Kronika

Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ›› Kronika
Klasa VId na rowerowej wycieczce Poznajemy okolice Lublińca

01

PAŹ
2017

01/10

Klasa VId na rowerowej wycieczce "Poznajemy okolice Lublińca"

W dniach 28-29 września klasa VI d wraz z wychowawcą p. Mirosławą Jamroży oraz p. Izabelą Piotrowicz wybrała się na dwudniowy rajd rowerowy. Wyprawę poprowadził lubliniecki przewodnik turystyczny - pan Andrzej Szatan.

Olek Michlik nowym Szefem Szkoły

29

WRZ
2017

29/09

Olek Michlik nowym Szefem Szkoły

To nasz świeżo upieczony nowy Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego! Tak cieszą się koleżanki i koledzy Olka tuż po ogłoszeniu wyników wyborów. 

Europejski Dzień Bez Ofiar Na Drogach

29

WRZ
2017

29/09

Europejski Dzień Bez Ofiar Na Drogach

21.09.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie klasy 7a wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej w Lublińcu zaangażowali się w realizację założeń Europejskiego dnia bez ofiar śmiertelnych na drogach. Uczniowie informowali kierowców o akcji oraz dziękowali za bezpieczną jazdę.
Dla uczniów naszej szkoły cele akcji są tym bardziej ważne, bowiem w ostatnich dniach dwoje uczniów niestety brało udział w wypadkach drogowych na przejściu dla pieszych na ulicy Oleskiej.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Dziękujemy kierowcom za miłe przyjęcie oraz Policji za zabezpieczenie szkolnej akcji profilaktycznej.

Debata Kandydatów na Szefa Trójki

27

WRZ
2017

27/09

Debata Kandydatów na Szefa Trójki

Dziś w naszej szkole odbyła się debata kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Na hali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie klas 4-7, bo to oni mają pełne prawo wyborcze i już w piątek dokonają wyboru nowego szefa szkoły.
Wielka trema towarzyszyła kandydatom na to stanowisko. Ze swoimi programami wyborczymi zaprezentowali się: ALEKSANDRA TARARA, WIKTORIA SŁOTA, MATEUSZ WIDERA I ALEKSANDER MICHLIK.
Wszyscy wypadli znakomicie i trafnie oraz mądrze odpowiedzieli na każde pytanie, które padło z widowni.

Dziś mieliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu prawdziwą i wyjątkową lekcję demokracji, którą wszyscy zdali na medal!
Brawo!

Ps. Trzymamy za Was kciuki w najbliższy piątek!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

07

WRZ
2017

07/09

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

To już kolejny początek nowego roku szkolnego, jaki obchodzony był w naszej Trójce. Przyszliście uśmiechnięci, wypoczęci i pełni dobrej energii . Tak właśnie powinno być po wakacjach. Tak właśnie mają uczniowie Trójki.
Już od wtorku wraz ze swoimi nauczycielami robicie wszystko, aby być zadowolonymi ze swoich ocen i wiedzy. Będziecie się uczyć i bawić. Bawić i uczyć. To ma sens. Bo szkoła ma sens. A Trójka Wam w tym pomoże.
Życzymy Wam, nasi Drodzy Uczniowie szczęśliwych 10 miesięcy!
Rodzicom zadowolenia i braku kłopotów
Dyrekcji i Nauczycielom sił i uśmiechu!
Powodzenia!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

01

LIP
2017

01/07

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Choć wszystko wokół się zmienia, to jedno jest pewne - koniec roku szkolnego.
I w tym roku nie było inaczej.
Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu otrzymali świadectwa, wielu z paskiem i wzorowym zachowaniem

Podsumowanie roku szkolnego na świetlicy

27

CZE
2017

27/06

Podsumowanie roku szkolnego na świetlicy

Zbliżają się wakacje, dlatego wychowawczynie świetlicy postanowiły nagrodzić najbardziej aktywne dzieci. W ciągu całego roku szkolnego odbywały się ciekawe zajęcia, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. W naszej świetlicy uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania  i pasje. W ramach zajęć świetlicowych dzieci brały udział w:

   - zajęciach plastyczno - technicznych

   - zajęciach muzycznych

   - zajęciach czytelniczych

   - quizach wiedzowych

   - grach i zabawach ruchowych.

 

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z ważniejszych wydarzeń świetlicowych. Zapraszamy do oglądania i życzymy wspaniałych wakacji!

„Czytamy dzieciom” w I a

27

CZE
2017

27/06

„Czytamy dzieciom” w I a

9 czerwca w klasie I a odbyło się wspaniałe spotkanie mające na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Maria Doleżych, Pani Justyna Gintowt i Pani Joanna Jureczko. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pięknego czytania wzruszających i pouczających baśni, wierszy J. Brzechwy oraz wychowawczych bajeczek dla dzieci.

Dzień Matki w Ia

19

CZE
2017

19/06

Dzień Matki w Ia

26 maja br. uczniowie z klasy I a zaprosili swoje Kochane Mamusie na spotkanie z okazji Dnia Matki. Wraz z panią dzieci przygotowały program artystyczny, na który złożyły się recytacje wierszyków, inscenizacje zabawnych scenek, śpiew piosenek oraz wesoła  poleczka. Klasę ozdobiły portrety Mam, w których namalowanie dzieci włożyły wiele serca.

V Gala Języka Niemieckiego

17

CZE
2017

17/06

V Gala Języka Niemieckiego

W naszej Trójce miała miejsce miła uroczystość, która na stałe wpisała się już w kalendarz imprez szkolnych. W tym roku jednak charakter miała szczególnie wyjątkowy, gdyż Jubileuszowy. Minęło właśnie pięć lat, odkąd w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu wprowadzono do nauczania język niemiecki, w formie języka mniejszości narodowej. Stało się to możliwe, m.in. dzięki staraniom ówczesnej Pani Dyrektor, śp. Haliny Pagwet. Warto zaznaczyć, że byliśmy pierwszą szkołą w mieście, w której wprowadzono naukę tego języka. Czyli to od Trójki wszystko się zaczęło

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: