarzu w naszej szkole. 

Jasełka w czasie spotkania wigilijnego MOPS

03

STY
2020

03/01

Jasełka w czasie spotkania wigilijnego MOPS

Dn. 20.12.2019 r. grupa kolędników z naszej szkoły uświetniła swoim występem artystycznym miejskie spotkanie wigilijne organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu. Występ przed 200-osobową widownią był wielkim przeżyciem dla młodych artystów, którzy zaprezentowali krótkie Jasełka przeplatane kolędami i piosenkami świątecznymi. Po tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem był także czas na wspólne kolędowanie. W świątecznym programie artystycznym przygotowanym przez p. Stefanię Bielę, p. Danutę Szulc oraz p. Izabelę Piotrowicz wystąpiło łącznie 24 uczniów naszej szkoły z klas: 3a, 6b, 6c, 7b i 7c.

Klasa IIb w Osikowej Dolinie

19

GRU
2019

19/12

Klasa IIb w Osikowej Dolinie

Uczniowie klasy II b w dniu 5 grudnia 2019 r.  wzięli udział w wycieczce do " Osikowej Doliny ", gdzie w ramach artystycznych  warsztatów  wykonywali ozdoby świąteczne. Naturalny surowiec, wiórki drewna osikowego są bezpieczne nawet dla alergików. Była to  dla dzieci niebanalna forma edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych. Warsztaty te rozwijały ich  kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne oraz łączyły zabawę z nauką o tradycji i ekologii.  Dzieci z wiórków drewna osikowego wytwarzały własnoręcznie ozdoby związane ze zbliżających się świętami Bożego Narodzenia. Ta forma zajęć pobudzała dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie, a stworzone przez dzieci ozdoby na pewno upiększą świąteczny wystrój ich domów. Każdy z uczestników oprócz własnoręcznie wykonanych osikowych dekoracji zabierał ze sobą niezapomniane wrażenia oraz pozytywną energię jaką daje czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków.

Przedstawienie jasełkowe w Lubitece

19

GRU
2019

19/12

Przedstawienie jasełkowe w Lubitece

16 grudnia grupa uczniów z klasy 3a, 6a,6c i 7c pod opieką p. Stefanii Bieli, p. Izabeli Piotrowicz i p. Danuty Szulc odwiedziła Lubitekę, gdzie miało miejsce międzypokoleniowe przedświąteczne spotkanie dla podopiecznych DDP "Klubu Seniora". W trakcie spotkania uczniowie naszej szkoły zaprezentowali muzyczne przedstawienie jasełkowe. Goście byli wzruszeni występem artystów, nagradzając ich gromkimi brawami. Dzieci zostały zaproszone również do wspólnego śpiewania tradycyjnych polskich kolęd. Seniorzy otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki świąteczne z życzeniami. Spotkaniu towarzyszyła miła, ciepła, pełna radości atmosfera.

Ogólnopolski projekt  realizowany w klasie IIIa „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”

19

GRU
2019

19/12

Ogólnopolski projekt realizowany w klasie IIIa „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”

Czy lektury muszą być nudne? Oczywiście, że nie. Aby rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywność czytelniczą, doskonalić czytanie ze zrozumieniem, zachęcić rodziców do współpracy ze szkołą, zintegrować zespół klasowy, promować szkołę i jej mocne strony - uczniowie klasy IIIa naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

czytaj więcej...

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Posiadamy certyfikaty: