Aktualności

Dzień Matki w Ia

19

CZE
2017

19/06

Dzień Matki w Ia

26 maja br. uczniowie z klasy I a zaprosili swoje Kochane Mamusie na spotkanie z okazji Dnia Matki. Wraz z panią dzieci przygotowały program artystyczny, na który złożyły się recytacje wierszyków, inscenizacje zabawnych scenek, śpiew piosenek oraz wesoła  poleczka. Klasę ozdobiły portrety Mam, w których namalowanie dzieci włożyły wiele serca.

V Gala Języka Niemieckiego

17

CZE
2017

17/06

V Gala Języka Niemieckiego

W naszej Trójce miała miejsce miła uroczystość, która na stałe wpisała się już w kalendarz imprez szkolnych. W tym roku jednak charakter miała szczególnie wyjątkowy, gdyż Jubileuszowy. Minęło właśnie pięć lat, odkąd w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu wprowadzono do nauczania język niemiecki, w formie języka mniejszości narodowej. Stało się to możliwe, m.in. dzięki staraniom ówczesnej Pani Dyrektor, śp. Haliny Pagwet. Warto zaznaczyć, że byliśmy pierwszą szkołą w mieście, w której wprowadzono naukę tego języka. Czyli to od Trójki wszystko się zaczęło

III miejsce w Wojewódzkim konkursie plastycznym „Dzień z życia mojej rodziny”

17

CZE
2017

17/06

III miejsce w Wojewódzkim konkursie plastycznym „Dzień z życia mojej rodziny”

Wiktor Mizera – uczeń klasy IIIc został laureatem  Wojewódzkiego konkursu plastycznego w technice kolaż na temat „Dzień z życia mojej rodziny” w kategorii – szkoły podstawowe. Konkurs był realizowany w ramach Kampanii pod hasłem: Rodzina TAK # e uzależnienia NIE w obszarze rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

PODSUMOWANIE  KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2017

17

CZE
2017

17/06

PODSUMOWANIE KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2017

  1. 03. 2017r. odbyła się XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten ma charakter jednorazowego testu. Jego celem jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach.
12/06

Informacja dla Rodziców - wplaty za zniszczone podręczniki

Bardzo gorąco prosimy o zapoznanie się z pismem MEN dotyczącym opłat za zniszczone podręczniki.

Dzień Matki w IIb

08

CZE
2017

08/06

Dzień Matki w IIb

„DLA CIEBIE MAMO…” pod takim tytułem 25 maja br. odbyło się okolicznościowe spotkanie, do którego uczniowie przygotowywali się od dłuższego czasu. Zaczęli, bowiem od wykonania prezentów na warsztatach plastyczno – technicznych w Osikowej Dolinie. Później każdy uczeń przygotował krótki występ dla swojej mamy, a pani zebrała w całość i tak wyszedł nam całkiem niezły program przeplatany wspólnymi zabawami i konkursami. Przy słodkim poczęstunku, o który zadbały niektóre dzieci angażując swoich najbliższych – za co serdecznie dziękujemy - upłynęły wspólnie spędzone chwile tak szczególnego dnia, jakim jest w kalendarzu Dzień Matki.

Festyn Trójki 2017

08

CZE
2017

08/06

Festyn Trójki 2017

kolejny już Festyn Rodzinny "Trójka na powitanie lata" przeszedł do historii.
A w tym roku było wyjątkowo pięknie. Wspaniała pogoda, wiele atrakcji i mnóstwo przysmaków przyciągnęły znowu do naszej szkoły wielu gości

SUKCES MILENY I GOSI Z VB!

08

CZE
2017

08/06

SUKCES MILENY I GOSI Z VB!

Wielki sukces uczennic naszej szkoły w XVII Konkursie Regionalnym Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej "Lubi mi się tu... mieszkać".
Milena Duda i Małgorzata Dyla z kl. VB samodzielnie napisały scenariusz scenki w gwarze śląskiej i wspólnie ją zaprezentowały przed Jury Konkursu. Przedstawienie tak się spodobało, że nasze uczennice zdobyły III miejsce!
Gratulujemy Wam wielkiego sukcesu i jesteśmy bardzo dumni!!!

Dzień Wolontariusza

08

CZE
2017

08/06

Dzień Wolontariusza

23 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Wolontariusza. Apel przygotowali uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK wraz z opiekunami. W czasie apelu zaprezentowano krótkie przedstawienie na temat pomagania oraz samą ideę wolontariatu jako bezinteresownej pracy na rzecz innych. Apel był także okazją do zaprezentowania i podsumowania działalności Klubu w bieżącym roku szkolnym. Nasi wolontariusze uczestniczyli w wielu zbiórkach i akcjach szkolnych i pozaszkolnych. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do działania w Szkolnym Klubie Wolontariatu i PCK. Zapisy we wrześniu :)

Dzień Matki w klasie Ib

05

CZE
2017

05/06

Dzień Matki w klasie Ib

29 maja dzieci przygotowały wraz z panią Lidią Bugdoł uroczystość na Dzień Matki. Uroczystość rozpoczęły dzieci wprowadzając Mamy na salę. Rozpoczęła się część artystyczna, recytowanie wierszyków i śpiewanie piosenek przez nasze pociechy.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: