Aktualności

Klub Dobrej Rozmowy w Trójce!

28

KWI
2018

28/04

Klub Dobrej Rozmowy w Trójce!

Z radością informujemy, że nasza Szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i powstał u nas Klub Dobrej Rozmowy, w którym mogą uczestniczyć uczniowie klas siódmych.Uczymy się rozmawiać na ważne, a jednocześnie trudne tematy - szacunek, tolerancja, inność. Tym razem projekt dotyczy rozmów o uchodźcach. Zapraszamy !(gp)

Żonkile symbolem pamięci w Trójce

28

KWI
2018

28/04

"Żonkile" symbolem pamięci w Trójce

Pragnąc upamiętnić 75. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu włączyli się w ogólnopolską akcję „Żonkile” organizowaną przez  Muzeum POLIN w Warszawie.
Włączając się w akcję, młodzież miała za zadanie wykonać według określonego schematu papierowe żonkile, a następnie rozdać je wśród społeczności lokalnej.

Wycieczka do Warszawy

24

KWI
2018

24/04

Wycieczka do Warszawy

W dniach 12 – 13 kwietnia 2018 r. Klasy 5a, 6a i 7b odwiedziły stolicę naszego kraju. Po przyjeździe do Warszawy uczniowie mogli podziwiać przepiękną panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, skąd udali się obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie pojechali zwiedzić Stadion Narodowy. Spędzili miło czas zwiedzając najciekawsze miejsca Starego Miasta wraz z Zamkiem Królewskim.

15/04

Sukces Natalii!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica naszej szkoły - Natalia Kubica - dostała się do finału IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego "Prawda i kłamstwo o Katyniu" organizowanego przez Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską. Jego rozstrzygnięcie nastąpi 23 kwietnia w Katowicach. Natalii już serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Polska na niebiesko

09

KWI
2018

09/04

Polska na niebiesko

4 kwietnia uczniowie klasy 1a i 1b udali się na lubliniecki Rynek, aby wziąć udział w akcji POLSKA NA NIEBIESKO, wyrażając zrozumienie dla osób z autyzmem. Po wysłuchaniu piosenki HAKUNA MATATA wszystkie zebrane dzieci wzięły niebieskie kredy i zamalowały płytę Rynku na niebiesko.

09/04

Sanatorium

ZEBRANIE RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH WYJAZDEM DZIECI DO OLR BUCZE W GÓRKACH WIELKICH K/BRENNEJ W TERMINIE 23.04-12.05 2018 ODBĘDZIE SIĘ DNIA 11.04.2018 O GODZ.16.30  W SP.NR3 W LUBLIŃCU .ZEBRANIE POPROWADZI KOORDYNATOR MGR EWA KŁOSIŃSKA TEL.507 081 748
CAŁKOWITY KOSZT WYJAZDU WYNOSI 180 ZŁ,W TEJ KWOCIE ZAPEWNIAMY MIĘDZY INNYMI AUTOKAR Z OPIEKUNAMI.OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZONE SĄ O ZAPOZNANIE SIĘ Z NASZĄ STRONĄ INTERNETOWĄ WWW.SORODEK-BUCZE.PL

Wielkanocne spotkanie dla wolontariuszy

06

KWI
2018

06/04

Wielkanocne spotkanie dla wolontariuszy

W poniedziałek przed Świętami Wielkanocnymi odbyło się spotkanie integracyjne dla wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK. Spotkanie było okazją do lepszego poznania się oraz wspólnej zabawy. Na wolontariuszy czekał słodki poczęstunek oraz wiele atrakcji takich jak szukanie wielkanocnego zajączka na podwórku szkolnym czy wykonanie papierowych kwiatów techniką origami.

Uczennice Trójki w gronie laureatów!

06

KWI
2018

06/04

Uczennice Trójki w gronie laureatów!

W konkursie plastycznym na Pisankę Wielkanocną , organizowanym przez MDK w Lublińcu, uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu zostały laureatkami! Natalia Podobińska zdobyła 2. miejsce, a Kinga Janocha wyróżnienie! Nagrody wręczył Pan Burmistrz Edward Maniura i Pani Wiceburmistrz Anna Jonczyk-Drzymała.

Miejski Konkurs Ortograficzny

26

MAR
2018

26/03

Miejski Konkurs Ortograficzny

16 marca 2018 roku miało miejsce ogłoszenie wyników Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Szkół Podstawowych - Lubliniec 2018. W konkursie, którego organizatorem była nasza szkoła, wzięło udział 46 uczennic i uczniów lublinieckich szkół podstawowych. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem pt. "Historię piszą zwycięzcy", którego treść nawiązywała do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sukces Trójki w Wojewódzkim Konkursie z Języka Niemieckiego - „W świecie baśni braci Grimm.”

26

MAR
2018

26/03

Sukces Trójki w Wojewódzkim Konkursie z Języka Niemieckiego - „W świecie baśni braci Grimm.”

Baśnie Braci Grimm są znane i chętnie przez  wielu uczniów czytane. Konkurs zorganizowany już po  raz trzeci  przez Wojwewódzki Ośrodek Metodyczny w Częstochowie zakładał  jednak ….napisanie własnej baśni w formie komiksu , w języku niemieckim oraz   przeniesienie jej bohaterów w czasy nam współczesne. Zadanie bardzo trudne, ale w naszej szkole znalazły się odważne uczennice, które podjęły się tego  zadania, pisząc komiksy (oczywiście w języku niemieckim) oraz  wykonując do nich samodzielnie  piękne ilustracje. 

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: