Kronika

Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ›› Kronika
Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

22

LUT
2018

22/02

Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA”

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa jest Bookcrossing –  to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie             i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Bal uczniów klas III

19

LUT
2018

19/02

Bal uczniów klas III

Jak co roku uczniowie klas I – III mieli swój bal karnawałowy. Muzyka, piękne stroje, dużo humoru i zabawy, a w przerwach słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców sprawiły, że zabawę możemy zaliczyć do bardzo udanej. Dla trzecioklasistów był to szczególny bal… bo ostatni w tej grupie wiekowej, za kilka miesięcy będą się już bawić na dyskotekach szkolnych.

Uczniowie Trójki w Muzeum św. Edyty Stein

15

LUT
2018

15/02

Uczniowie Trójki w Muzeum św. Edyty Stein

26 stycznia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Muzeum Pro Memoria Edith Stein aby przenieść się w przeszłość i odkryć nieistniejącą już granicę na Górnym Śląsku wyznaczaną biegiem rzeki Przemszy, Brynicy, Liswarty i Prosny. Możliwe było to dzięki wystawie „Sąsiedzi - o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska”. Wystawa czasowa została udostępniona dzięki współpracy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Dzień Babci i Dziadka w Ia

15

LUT
2018

15/02

Dzień Babci i Dziadka w Ia

22 stycznia 2018r. klasa I a wraz z wychowawczynią mgr Danutą Szulc przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzyliśmy dużo, dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy, kolorowych snów i uśmiechów na co dzień. Uczniowie przedstawili inscenizację pt.” Mojej Babci i mojemu Dziadkowi”, śpiewali piosenki, zaprezentowali tańce śląskie. Dziadkowie przy kawie, herbatce i ciastku miło spędzili czas ze swoimi wnukami.

Uczniowie Trójki tańczą poloneza na lublinieckim rynku

15

LUT
2018

15/02

Uczniowie Trójki tańczą poloneza na lublinieckim rynku

Już po raz drugi  uczniowie klas szóstych oraz siódmych naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu miejskim,które miało miejsce na lublinieckim rynku w  ostatni piątek stycznia. Wraz z kolegami i koleżankami z innych szkół w Lublińcu zatańczyli poloneza, w takt melodii Poloneza Ogińskiego.

Sukces Maćka!!!

15

LUT
2018

15/02

Sukces Maćka!!!

Pragniemy szybko pochwalić się miłą wiadomością, że Maciek Sirek z VII b otrzymał wyróżnienie w I Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

więto Babci i Dziadka w kl. IIIb

12

LUT
2018

12/02

więto Babci i Dziadka w kl. IIIb

„ Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości,

Witamy serdecznie, zebranych tu gości.

Chcemy, by goście się nie nudzili i bardzo mocno brawa nam bili,

A za te nasze niektóre braki, proszę wybaczyć… bośmy uczniaki ...

Witam babcie, witam dziadków, witam wszystkich wkoło.

Życzę wszystkim, żeby z nami, było wam wesoło.” – takimi słowami Kamila przywitała wszystkich zaproszonych gości.

Apel - bezpieczne ferie

27

STY
2018

27/01

Apel - bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Być może ferie będziemy spędzać poza domem, może wyjedziemy w góry, może do babci, a może spędzimy je z kolegami w Lublińcu. Tak czy inaczej ważne, byśmy się dobrze bawili.

Spotkanie świąteczno - noworoczne klasy Vc

23

STY
2018

23/01

Spotkanie świąteczno - noworoczne klasy Vc

Uczniowie klasy Vc wraz ze swoim wychowawcą p. Marcinem Straus świętowali w przemiłej atmosferze Restauracji „Rajska” w Lublińcu. Spotkanie świąteczno - noworoczne to już mała tradycja tej klasy. Dzieci zjadły pyszny obiad, a na deser podano wyśmienite łakocie.

W klasowym teatrzyku klasy Vd

23

STY
2018

23/01

W klasowym teatrzyku klasy Vd

Podsumowaniem lekcji języka polskiego z lektury pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” była lekcja, na której uczniowie klasy Vd zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Najciekawsze przygody rudowłosej dziewczynki z Avonlea, to ich dzieło, które można oglądać na zdjęciach.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: