Aktualności

Wycieczka klasy 7b do parku trampolin

24

PAŹ
2019

24/10

Wycieczka klasy 7b do parku trampolin

18 października 2019r. klasa 7b wraz z wychowawczynią oraz Panią dyrektor  wybrała się do parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Częstochowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz integracja zespołu klasowego i zacieśnianie relacji koleżeńskich.

Śląsk - powstania śląskie oraz ll wojna światowa

24

PAŹ
2019

24/10

"Śląsk - powstania śląskie oraz ll wojna światowa"

Sukces Trójki z Trójki! 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Historycznej "Śląsk - powstania śląskie oraz ll wojna światowa" zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach w ramach zadania " Różne drogi wolności". (czytaj więcej...)

Bijemy rekord razem z WOŚP

16

PAŹ
2019

16/10

"Bijemy rekord razem z WOŚP"

Szkoła Podstawowa nr 3 włączyła się do akcji "Bijemy rekord razem z WOŚP". 16 października 2019 r. w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca na lublinieckim rynku zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, wojska, ratownicy medyczni, strażacy oraz uczniowie lublinieckich szkół wraz z opiekunami. Akcja bicia rekordu polegała na 30-minutowym wykonywaniu czynności resuscytacyjnych przez największą liczbę osób jednocześnie, na przystosowanych do tego celu fantomach. Jej celem było szerzenie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia. Uczestnicy bicia rekordu spisali się na medal!

Wycieczka 4a i 4b do Wrocławia

15

PAŹ
2019

15/10

Wycieczka 4a i 4b do Wrocławia

W ubiegłym tygodniu  klasy czwarte wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Katarzyną Nowak, p. Jolantą Banaś oraz p. Małgorzatą Plutą  wyjechały na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. W planie mieliśmy zwiedzanie ZOO, a w szczególności  Afrykarium, które jest jedynym na świecie tematycznym oceanarium, poświęconym  faunie Afryki.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

14

PAŹ
2019

Projekt europejski w naszej szkole!

10

PAŹ
2019

10/10

Projekt europejski w naszej szkole!

Z dumą informujemy,

iż w okresie X 2019 – IX 2021 nasza szkoła będzie realizować projekt:

„Moving forward –

doskonalimy kompetencje językowe i technologiczne w naszej szkole”

w ramach Programu Operacyjnego

Wiedza Edukacja Rozwój

współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przyznana kwota dofinansowania to: 68 164, 06 zł.

   Dzięki przyznanym środkom nasi nauczyciele będą mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji zawodowych poprzez udział w szkoleniach krajowych i zagranicznych!

Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie...

06

PAŹ
2019

06/10

"Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie..."

Choć na podwórku deszczowo i pochmurnie,Świetliczki z wielką radością powitały jesień.
Przez cały tydzień zajęcia związane były z tą porą roku.
"Spotkaliśmy się" ze Zgrzyciakami, które wprowadziły nas w tematykę jesieni
Pracą tygodnia była Pani Jesień. Każdy chętny Świetliczek mógł zamienić się w malarza i upiększać postać Pani Jesieni.
Robiliśmy piękną biżuterię z jarzębiny, jeżyki z owocami,wyklejaliśmy szablony dyni puzzlami, tworzyliśmy piękne skrzaciki z liści i szyszek.(A.Z)
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

03

PAŹ
2019

03/10

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 PAŹDZIERNIKA  2019 R. ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Zapraszamy do wspólnej zabawy z tabliczką mnożenia i dzielenia wszystkich uczniów kl. IV – VIII oraz pracowników naszej szkoły 4 października 2019r. ( piątek) na przerwach od 9:30 do 13: 30 – mała sala gimnastyczna SP3

PRZYJDŹ !   SPRAWDŹ SIĘ !

Odpowiesz bezbłędnie na 5 pytań z tabliczki mnożenia i dzielenia i otrzymasz wtedy imienny certyfikat.

BĘDZIESZ Z SIEBIE DUMNY !!!!!

Akcja jest przeprowadzona pod patronatem Głównego Organizatora Karty Grabowskiego.

Bezpłatna linia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli

01

PAŹ
2019

01/10

Bezpłatna linia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
(czytaj więcej...)

Piękna Nasza Polska Cała

16

WRZ
2019

16/09

Piękna Nasza Polska Cała

W tym roku szkolnym 2 klasy będą realizowały edukacyjny projekt  "Piękna Nasza Polska Cała". Celem projektu jest poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich, poznanie tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych. Projekt ten w naszej szkole będzie realizowany tylko dla chętnych uczniów, którzy zapiszą się do naszej docelowej grupy. Grupa ta może liczyć tylko 25 osób z tego względu prosimy o zapisy. Docelowo będziemy spotykać się co 2 tygodnie i realizować wybrany przez nas moduł projektu. Zajęcia te będą prowadzone po zajęciach lekcyjnych w ramach dodatkowych zajęć o czym rodzice będą informowanie na bieżąco. Kiedy zbierzemy grupę- rodzice uczniów dostaną zgody na wyrażenie chęci udziału w projekcie. Wszystkie dodatkowe informację znajdują się na gazetce szkolnej.
  

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: