Aktualności

Zbiórka artykułów szkolnych dla oddziału dziecięcego lublinieckiego szpitala

03

GRU
2017

03/12

Zbiórka artykułów szkolnych dla oddziału dziecięcego lublinieckiego szpitala

W szkole w ostatnich dniach listopada została przeprowadzona zbiórka artykułów szkolnych, słodyczy, które zostaną przekazane na oddział dziecięcy do lublinieckiego szpitala oraz potrzebującym uczniom z naszej szkoły. Zbieraliśmy również karmę dla psów, która zostanie przekazana do lublinieckiego schroniska dla psów. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazane serce.

Zbiórka pluszaków

03

GRU
2017

03/12

Zbiórka pluszaków

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i okazane serce w czasie zbiórki pluszaków, puzzli i książek. Zbiórka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebrane rzeczy zostały przekazane dzieciom na oddział onkologiczny do szpitala w Gliwicach. Serdecznie dziękujemy.

Smacznie, zdrowo i kolorowo w klasie II a

29

LIS
2017

29/11

Smacznie, zdrowo i kolorowo w klasie II a

Realizując w październiku  tematy dotyczące zdrowego odżywiania się, dzieci dowiedziały się czym jest gospodarstwo ekologiczne oraz jak uprawia się zdrowe warzywa.

Jesienne albumy uczniów z klasy II a

29

LIS
2017

29/11

Jesienne albumy uczniów z klasy II a

      Podsumowaniem cyklu zajęć o złotej polskiej jesieni było wykonanie przez uczniów z klasy II a pięknych albumów drzew i krzewów rosnących w parkach, lasach i ogrodach. Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci i rodziców powstały wspaniałe prace. W albumach znalazły się zasuszone liście, rysunki owoców oraz odbitki kory drzew.  Dzieci z dumą i wielką satysfakcją prezentowały swoje prace i dzieliły się wiadomościami zdobytymi dzięki ich wykonaniu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc  w wykonaniu tego trudnego zadania.

Eksperymentowanie jest ciekawe

29

LIS
2017

29/11

Eksperymentowanie jest ciekawe

Uczniowie rozszerzający wiedzę i umiejętności chemiczne na zajęciach Koła Chemicznego, przygotowali i przedstawili ciekawe doświadczenia dla koleżanek i kolegów z klas II i III, przebywających w świetlicy szkolnej.

Drugie śniadanie w klasie 5C

29

LIS
2017

29/11

Drugie śniadanie w klasie 5C

W listopadzie po raz kolejny klasa 5C realizowała projekt drugiego śniadania w szkole. Zamiast niezdrowych chipsów i batonów, z czym walczymy od klasy czwartej, uczniowie wybrali na listopadową edycję hot-dogi. Dzięki uprzejmości Sklepik Trójeczka możliwe było zrealizowanie tego ciężkiego zadania. Wielkie podziękowanie dla pani Klaudii Sapała za przeprowadzenie prelekcji oraz pokazanie krok po kroku, jak można przygotować hot-dogi ze zdrowych i pełnowartościowych produktów.
W grudniu klasa 5C wraz z wychowawcą przeprowadzą kolejną edycje drugiego śniadania w szkole, tym razem w restauracji.

29/11

Świetlica szkolna

Zapraszamy Państwa do śledzenia niedawno utworzonego katalogu "Świetlica Szkolna" w bocznym panelu na głównej stronie naszej szkoły, gdzie na bieżąco będzie można śledzić wydarzenia odbywające się w naszej świetlicy szkolnej.

ZACZAROWANA NOC W ŚWIETLICY

29

LIS
2017

29/11

ZACZAROWANA NOC W ŚWIETLICY

Z piątku na sobotę (24/25 listopada) zorganizowałyśmy "Zaczarowaną noc w świetlicy". Nasze "świetliczki" przybyły do szkoły na 19.45 i od 20.00 czekało na nich mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy pląsawiskiem;następnie dzieci podzielone na grupy szukały ukrytego skarbu. Aby go zdobyć musiały odpowiedzieć na pytania,które nie zawsze były łatwe. Były andrzejkowe wróżby na wesoło, mufinki z wróżbami, a na kolację pyszna pizza. Po tych wszystkich atrakcjach dzieci w śpiworkach oglądały przygotowane bajki. Uważamy, że impreza była fantastyczna, a co najważniejsze uważają tak dzieci i ich rodzice.
Wychowawcy świetlicy.

Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy Lampion św. Marcina

24

LIS
2017

24/11

Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy Lampion św. Marcina

Z okazji szkolnych obchodów Dnia św. Marcina w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu po raz szósty już został zorganizowany konkurs na najpiękniejszy lampion świętomarciński. Szkolne korytarze Trójki rozświetlały 94 lampiony. Jury bardzo dlugo obradowalo, bo wszystkie prace dzieci są przepiękne!
Werdykt jury brzmi następująco:

Kl. Vc i VI b w TELEWIZJI SILESIA!

24

LIS
2017

24/11

Kl. Vc i VI b w TELEWIZJI SILESIA!

20 listopada uczniowie klas Vc i VIb wraz ze swoimi wychowawcami - p. Marcinem Straus i p. Gabrielem Podbiołem wybrali się na wycieczkę do Katowic i Chorzowa, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.
Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Telewizji „Silesia” i zapoznanie się pracą dziennikarzy oraz sposobami tworzenia programów telewizyjnych. Później dzieci pojechały do zaprzyjaźnionego ze Szkołą Podstawową nr 3 w Lublińcu Teatru Rozrywki w Chorzowie. Tam poznaliśmy teatr od kuchni, czyli kulis. To bardzo rzadkie, by być na scenie, a nie tylko na widowni. Dziękujemy Dyrekcji Teatr Rozrywki za tę niecodzienną możliwość!
Ostatnim punktem poniedziałkowej wycieczki było odwiedzenie Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Tę szansę nasi uczniowie otrzymali dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu Pana Janusza Buli.
Dziękujemy! 

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: