Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Warsztaty podczas ferii

18

STY
2020

18/01

Warsztaty podczas ferii

W pierwszym tygodniu ferii uczennice klasy 5b w ramach kreatywnego spędzania wolnego czasu wzięły udział w warsztatach kaligraficznych prowadzonych przez panią Mirosławę Jamroży. Uczennice miały okazję poznać podstawowe techniki i narzędzia wykorzystywane w kaligrafii. Poznały różne style pisma oraz sposoby ich zapisu. Nauczyły się prowadzić cienkie i grube linie dzięki którym pismo wygląda estetyczniej. Dziewczęta ćwiczyły pilnie, aby w ostatni dzień wykonać plakat w formacie A4 z cytatami o przyjaźni. Efekty ich pracy w większym formacie można podziwiać na gazetce na górnym korytarzu w naszej szkole. 

Jasełka w czasie spotkania wigilijnego MOPS

03

STY
2020

03/01

Jasełka w czasie spotkania wigilijnego MOPS

Dn. 20.12.2019 r. grupa kolędników z naszej szkoły uświetniła swoim występem artystycznym miejskie spotkanie wigilijne organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu. Występ przed 200-osobową widownią był wielkim przeżyciem dla młodych artystów, którzy zaprezentowali krótkie Jasełka przeplatane kolędami i piosenkami świątecznymi. Po tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem był także czas na wspólne kolędowanie. W świątecznym programie artystycznym przygotowanym przez p. Stefanię Bielę, p. Danutę Szulc oraz p. Izabelę Piotrowicz wystąpiło łącznie 24 uczniów naszej szkoły z klas: 3a, 6b, 6c, 7b i 7c.

Klasa IIb w Osikowej Dolinie

19

GRU
2019

19/12

Klasa IIb w Osikowej Dolinie

Uczniowie klasy II b w dniu 5 grudnia 2019 r.  wzięli udział w wycieczce do " Osikowej Doliny ", gdzie w ramach artystycznych  warsztatów  wykonywali ozdoby świąteczne. Naturalny surowiec, wiórki drewna osikowego są bezpieczne nawet dla alergików. Była to  dla dzieci niebanalna forma edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych. Warsztaty te rozwijały ich  kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne oraz łączyły zabawę z nauką o tradycji i ekologii.  Dzieci z wiórków drewna osikowego wytwarzały własnoręcznie ozdoby związane ze zbliżających się świętami Bożego Narodzenia. Ta forma zajęć pobudzała dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie, a stworzone przez dzieci ozdoby na pewno upiększą świąteczny wystrój ich domów. Każdy z uczestników oprócz własnoręcznie wykonanych osikowych dekoracji zabierał ze sobą niezapomniane wrażenia oraz pozytywną energię jaką daje czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków.

Przedstawienie jasełkowe w Lubitece

19

GRU
2019

19/12

Przedstawienie jasełkowe w Lubitece

16 grudnia grupa uczniów z klasy 3a, 6a,6c i 7c pod opieką p. Stefanii Bieli, p. Izabeli Piotrowicz i p. Danuty Szulc odwiedziła Lubitekę, gdzie miało miejsce międzypokoleniowe przedświąteczne spotkanie dla podopiecznych DDP "Klubu Seniora". W trakcie spotkania uczniowie naszej szkoły zaprezentowali muzyczne przedstawienie jasełkowe. Goście byli wzruszeni występem artystów, nagradzając ich gromkimi brawami. Dzieci zostały zaproszone również do wspólnego śpiewania tradycyjnych polskich kolęd. Seniorzy otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki świąteczne z życzeniami. Spotkaniu towarzyszyła miła, ciepła, pełna radości atmosfera.

Ogólnopolski projekt  realizowany w klasie IIIa „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”

19

GRU
2019

19/12

Ogólnopolski projekt realizowany w klasie IIIa „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”

Czy lektury muszą być nudne? Oczywiście, że nie. Aby rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywność czytelniczą, doskonalić czytanie ze zrozumieniem, zachęcić rodziców do współpracy ze szkołą, zintegrować zespół klasowy, promować szkołę i jej mocne strony - uczniowie klasy IIIa naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

czytaj więcej...

V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego Master of Words

14

GRU
2019

14/12

V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego "Master of Words"

28 listopada 2019r. - już po raz piąty w naszej szkole - odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Master of Words”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci 11 szkół powiatu lublinieckiego. Każdą szkołę mogło reprezentować maksymalnie dwóch uczniów z klas IV-VI. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie ze Szkół Podstawowych z Kochanowic, Lubecka, Lisowic, Ciasnej, Kochcic, Gwoździan, Woźnik, Zespołu Szkół im. E. Stein oraz Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2 nr 3 i nr 4 z Lublińca. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Zuzanna Wybraniec z klasy VIb oraz Wiktor Mizera z klasy VIc, którzy najlepiej poradzili sobie w eliminacjach szkolnych.

Uczniowie z „Trójki” na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Lipsku

09

GRU
2019

09/12

Uczniowie z „Trójki” na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Lipsku

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poczuć atmosferę świąteczną panującą na niemieckim  Jarmarku Bożonarodzeniowym. Prawie  pięćdziesięcioro  uczniów najstarszych klas  wraz ze swoimi opiekunami: Panią Teresą Babij, Panią Małgorzatą Plutą, Panem Marcinem Strausem, Panem Gabrielem Podbiołem i Panią Jolantą Banaś wyjechało na wycieczkę  do  Lipska. Coroczny Jarmark Adwentowy w Lipsku, to jeden z największych we wschodnich Niemczech, gdzie nie brakuje artystycznych ozdób choinkowych i słodkich specjałów.

Mikołajki 2019

06

GRU
2019

06/12

Mikołajki 2019

Tradycyjnie jak co roku święty Mikołaj zagościł w progach naszej szkoły. Ale zanim się pojawił uczniowie zobaczyli przedstawienie, które przypomniało wszystkim prawdziwą historię św. Mikołaja - biskupa Miry, przygotowane przez uczniów kl. 5b, 6a i 6c pod kierunkiem katechetów ks. Wojciecha i p. Moniki Furman.

Mottem przedstawienia było przesłanie, abyśmy umieli dzielić się z drugim człowiekiem tym co posiadamy i byli wrażliwi na potrzeby innych.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: