Aktualności

Ferie zimowe w świetlicy

25

LUT
2019

25/02

Ferie zimowe w świetlicy

W pierwszym tygodniu zimowych ferii w świetlicy odbyły się warsztaty plastyczno- techniczne dla chętnych uczniów. Tematyka zajęć nie była ukierunkowana na jeden rodzaj twórczości, lecz codziennie odbywały się inne atrakcyjne zajęcia. Pierwszego dnia zajęć dzieci wykonały szklane wazoniki ozdobione ażurowymi elementami włókienniczymi oraz przygotowały na kartce technicznej krajobraz zimowy za pomocą folii aluminiowej, waty i farb plakatowych. Następnego dnia odbyły się warsztaty zdobienia kartek walentynkowych.

Wizyta uczniów z ZSOT

07

LUT
2019

07/02

Wizyta uczniów z ZSOT

W szkole gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżali kierunki techników uczniom klas ósmych. Demonstrowali, ponieważ przybyli z pomocami, jak będzie wyglądała ich przyszła edukacja w praktyce. Było to ciekawe doświadczenie.

Wolontariat

06

LUT
2019

06/02

Wolontariat

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi czytali bajkę pt. „ Czerwony Kapturek” swoim młodszym kolegom z klas pierwszych i drugich. Zachęcali tym samym do czytania, pomocy starszym osobom, słuchania rodziców i nie wchodzenia w kontakt z nieznajomym.

Dzień bezpiecznego Internetu: Google uczy dzieci zasad przez gry...

05

LUT
2019

05/02

Dzień bezpiecznego Internetu: Google uczy dzieci zasad przez gry...

Ten, kto już dziś korzystał z wyszukiwarki Google z pewnością wie, że mamy dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Google wdrożyło więc akcję Asy Internetu, w której poprzez gry i zabawy pomaga najmłodszym użytkownikom sieci rozróżniać zagrożenia płynące ze stron www. Chyba największą atrakcją jest gra o nazwie Interland, w której czeka wiele miłych jak i niemiłych niespodzianek. Zabawa składa się z czterech plansz, przy czym każda uczy innej umiejętności: życzliwości w sieci, jak nie dać się nabrać, jak udostępniać materiały z głową i jak chronić swoje sekrety. Gra okraszona jest prostymi komentarzami dotyczącymi bezpieczeństwa, w języku polskim, a sterowanie odbywa się przy pomocy klawiszy ze strzałkami. Asy Internetu to jednak nie tylko interaktywna zabawa w Interlandzie (zagraj tutaj). Google udostępniło darmowy program edukacyjny dla nauczycieli, zgodny ze standardami ISTE i polską podstawą programową. 

Prelekcja Bezpieczny w sieci

25

STY
2019

25/01

Prelekcja "Bezpieczny w sieci"

Uczniowie  klas piątych brali udział w zajęciach poprowadzonych przez pedagoga z Publicznej Poradni Psychologiczno – Padagogicznej w Lublińcu na temat mądrego korzystania z technologii komputerowych.

16/01

Warsztaty profilaktyczne

Uczniowie klas VI – VIII brali udział w warsztatach profilaktycznych z profilaktyki uzależnień od dopalaczy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10

STY
2019

10/01

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już 13 stycznia nasza Trójka i jej uczniowie ponownie wezmą udział w lublinieckim Finale WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY❤️ Mamy sześciu wolontariuszy z klasy VIII B, którzy, podobnie jak rok temu, angażują się w tę szlachetną akcję WOŚP.

Prelekcja policja

05

STY
2019

05/01

Prelekcja policja

Uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w prelekcjach z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu poświęconych bezpieczeństwu w sieci, substancjom psychoaktywnym i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: