Aktualności

Podsumowanie Konkursu Kangur Matematyczny 2019

06

CZE
2019

06/06

Podsumowanie Konkursu Kangur Matematyczny 2019

  1. 03. 2019r. odbyła się XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.  Uczniowie z SP3, którzy zostali wyróżnieni:

Wojciech Kolasa -kl. 4c,

Aleksandra Konieczny– kl. 5c,

Filip Kasperczyk – kl. 6a,

Maksymilian Zyśko – kl. 6d.

Zostali oni zaproszeni  na uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom, która odbyła się  06.06.2019r.  w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza

w Lublińcu. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka klas 3-ich do Wieliczki Krakowa

06

CZE
2019

06/06

Wycieczka klas 3-ich do Wieliczki Krakowa

5 czerwca skoro świt klasa 3a i 3b wyruszyły ze swoimi opiekunami w stronę Wieliczki. Zwiedzanie przepięknej, zabytkowej kopalni soli było niezwykłym przeżyciem. Wszyscy wytrwale pokonywali kolejne etapy zwiedzania długiej trasy kopalnianych szlaków. Następnie obie klasy pojechały zwiedzić piękny Kraków. Mimo tego, że Smok Wawelski zionął w stronę naszych dzielnych wędrowców ci i tak podziwiali Wawel z bliska. Następnie wszyscy przespacerowali się w stronę rynku, a na nim zobaczyli kościół Mariacki i Sukiennice. Ogromnym przeżyciem był hejnał z wieży kościoła Mariackiego. Wieczorem strudzeni, ale szczęśliwi podróżnicy wrócili do Lublińca.

05/06

Informacja dla Rodziców uczniów przyszłych klas 1-szych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu serdecznie zaprasza rodziców uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2019/2020 na spotkanie organizacyjne z dyrektorem szkoły i wychowawcami. W/w spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2019r. o godz. 15.30 na sali gimnastycznej szkoły.

z poważaniem
Anna Janik

SUKCES  UCZNIA KLASY 6A Z SP3 Z LUBLIŃCA W MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM  W KALETACH

04

CZE
2019

04/06

SUKCES UCZNIA KLASY 6A Z SP3 Z LUBLIŃCA W MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM W KALETACH

03 czerwca 2019r. FILIP KASPERCZYK uczeń klasy 6a zdobył I miejsce w kategorii  szkół podstawowych ( dla uczniów do klas 6 SP) w XX Międzygminnym Konkursie Matematycznym , którego organizatorem jest Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaletach oraz dr Józef Kalinowski.

Celem tego konkursu jest popularyzacja wiedzy i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań matematycznych uczniów.

Filipowi  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka w Pieniny

03

CZE
2019

03/06

Wycieczka w Pieniny

Pieniny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju, a ich piękno mogli podziwiać uczniowie klas: 4b, 4c, 6a, 6b oraz troje z klasy 4a na wycieczce szkolnej, która odbyła się pod koniec maja bieżącego roku.

Wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu

30

MAJ
2019

30/05

Wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu

21 maja klasy drugie pojechały na wycieczkę do Ogrodzieńca. Uczniowie oglądali miniatury zamków Jury Krakowsko - Częstochowskiej, zapoznali się z ich historią i legendami. Wykonywali doświadczenia i bawili się na placu zabaw. Mieli też okazję zakupić pamiątki.

29/05

ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

                                                                                         DRODZY RODZICE !!!

W trosce o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne naszych uczniów podejmujemy w szkole szereg działań wychowawczych i profilaktycznych.

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej DWKI-WPB.5012.25.2019.BK  z dnia 14 maja 2019 r. oraz na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe ( Dz. U. z 2018 r. poz.   996,  z późn. zm.), by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami,  utworzyliśmy „ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY".

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa na następujących stronach internetowych:

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

 

Dyrektor

Szkoły Podstawowej nr 3

Sukcesy historyczne naszych uczniów!

16

MAJ
2019

16/05

Sukcesy historyczne naszych uczniów!

Maj obfitował w wiele konkursów, w których nasi uczniowie zdobywali wysokie miejsca. Tak samo było z konkursami historycznymi. 15 maja w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu odbył się "VIII powiatowy Konkurs Mitologiczny dla szkół podstawowych". Nasza drużyna w składzie: Zofia Gansiniec (VIA), Natalia Rokosa (VIC) i Wiktoria Słota (VID), po bardzo wyrównanej walce, zdobyły III miejsce. Rozstrzygnięty został również Powiatowy Konkurs Historyczno - Religijny "Wielkie Religie Świata" zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Wiktoria Słota zajęła w nim I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy  dziewczętom dalszych sukcesów!

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy...

16

MAJ
2019

16/05

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy...

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI

 „101 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lublińca Pana Edwarda Maniury dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych

 

W  tym roku w bardzo miłej atmosferze rywalizowało ze sobą 32  uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych.

  1. Zespołu Szkół w Lubecku - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstantego Damrota
  2. Szkoły Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu
  3. Szkoły Podstawowa nr 2 Jana Pawła II w Lublińcu
  4. Szkoły Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu
  5. Szkoły Podstawowa nr 4 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu
  6. Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW – Szkoła Podstawowa

 Konkurs odbył się w dniu 16 maja 2019 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Zwycięstwa 32 organizatora Konkursu. Po uroczystym przywitaniu uczestników i zapewnieniu o dobrej zabawie organizatorzy rozpoczęli konkurs od testu, który był dobrany do każdej grupy wiekowej.

czytaj więcej...

Żywa lekcja środowiska w IIb

15

MAJ
2019

15/05

Żywa lekcja środowiska w IIb

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w żywej lekcji środowiska. Mogli na własne oczy obserwować wygląd, zachowanie i sposób odżywiania się gekona lamparciego, jako jednego z przedstawicieli omawianych na zajęciach gadów. Zwierzę wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów. Dzieci zapoznały się również ze sposobem hodowli gekona.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: