Aktualności

X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”

16

LIS
2018

16/11

X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”

Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Gordzielik, Agata Małek i Kinga Macioszek z kl. V c, w październiku wzięły udział w X Powiatowym Konkursie Plastycznym „Baśnie, legendy i podania  Górnego Śląska” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną i bibliotekę szkolną SP 1 w Lublińcu. Na konkurs wpłynęło 65 prac plastycznych z 9 szkół naszego powiatu. W dniu 16.11.2018 r. ogłoszono wyniki ww konkursu. Katarzyna Gordzielik z kl. V c zdobyła I miejsce. Gratulujemy!!!

Konkurs plastyczny „Pies w naszej rodzinie”

16

LIS
2018

16/11

Konkurs plastyczny „Pies w naszej rodzinie”

W październiku 2018 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w plastycznym konkursie ogłoszonym przez CH Jagiellończycy w Częstochowie pt.: „Pies w naszej rodzinie”.

Wiktoria Słota z kl. VI d, Julia Kochelt i Kinga Macioszek z kl. V a zdobyły wyróżnienia. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac i poziom był wysoki. Nagrodzonym gratulujemy!!!!

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

12

LIS
2018

12/11

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada dla każdego Polaka jest datą wyjątkową. To właśnie w ten dzień świętujemy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku jest on szczególnie wyjątkowy gdyż obchodzimy setną rocznicę tego ważnego dla każdego Polaka wydarzenia. To właśnie w 1918 roku nasza ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność.
Społeczność naszej szkoły uczciła to wspaniałe wydarzenie na kilka sposobów.
Świętowanie rozpoczęliśmy 9 listopada od uczestnictwa w akademii, podczas której uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć przedstawienie pt.. „ Muzeum Niepodległości”. Zebrani mogli prześledzić losy państwa i narodu polskiego od czasów rozbiorów, aż do okresu kształtowania się III RP. Całości dopełniły piękne pieśni patriotyczne. Była to wspaniała lekcja historii, która z pewnością utkwiła w pamięci wszystkim zebranym.
Po akademii, o godzinie 11:11, uczestniczyliśmy - wraz z innymi szkołami w Polsce, we wspólnym śpiewaniu Hymnu Polski.
Po południu otwarta również została w Muzeum Pro Memoria Edith Stein wystawa prac uczniów lublinieckich szkół podstawowych pt. „STO POSTACI NA 100 – LECIE NIEPODLEGŁOŚCI” będąca zwieńczeniem projektu zorganizowanego przez „Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej”, w jakim brali udział także nasi uczniowie.
W niedzielę, 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach miejskich na cmentarzu wojskowym, gdzie uczestniczyli we mszy świętej polowej oraz złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych. Część uczniów wzięła również udział w Biegu Niepodległości.

Zaduszki Katyńskie

12

LIS
2018

12/11

Zaduszki Katyńskie

2 listopada w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyły się Zaduszki Katyńskie. Wydarzenie organizowane przez Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską było związane z podsumowaniem IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. W książce wydanej na tę okoliczność pojawiła się także praca Natalii Kubicy, uczennicy klasy VIII b.

Rekord dla Niepodległej

09

LIS
2018

09/11

Rekord dla Niepodległej

Dzisiaj dokładnie o godz. 11.11 uczniowie Szkoły Podatawowej nr 3 w Lublińcu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie z nauczycielami odśpiewali Hymn Polski. Zapraszamy do obejrzenie tego wyjątkowego wydarzenia

Dyniowy Lampion - rozstrzygnięcie konkursu

08

LIS
2018

08/11

Dyniowy Lampion - rozstrzygnięcie konkursu

We wtorek w Naszej Świetlicy odbyło się wręczenie nagród za DYNIOWY LAMPION.
Dzięki pozyskanym sponsorom (DZIĘKUJEMY) każdy Świetliczek został nagrodzony. 
A oto nasi laureaci:

WYRÓŻNIENIA: 

Karol Dyla

Maja Mićka

Kuba Kwiatkowski

Marta Mikołajczyk

Marta Wlazły

Daniel Szydło

Kamil Bambynek

Krysia Trzęsiok

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE: 

Vanessa Burzyk, Denis i Nikodem Połomski (ich dynia ważyła 40 kg!!!)

III MIEJSCE:

Zuzia Morgała

II MIEJSCE:

Nadia Basan,

Łucja Danielczok

I MIEJSCE:

Kuba Nikolczuk,  Maja i Marta Byłak

Jeszcze raz gratulujemy i z całego serca dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

07/11

Zbiórka żywności dla rodzin

Zbiórka odbędzie się w czwarte 8.11 i piątek 9.11

07/11

Jesienna wycieczka klasy 8a i 8b do Wrocławia

05

LIS
2018

05/11

Jesienna wycieczka klasy 8a i 8b do Wrocławia

Wykorzystując  piękną jesienną aurę klasy ósme wraz ze swoim wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie już od dawna chcieli zwiedzić nowoczesne centrum wiedzy o wodzie czyli Hydropolis. Centrum to łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą, Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Przechodząc przez poszczególne rejony centrum,  młodzież słuchała przewodnika oraz multimedialnej opowieści o życiodajnej wodzie. Nie było  okazji do nudy.

Warsztaty dla klas ósmych

30

PAŹ
2018

30/10

Warsztaty dla klas ósmych

W piękny, jesienny dzień 22 października wybrani uczniowie klas ósmych zostali zaproszeni przez swoich starszych kolegów z ZS nr1 im A. Mickiewicza do udziału w warsztatach -„Lubliniec – miasto wielu historii”. Jest to część projektu organizowanego przez uczniów liceum w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: