Dzien dyni w naszej świetlicy

Dzien dyni w naszej świetlicy

Przedstawiamy fotorelację ze "ŚWIETLICOWEO DNIA DYNI". Świetliczki drążyły przyniesione dynie, wykrawały wzorki i malowały je. Powstały przepiękne prace plastyczne (dynie wyklejane puzzlami i pestkami). Dzieciaczki próbowały też dyniowego dżemu przygotowanego przez p. Agnieszkę.  W ramach tego dnia dla chętnych świetliczków ogłosiłyśmy konkurs na "dyniowy lampionik", który można przynieść do świetlicy do 31 października.

Festyn Trójki

Festyn Trójki

W sobotę 29 września wraz z naszymi uczniami i ich rodzinami bawiliśmy się wspaniałe na kolejnym już Festynie Trójki, tym razem, wyjątkowo, na powitanie szkoły, albo nawet jesieni. Odwiedziło nas naprawdę sporo gości, a wśród nich Pani Wiceburmistrz naszego Lublińca Pani Anna Jonczyk Drzymała i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Benedykt Majer.
Wszyscy obserwowaliśmy występy naszych uczniów ze wszystkich klas I-VIII. Uczestniczyliśmy też w pokazie Calisthenic Wolves Team Lubliniec. prócz tego było mnóstwo smakołyków i słońca.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom naszych uczniów za przepyszne ciasta i sałatki oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej pięknej szkolnej imprezy.
Następny Festyn Trójki już w czerwcu! ☀️

Tydzień Zwierząt

W ubiegłym tygodniu w ramach "Tygodnia zwierząt" świetliczki rysowały swoje zwierzaczkowe pupile. Prace są śliczne. Kolejnym wyzwaniem było dopasowanie zwierzaków do otoczenia, w którym żyją.  Przez cały czas towarzyszyła im zdrowa rywalizacja. Dla relaksu odgadywały odgłos y zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia FINGERPRINT (malowanie palcami). Dzieci robiły odciski palców, z których powstawały zwierzątka. Powstały również ciekawe kasztanowe zwierzaki,które można podziwiać w świetlicy.
Bardzo DZIĘKUJEMY rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę karmy dla piesków i kotków. W sumie zebrano 80 kg karmy, którą przekazałyśmy pieskom w schronisku i kotkom fundacji "Felis"
Pola Nadziei

Pola Nadziei

Pola nadziei to kampania społeczna wywodząca się ze Szkocji, której celem jest propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie finansowe hospicjów. W ramach akcji sprzedawaliśmy w szkole cebulki żonkili podarowane przez sponsorów, a zebrane środki zostały przekazane na potrzeby Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej działającego na terenie naszego miasta.
11 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie kampanii społecznej „Pola nadziei”.
Auschwitz – przestroga dla ludzkości

Auschwitz – przestroga dla ludzkości

2 października br. uczniowie klas VIII A i VIII B zwiedzili MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU, BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY.
 Zorganizowana wycieczka miała na celu poszerzenie wiedzy młodzieży na temat holocaustu, martyrologii narodu polskiego podczas II wojny światowej oraz uświadomienie wymiaru ludzkiego okrucieństwa stosowanego przez nazistów w tamtym okresie.

Tydzień Zwierząt

W naszej świetlicy obchodzimy "TYDZIEŃ ZWIERZĄT ". Każdy dzień to jakaś zwierzątkowa niespodzianka. W czwartek i piątek świetliczki robiły maski zwierzątek oraz poznawały zasady gry "Pełny kurnik ".
W ramach tych zajęć organizujemy zbiórkę karmy,żwirku,gumowych zabawek i kocy dla piesków z lublinieckiego schroniska i kotków stowarzyszenia "Felis"
Kolejne sukcesy naszych uczniów- tym razem plastyczne!

PAŹ

Kolejne sukcesy naszych uczniów- tym razem plastyczne!

Nasi uczniowie brali udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez KJW w Lublińcu. Konkurs nosił tytuł "Komandosi w Wojsku Polskim na przestrzeni 100 lat". Trudny temat , ale wywalczyliśmy nagrody. Na konkurs wpłynęło ok. 150 prac w różnych kategoriach wiekowych. Karolina Potempa z klasy 4c w swojej kategorii wiekowej 1-4 zdobyła I miejsce. Również Przemysław Babij z klasy 7b za swoje dzieło otrzymał I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych. Nagrody czekają na uczniów naszej szkoły.

Światowy Dzień Jabłka

Światowy Dzień Jabłka

28 września Nasze Świetliczki wraz z wychowawczyniami obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA. Dowiedziały się jakie witaminy kryją w sobie te pyszne owoce;nauczyły się nazw najbardziej popularnych gatunków.  Rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Nie obyło się bez prac technicznych.  Świetliczki malowały szablony jabłek, robiły jabłuszkowe stempelki i "plastyczny kompot ". Na zakończenie zajęć wszyscy zajadaliśmy się zdrowymi, soczystymi jabłkami.
            Wychowawcy świetlicy
Dzień Seniora MDK

Dzień Seniora MDK

Zapraszamy na Dzień Seniora, który odbędzie się 4 października w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.