Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ›› Kronika
Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA”

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa jest Bookcrossing –  to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie             i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Bal uczniów klas III

Bal uczniów klas III

Jak co roku uczniowie klas I – III mieli swój bal karnawałowy. Muzyka, piękne stroje, dużo humoru i zabawy, a w przerwach słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców sprawiły, że zabawę możemy zaliczyć do bardzo udanej. Dla trzecioklasistów był to szczególny bal… bo ostatni w tej grupie wiekowej, za kilka miesięcy będą się już bawić na dyskotekach szkolnych.

Uczniowie Trójki w Muzeum św. Edyty Stein

Uczniowie Trójki w Muzeum św. Edyty Stein

26 stycznia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Muzeum Pro Memoria Edith Stein aby przenieść się w przeszłość i odkryć nieistniejącą już granicę na Górnym Śląsku wyznaczaną biegiem rzeki Przemszy, Brynicy, Liswarty i Prosny. Możliwe było to dzięki wystawie „Sąsiedzi - o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska”. Wystawa czasowa została udostępniona dzięki współpracy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Dzień Babci i Dziadka w Ia

Dzień Babci i Dziadka w Ia

22 stycznia 2018r. klasa I a wraz z wychowawczynią mgr Danutą Szulc przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzyliśmy dużo, dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy, kolorowych snów i uśmiechów na co dzień. Uczniowie przedstawili inscenizację pt.” Mojej Babci i mojemu Dziadkowi”, śpiewali piosenki, zaprezentowali tańce śląskie. Dziadkowie przy kawie, herbatce i ciastku miło spędzili czas ze swoimi wnukami.

Uczniowie Trójki tańczą poloneza na lublinieckim rynku

Uczniowie Trójki tańczą poloneza na lublinieckim rynku

Już po raz drugi  uczniowie klas szóstych oraz siódmych naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu miejskim,które miało miejsce na lublinieckim rynku w  ostatni piątek stycznia. Wraz z kolegami i koleżankami z innych szkół w Lublińcu zatańczyli poloneza, w takt melodii Poloneza Ogińskiego.

Sukces Maćka!!!

Sukces Maćka!!!

Pragniemy szybko pochwalić się miłą wiadomością, że Maciek Sirek z VII b otrzymał wyróżnienie w I Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

więto Babci i Dziadka w kl. IIIb

więto Babci i Dziadka w kl. IIIb

„ Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości,

Witamy serdecznie, zebranych tu gości.

Chcemy, by goście się nie nudzili i bardzo mocno brawa nam bili,

A za te nasze niektóre braki, proszę wybaczyć… bośmy uczniaki ...

Witam babcie, witam dziadków, witam wszystkich wkoło.

Życzę wszystkim, żeby z nami, było wam wesoło.” – takimi słowami Kamila przywitała wszystkich zaproszonych gości.

Apel - bezpieczne ferie

Apel - bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Być może ferie będziemy spędzać poza domem, może wyjedziemy w góry, może do babci, a może spędzimy je z kolegami w Lublińcu. Tak czy inaczej ważne, byśmy się dobrze bawili.

Spotkanie świąteczno - noworoczne klasy Vc

Spotkanie świąteczno - noworoczne klasy Vc

Uczniowie klasy Vc wraz ze swoim wychowawcą p. Marcinem Straus świętowali w przemiłej atmosferze Restauracji „Rajska” w Lublińcu. Spotkanie świąteczno - noworoczne to już mała tradycja tej klasy. Dzieci zjadły pyszny obiad, a na deser podano wyśmienite łakocie.

W klasowym teatrzyku klasy Vd

W klasowym teatrzyku klasy Vd

Podsumowaniem lekcji języka polskiego z lektury pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” była lekcja, na której uczniowie klasy Vd zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Najciekawsze przygody rudowłosej dziewczynki z Avonlea, to ich dzieło, które można oglądać na zdjęciach.