Aktualności

Justyna Pilichowska w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu

27

MAJ
2018

27/05

Justyna Pilichowska w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu

Uczestniczka VI edycji programu Telewizji TVN MasterChef Justyna Pilichowska na zaproszenie Pana Marcina Straus przyjechała specjalnie do naszej szkoły, aby przeprowadzić zajęcia kulinarne dla naszych uczniów. W pracy towarzyszyły jej panie Małgorzata Chrost i Marysia. Swoją przygodę najpierw rozpoczęły dzieci z klasy VC, które wraz ze swoim wychowawcą p. Marcinem Straus, pod czujnym okiem pani Justyny przygotowały przepyszne hamburgery ze swojskich bułek.

Wycieczka do Żarek

25

MAJ
2018

25/05

Wycieczka do Żarek

22 maja 2018r. klasa 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Żarek. Odwiedziliśmy Etno Jurę, gdzie dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat wikliny. Następnie każde dziecko spróbowało swoich sił i wykonało serce z wikliny które będzie prezentem dla mam z okazji zbliżającego się święta. Potem odwiedziliśmy fabrykę słodyczy Hokus Pokus, dowiedzieliśmy się jak wyrabia się lizaki. Każdy uczestnik wycieczki wykonał dla siebie lizaka. Następnie zamieniliśmy się we włoskich kucharzy i przygotowaliśmy przepyszną pizzę. Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Stary Młyn i wioskę średniowieczną. Wróciliśmy do domu zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Wycieczka się udała.

NASI W CZOŁÓWCE!

24

MAJ
2018

24/05

NASI W CZOŁÓWCE!

Nasza drużyna w składzie: Natalia Rokosa, Zosia Gansiniec (kl. V a) oraz Sergiusz Kubacki (kl. VI a) zdobyła lll miejsce w VII Powiatowym Konkursie Mitologiczmym dla szkół podstawowych zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Świętej Edyty Stein.  Drużyny zmagały  się z różnorakimi konkurencjami.  Wiedza wszystkich uczestników była na wysokim poziomie.
Tym bardziej cieszy fakt,  że nasza ekipa wywalczyła    miejsce na podium.
Tym samym udowodnili, że mitologia grecka i rzymska jest ich wielką pasją.
2018 ROK IRENY SENDLEROWEJ!

24

MAJ
2018

24/05

2018 ROK IRENY SENDLEROWEJ!

W związku z obchodzoną 12 maja 10-tą rocznicą śmierci Ireny Sendlerowej nasi uczniowie mogli zapoznać się z historią życia tej niesamowitej kobiety, która w czasie II wojny światowej uratowała od śmierci ok. 2500 żydowskich dzieci. Jej odwaga, bezkompromisowość i wrażliwość na los drugiego człowieka są godne naśladowania także i dzisiaj. Dzięki wystawie lapbooków przygotowanych przez naszych uczniów mogliśmy się przekonać o wielkości i bohaterstwie tej niezwykłej Polki.

Akademia z okazji Święta Konstutucji

12

MAJ
2018

12/05

Akademia z okazji Święta Konstutucji

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięknej uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy VII A oraz szkolny chórek. Okazja była wyjątkowa, bo kolejny już raz świętowaliśmy w naszym kraju to rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Magic show!!!

11

MAJ
2018

11/05

Magic show!!!

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niesamowitym i pełnym emocji spotkaniu z magikiem. Pan Paweł Szreter zaprezentował dzieciom wiele ciekawych sztuczek, których wyjaśnienie wcale nie jest takie proste i łatwe.I dobrze,bo inaczej nie byłoby zabawy.

06/05

Sukces Bartosza!!!

Bardzo miło jest nam poinformować, że uczeń klasy 7a   Bartosz Gutmański, który brał udział w XIX Wojewódzkim Indywidualnym Konkursie z Fizyki dla Klas VII Szkół Podstawowych i Gimnazjum pod patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, zakwalifikował się do II etapu konkursu czyli finału, który odbędzie się już 10 maja w Katowicach.

Natalia w gronie najlepszych!!!!

28

KWI
2018

28/04

Natalia w gronie najlepszych!!!!

23 kwietnia 2018 r. w sali Parnasoss w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się gala IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Konkurs został zorganizowany przez Jadwigę Wiśniewską, poseł do Parlamentu Europejskiego. W tegorocznej edycji do rywalizacji przystąpiło 167 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w regionie. Niezmiernie miło nam zakomunikować, że Natalia Kubica, uczennica klasy VIIb, znalazła się w gronie autorów najwyżej ocenionych prac. Jej praca pt. „SKRZYPEK NA NIELUDZKIEJ ZIEMI. RZECZ O MIKOŁAJU SAKŁAWSKIM” została wyróżniona w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Trójka górą!!!!

28

KWI
2018

28/04

Trójka górą!!!!

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że wspaniali uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w XVII KONKURSIE REGIONALNYM POEZJI, GWARY I PIOSENKI ŚLĄSKIEJ „Lubi mi się tu... mieszkać”.
KRYSTIAN STAŃCZYKIEWICZ z kl. VII B otrzymał nagrodę GRAND PRIX konkursu oraz I miejsce. LENA MAROŃ z klasy V C również zdobyła I miejsce, zaś WERONIKA BULA z kl. V C otrzymała wyróżnienie!
Jesteście wspaniali!!! Jesteśmy z Was dumni!!! DZIĘKUJEMY!!!!!

Zdrowo sałatkowo w szkole

28

KWI
2018

28/04

Zdrowo sałatkowo w szkole

Kolejny już raz uczniowie klasy VI B promują zdrowy sposób odżywiania się. Dziś w swojej klasie przygotowywali zdrowe i pełne witamin sałatki warzywne. Kluczem do pełni sukcesu było całkowite odrzucenie soli jako przyprawy. Zbędnej i niezdrowej, bo zbyt często i w dużej ilości przez nas używanej. Brawo VI B!  (gp)

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: