Aktualności

Piernikowe sukcesy „Trójki” już po raz szósty!

17

GRU
2017

17/12

Piernikowe sukcesy „Trójki” już po raz szósty!

W pierwszy wtorek Adwentu już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Piernika w Borkach Wielkich. Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu dostarczyła na Konkurs kilkadziesiąt świątecznych wytworów z piernikowego ciasta. Dzieci wraz z całymi rodzinami pracowały nad swoimi pachnącymi cudeńkami. Ich trud pieczenia nie poszedł na marne, bowiem aż kilkunastu uczniów Trójki wchodziło na podium po nagrody za przepiękne chatki i pierniki świąteczne. Niektórzy z nich otrzymywali nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach!

Mikołajkowa wycieczka klasy 7A

17

GRU
2017

17/12

Mikołajkowa wycieczka klasy 7A

Tegoroczne Mikołajki klasa VII A postanowiła spędzić odmiennie niż w latach ubiegłych. Tak więc wybrała się wraz z wychowawczynią p. Jolantą Banaś i p. Edytą Gałuszkiewicz do Częstochowy. Niespodzianką był film w kinie Wolność, który oczywiście nawiązywał jak najbardziej do tematyki Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia i wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Projekt „Święto piratów” zakończony

17

GRU
2017

17/12

Projekt „Święto piratów” zakończony

Przez cały listopad uczniowie klas III A, III B oraz III C realizowali projekt z języka niemieckiego „Święto piratów”. Dzieci musiały rozwiązać zaszyfrowane zadania i ćwiczenia, aby na koniec rozdziału uczcić swoje powodzenie iście piracką uroczystością. Podczas całego projektu uczniowie wysłuchiwali piosenek, uczyli się słówek, przeprowadzali dialogi oraz oglądali krótkie bajki o piratach.
M. Straus

NASI UCZNIOWIE W GRONIE NAJLEPSZYCH!!!

17

GRU
2017

17/12

NASI UCZNIOWIE W GRONIE NAJLEPSZYCH!!!

8 grudnia, w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein, nastąpiło rozstrzygnięcie III POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI. Honorowy Patronat nad konkursem objęli w tym roku: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Starosta Powiatu Lublinieckiego Pan Joachim Smyła, Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura oraz Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Pan Dariusz Przyłas.

Sukces Olka Dziwisa i Trójki!

17

GRU
2017

17/12

Sukces Olka Dziwisa i Trójki!

Nasz uczeń ALEKSANDER DZIWIS z kl. VI B zdobył I miejsce w Konkursie „Piernikowa Chatka”, jaki odbył się niedawno w Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich.
Gratulujemy!

Mamy zwycięstwo!

17

GRU
2017

17/12

Mamy zwycięstwo!

MAMY ZWYCIĘSTWO!!!
Trójka znowu na podium! Nasi chłopcy z kl. V zwyciężyli dziś w Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Zajęli I miejsce!!!
Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy Wam!!!

„Górniczy trud”

07

GRU
2017

07/12

„Górniczy trud”

1 grudnia br. uczniowie kl. III b wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami z kl. Ia gościli na zajęciach pana Romana Pietrzika - górnika, który zechciał przyjąć nasze zaproszenie. Były piosenki, wiersze i inne ćwiczenia o tematyce górniczej, które przygotowaliśmy dla naszego gościa. Mogliśmy też zadawać różne pytania oraz zobaczyć kilka ciekawych eksponatów, jakie przyniósł pan Roman. Oczywiście na zakończenie nie mogło zabraknąć życzeń i podziękowań za wspólnie spędzone chwile.

Św. Mikołaj w Trójce

07

GRU
2017

07/12

Św. Mikołaj w Trójce

Dzisiaj uczniów naszej szkoły odwiedził wyjątkowy gość. Jak co roku, 6 grudnia odwiedza wszystkie (grzeczne) dzieci i wręcza im prezenty. Tak też było i w naszej Trójce. W przepięknym przedstawieniu mogliśmy poznać historię o św. Mikołaju. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dzień górnika w świetlicy

07

GRU
2017

07/12

Dzień górnika w świetlicy

5 grudnia w świetlicy mieliśmy niesamowitą przyjemność gościć wyjątkowego pana. Był nim górnik- pan Adam Kocyba. Dzieci przygotowały się do tego spotkania. Większość z nich miała na głowie czapkę z kolorowymi piórami. Pan Adam w sposób bardzo ciekawy opowiedział "Świetliczkom" o ciężkiej i często już zapomnianej pracy górnika. Przyniósł ze sobą wiele rekwizytów, które bardzo dzieci zainteresowały. Odpowiadał na ich pytania oraz pokazał wiele ciekawych zdjęć z kopalni. Dziękujemy!

Wielkie wyróżnienie dla Kuby Świtały!

07

GRU
2017

07/12

Wielkie wyróżnienie dla Kuby Świtały!

4 grudnia uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu JAKUB ŚWITAŁA z klasy VI B został wyróżniony podczas uroczystej V Gali Wolontariatu jako najlepszy WOLONTARIUSZ naszej Trójki w minionym roku! Tym sposobem Kuba znalazł się w gronie najlepszych wolontariuszy w naszym mieście! To wspaniałe wyróżnienie dla Kuby jest także wielką dumą dla naszej Szkoły!

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: