Aktualności

Uczniowie kl. III b pracują w grupach

07

LIS
2017

07/11

Uczniowie kl. III b pracują w grupach

„ Cztery żywioły” Agnieszki Frączek to tytuł inscenizacji, która posłużyła uczniom klasy do pracy w grupach w ramach realizacji bloku tematycznego „CZTERY ŻYWIOŁY – ZIEMIA”. Zajęcia takie same jak co dzień, a jednak inne…

Z wizytą w Teatrze Miejskim w Gliwicach

07

LIS
2017

07/11

Z wizytą w Teatrze Miejskim w Gliwicach

27 października uczniowie kl. IIIa i IIIb przenieśli swoje zajęcia ze szkolnej ławy na małą scenę teatru w Gliwicach biorąc czynny udział w spektaklu pt.  Niezwykły lot pilota Pirxa.

KONKURS NA   LAMPION ŚW. MARCINA

06

LIS
2017

06/11

KONKURS NA LAMPION ŚW. MARCINA

ZAPRASZAMY

uczniów klas I- III oraz IV -VI do udziału w Konkursie na najpiękniejszy Lampion Św. Marcina.

Konkurs ten organizowany jest w naszej szkole, już po raz szósty, w związku z przypadającym 11 listopada  Dniem Św Marcina. Co roku cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki zapałowi uczniów i pomocy Rodziców, Dziadków każdego roku  szkołę  zdobi ponad 100 lampionów. Mamy nadzieję, że również i w tym roku szkolnym będzie wiele pomysłowych prac.

JESTEŚMY WICEMISTRZAMI ŚLĄSKA!!!

06

LIS
2017

06/11

JESTEŚMY WICEMISTRZAMI ŚLĄSKA!!!

Chłopcy z "Trójki" Wicemistrzami Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Rudzie Śląskiej!!!
Brawo!!!! Gratulujemy!!!!!

01/11

Szkolny etap XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej

27 października w naszej szkole odbył się szkolny etap XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej. Trzydziestu dwóch uczniów zmierzyło się z Ewangelią wg św. Marka, której poświęcony jest tegoroczny konkurs. Zgodnie z Regulaminem Konkursu do etapu rejonowego awansuje trzech uczniów z najwyższymi wynikami, którzy uzyskali przynajmniej 50% punktów.

Pasowanie na ucznia

28

PAŹ
2017

28/10

Pasowanie na ucznia

W każdej szkole są takie chwile, takie dni i uroczystości, w czasie których można się wzruszyć i które pamięta się bardzo długo, jeśli nie przez całe życie...

Świetlicowe parasole

28

PAŹ
2017

28/10

Świetlicowe parasole

25 października nasze "Świetliczki" dowiedziały się jak powstaje deszcz.
Aby przegonić jesienną szarugę dzieci projektowały kolorowe parasole.

28/10

I MIEJSCE TRÓJKI!!!! JESTEŚMY NAJLEPSI!!!

Z ogromną radością chcemy podzielić się wspaniałą wiadomością! Dziś nasi chłopcy, uczniowie Trójki zdobyli I miejsce w Rejonowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Tarnowskich Górach. Tym samym Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu awansowała i będzie reprezentować nasze miasto na etapie wojewódzkim!
Gratulujemy naszym Uczniom sukcesu i dziękujemy!!!

Nasze zdjęcie konkursowe nagrodzone!

28

PAŹ
2017

28/10

Nasze zdjęcie konkursowe nagrodzone!

Nauczyciele języka niemieckiego razem z grupą uczniów uczestniczyli pod koniec roku szkolnego 2016/2017 w projekcie „Erlebnisreise mit Deutsch/ Z niemieckim w drogę". Był to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictem LektorKlett, skierowany do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim kształcie. Nadesłana przez nas praca konkursowa w postaci zdjęcia stopklatki z komentarzem w postaci dymków zdobyła wyróżnienie.
W ramach projektu szkoła otrzymała bogaty pakiet z materiałami dydaktycznymi. Pudełko – Erlebnisreisebox zawiera wiele gier językowych, grafik, plakatów oraz kart pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone z tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku.
Mamy nadzieję, że lekcje z wykorzystaniem tych materiałów okażą się dla Was ciekawą podróżą. Zapraszamy zatem do wyprawy z językiem niemieckim!

Pani Jesień w świetlicy

28

PAŹ
2017

28/10

Pani Jesień w świetlicy

22 października w naszej świetlicy na dobre zagościła Pani Jesień. Dzieci najpierw zobaczyły prezentację multimedialną o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie, robiły ludziki z jesiennych darów ,medale dla Pani Jesieni, a na koniec powstała piękna zespołowa praca przedstawiająca właśnie naszą bohaterkę- Panią Jesień.
Dzięki tym wszystkim wspaniałym pracom nasza świetlica zrobiła się jeszcze bardziej kolorowa.
Anna Zbączyniak

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: