Aktualności

2 konkursy piernikowe

24

LIS
2019

24/11

2 konkursy piernikowe

2 KONKURSY
„Pierniki świąteczne” i „Piernikowa chatka”

Z okazji zbliżającego się „X Święta Piernika” w Borkach Wielkich, zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w „piernikowych” konkursach. Pierniki lub piernikowe chatki mogą zostać wykonane wyłącznie z ciasta piernikowego, a ozdabiane według własnej inwencji, nawiązującej do tradycji świątecznych. Prace powinny być wykonane rodzinnie, dzieci wspólnie z rodzicami i/lub dziadkami. Do pracy powinna być dołączona informacja dotycząca uczestników: - nazwisko rodziny i miejsce zamieszkania, np. Rodzina Kowalskich z Borek Wielkich, imiona i nazwiska członków rodziny biorących udział w konkursie, w przypadku dzieci także wiek, klasa i nazwa szkoły. Prace oceniane będą w jednej kategorii: RODZINNEJ, a ocenie podlegać będzie kształt piernika, estetyka pracy oraz ogólny wyraz artystyczny. Każda rodzina może wystawić do konkursu jedną chatkę i/lub jeden piernik lub zestaw pierników (maksymalnie 5 pieników). Wystawa prac oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 3.12.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich.
Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie (lub konkursach) przynoszą swoje prace w dniu 27 bądź 28 listopada do godz. 12.00 do nauczycieli języka niemieckiego/pokoju nauczycielskiego.

Zapraszamy do licznego udziału!

 

Nauczyciele języka niemieckiego

Wycieczka klas Ic i IIIa

24

LIS
2019

24/11

Wycieczka klas Ic i IIIa

18.11.2019 r. klasy I C i III A wyjechały na wycieczkę do zabytkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. W trakcie zwiedzania Sztolni dzieci poznały realia pracy w kopalni, zobaczyły urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także dowiedziały się wiele o kulturze i tradycjach górniczych. Wycieczka była bardzo udana i okazała się doskonałym sposobem na integrację klas i wspólne spędzanie czasu.

Apel z okazji 101 rocznicy  odzyskania  przez Polskę  Niepodległości

19

LIS
2019

19/11

Apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Listopadowe obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości przypominają burzliwe dzieje naszej ojczyzny. W ubiegłym tygodniu  także w naszej szkole odbył się uroczysty apel  dla upamiętnienia tej ważnej dla naszego narodu rocznicy. Uczniowie klasy 4a oraz szkolny chórek  przygotowali  krótką podróż do przeszłości, przypominając  w historycznej prezentacji czasy niewoli, walkę o niepodległość oraz radość z odzyskania wolności. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali  pieśni patriotyczne, przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne, które  doprowadziły  Polskę do wolności.

Akcja Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości

12

LIS
2019

12/11

Akcja "Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości"

11 Listopada to dzień, który dla upamiętnienia powrotu Polski na mapę świata i odzyskania Niepodległości, w wielu  miejscach Polski był świętowany w różny sposób. Tego dnia nasi uczniowie z klasy 2b tj.: Paulina Haltof, Jakub Nikolczuk i Dorian Parkitny wzięli udział w wielkim wydarzeniu z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości o nazwie: "Posprzątajmy 101 Szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości". Akcja polegała na zdobyciu w jednym czasie, przez setki uczestników wydarzenia, wybranego szczytu przy jednoczesnym oczyszczeniu go wraz z prowadzącym do niego szlakiem z pozostawionych przez turystów śmieci, sfotografowaniu się na szczycie w barwach biało – czerwonych wraz z workiem z zebranymi odpadami, a następnie zniesieniu tych odpadów w wyznaczone w każdej gminie miejsce.

Wojewódzki Konkurs Pieśni Powstańczej

12

LIS
2019

12/11

Wojewódzki Konkurs Pieśni Powstańczej

30 października 2019 r. nasze uczennice odniosły swoje sukcesy wokalne w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Powstańczej ze zbiorów prof.Adolfa Dygacza realizowanego w ramach zadania ''Różne drogi do wolności" w Kochanowicach. W kategorii klas 7-8: I miejsce otrzymała Magdalena Szymańska z kl.7b, II miejsce Maja Kaczmarczyk z klasy 8a, III miejsce Lana Maroń z klasy 7c. W kategorii klas 4-6: I miejsce uzyskała Adrianna Tofilska z klasy 6b, a II miejsce Aleksandra Maluk z klasy 6a. Gratulujemy naszym wokalistkom i życzymy kolejnych sukcesów. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez Stefanię Biela- nauczyciela muzyki.

11 listopada w kościele p/w św. Wawrzyńca w Kochanowicach została odprawiona msza św. za ojczyznę, w trakcie której laureatki konkursu zaprezentowały swoje pieśni. To dzięki nim uczennice zdobyły swoje pierwsze miejsca. Oto fotorelacja. Jeszcze raz bijemy gromkie brawa i gratulujemy Adzie Tofilskiej i Magdalenie Szymańskiej.

IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele

06

LIS
2019

06/11

IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele

29 października w naszej szkole odbyła się "IV Bitwa na kredki, mazaki i pastele" dla uczniów klas 5-tych. Konkurs plastyczny zrealizowany został w ramach szkolnego programu profilaktycznego. Uczniowie musieli wykonać plakat dotyczący głównego hasła - Stop przemocy i agresji w domu, szkole i internecie.

Wycieczka klas 6 do Wrocławia

30

PAŹ
2019

30/10

Wycieczka klas 6 do Wrocławia

21.10.2019 r. uczniowie klas 6a, 6b i 6c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia. W czasie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć wybitne dzieło malarskie - Panoramę Racławicką, powstałe pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w  Hydropolis - niezwykłym centrum nauki przedstawiającym wodę i jej znaczenie w życiu człowieka z wielu ciekawych perspektyw. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Afrykarium na terenie wrocławskiego zoo. 

Wycieczka do Osikowej Doliny

24

PAŹ
2019

24/10

Wycieczka do Osikowej Doliny

Klasy 2c i 3b wyjechały do Osikowej Doliny. Dzieci wzięły udział w warsztatach zielarskich. Oglądały  prezentację multimedialną na temat ziół,  ich występowania na różnych kontynentach i zastosowaniu w kuchni. Każdy uczestnik warsztatów posadził swoje zioła i umieścił w samodzielnie ozdobionym koszyczku. Nauka połączona z działaniem i zabawą dała dzieciakom wiele satysfakcji i radości. Zakupom ozdób z osikowego drewna nie było końca. 

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: