Kronika

Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ›› Kronika
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

01

LIP
2017

01/07

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Choć wszystko wokół się zmienia, to jedno jest pewne - koniec roku szkolnego.
I w tym roku nie było inaczej.
Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu otrzymali świadectwa, wielu z paskiem i wzorowym zachowaniem

Podsumowanie roku szkolnego na świetlicy

27

CZE
2017

27/06

Podsumowanie roku szkolnego na świetlicy

Zbliżają się wakacje, dlatego wychowawczynie świetlicy postanowiły nagrodzić najbardziej aktywne dzieci. W ciągu całego roku szkolnego odbywały się ciekawe zajęcia, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. W naszej świetlicy uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania  i pasje. W ramach zajęć świetlicowych dzieci brały udział w:

   - zajęciach plastyczno - technicznych

   - zajęciach muzycznych

   - zajęciach czytelniczych

   - quizach wiedzowych

   - grach i zabawach ruchowych.

 

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z ważniejszych wydarzeń świetlicowych. Zapraszamy do oglądania i życzymy wspaniałych wakacji!

„Czytamy dzieciom” w I a

27

CZE
2017

27/06

„Czytamy dzieciom” w I a

9 czerwca w klasie I a odbyło się wspaniałe spotkanie mające na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Maria Doleżych, Pani Justyna Gintowt i Pani Joanna Jureczko. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pięknego czytania wzruszających i pouczających baśni, wierszy J. Brzechwy oraz wychowawczych bajeczek dla dzieci.

Dzień Matki w Ia

19

CZE
2017

19/06

Dzień Matki w Ia

26 maja br. uczniowie z klasy I a zaprosili swoje Kochane Mamusie na spotkanie z okazji Dnia Matki. Wraz z panią dzieci przygotowały program artystyczny, na który złożyły się recytacje wierszyków, inscenizacje zabawnych scenek, śpiew piosenek oraz wesoła  poleczka. Klasę ozdobiły portrety Mam, w których namalowanie dzieci włożyły wiele serca.

V Gala Języka Niemieckiego

17

CZE
2017

17/06

V Gala Języka Niemieckiego

W naszej Trójce miała miejsce miła uroczystość, która na stałe wpisała się już w kalendarz imprez szkolnych. W tym roku jednak charakter miała szczególnie wyjątkowy, gdyż Jubileuszowy. Minęło właśnie pięć lat, odkąd w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu wprowadzono do nauczania język niemiecki, w formie języka mniejszości narodowej. Stało się to możliwe, m.in. dzięki staraniom ówczesnej Pani Dyrektor, śp. Haliny Pagwet. Warto zaznaczyć, że byliśmy pierwszą szkołą w mieście, w której wprowadzono naukę tego języka. Czyli to od Trójki wszystko się zaczęło

III miejsce w Wojewódzkim konkursie plastycznym „Dzień z życia mojej rodziny”

17

CZE
2017

17/06

III miejsce w Wojewódzkim konkursie plastycznym „Dzień z życia mojej rodziny”

Wiktor Mizera – uczeń klasy IIIc został laureatem  Wojewódzkiego konkursu plastycznego w technice kolaż na temat „Dzień z życia mojej rodziny” w kategorii – szkoły podstawowe. Konkurs był realizowany w ramach Kampanii pod hasłem: Rodzina TAK # e uzależnienia NIE w obszarze rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

PODSUMOWANIE  KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2017

17

CZE
2017

17/06

PODSUMOWANIE KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2017

  1. 03. 2017r. odbyła się XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten ma charakter jednorazowego testu. Jego celem jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach.
Dzień Matki w IIb

08

CZE
2017

08/06

Dzień Matki w IIb

„DLA CIEBIE MAMO…” pod takim tytułem 25 maja br. odbyło się okolicznościowe spotkanie, do którego uczniowie przygotowywali się od dłuższego czasu. Zaczęli, bowiem od wykonania prezentów na warsztatach plastyczno – technicznych w Osikowej Dolinie. Później każdy uczeń przygotował krótki występ dla swojej mamy, a pani zebrała w całość i tak wyszedł nam całkiem niezły program przeplatany wspólnymi zabawami i konkursami. Przy słodkim poczęstunku, o który zadbały niektóre dzieci angażując swoich najbliższych – za co serdecznie dziękujemy - upłynęły wspólnie spędzone chwile tak szczególnego dnia, jakim jest w kalendarzu Dzień Matki.

Festyn Trójki 2017

08

CZE
2017

08/06

Festyn Trójki 2017

kolejny już Festyn Rodzinny "Trójka na powitanie lata" przeszedł do historii.
A w tym roku było wyjątkowo pięknie. Wspaniała pogoda, wiele atrakcji i mnóstwo przysmaków przyciągnęły znowu do naszej szkoły wielu gości

SUKCES MILENY I GOSI Z VB!

08

CZE
2017

08/06

SUKCES MILENY I GOSI Z VB!

Wielki sukces uczennic naszej szkoły w XVII Konkursie Regionalnym Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej "Lubi mi się tu... mieszkać".
Milena Duda i Małgorzata Dyla z kl. VB samodzielnie napisały scenariusz scenki w gwarze śląskiej i wspólnie ją zaprezentowały przed Jury Konkursu. Przedstawienie tak się spodobało, że nasze uczennice zdobyły III miejsce!
Gratulujemy Wam wielkiego sukcesu i jesteśmy bardzo dumni!!!

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: