Aktualności

Kreatywny Konkurs  w języku niemieckim „ Śląskie  podania  i legendy”

29

LIS
2018

29/11

Kreatywny Konkurs w języku niemieckim „ Śląskie podania i legendy”

Po raz pierwszy w tym roku nasza  szkoła brała udział w Konkursie zorganizowanym przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe w Opolu , który miał na celu popularyzować śląskie podania i legendy.   Cztery uczennice   z naszej szkoły  Zuzanna Pluta, Natalia Rokosa, Zuzanna Jon, Wiktoria Słota z wielkim zapałem czytały wybrane przez siebie śląskie baśnie i legendy, a ich bohaterów i historie z nimi związane przedstawiły w formie kolażu i komiksów. 

Wielki sukces w Konkursie z Języka Niemieckiego!!!

29

LIS
2018

29/11

Wielki sukces w Konkursie z Języka Niemieckiego!!!

Już po raz trzeci niewielka grupa uczniów z naszej szkoły,  która nie boi się słuchania trudnych tekstów w języku niemieckim wzięla udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Interaktywnego z Języka Niemieckiego -VERSTEHEN, organizowanego przez  PWN i Goethe Institut.

MISIOWA FOTOBUDKA

25

LIS
2018

25/11

MISIOWA FOTOBUDKA

Kiedy nasze "Świetliczki" pilnie się uczyły, przygotowałyśmy kolorową "MISIOWĄ FOTOBUDKĘ". Cieszyła się baaaardzo dużym zainteresowaniem.
W misia zamieniła się Nasza Pani Dyrektor Anna Janik, Przewodniczący Rady Miasta Gabriel Podbioł nauczyciele i pracownicy naszej Trójki. Ale to nie wszystko. Nasze dzieciaczki też chętnie zamieniały się w misie a ich kochani rodzice z wielką radością też!!!
Zapraszamy do obejrzenia galerii.(A.Z)

25 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25

LIS
2018

25/11

25 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Pokochaj pluszowego misia,On przyjacielem dzieci jest..."
Pod takim hasłem prowadziłyśmy w ostatnim tygodniu zajęcia świetlicowe. Były misiowe puzzelki, misie wyklejane włóczką i przepiękne oczywiście misie zrobione z talerzyków papierowych. Każdy zaangażowany Świetliczek, który zrobił choć jedną z tych prac otrzymał medal, dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia, piękny magnez i cukiereczki dla osłody. Tydzień zakończyliśmy portretami swoich pluszowych ulubieńców, które dzieci przyniosły do świetlicy. (A.Z)

Konkurs na lampion św. Marcina rozstrzygnięty!

22

LIS
2018

22/11

Konkurs na lampion św. Marcina rozstrzygnięty!

Wraz z obchodami dnia św. Marcina w naszej szkole zorganizowany został tradycyjnie konkurs na najpiękniejszy lampion św. Marcina. W tym roku możliwość przynoszenia gotowych lampionów została przedłużona do 13. listopada, w dniu w którym komisja w składzie: Dyrektor Szkoły Pani Anna Janik, nauczycielka świetlicy Pani Anna Zbączyniak oraz katechetka S. Krzysztofa oceniała prace. Z wielką radością i dumą podkreślamy, że szkolne korytarze rozświetlało 76 pięknych lampionów.

Otwarcie wystawy STO POSTACI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu

22

LIS
2018

22/11

Otwarcie wystawy STO POSTACI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu

W dniu 9 listopada br. w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu miało miejsce otwarcie wystawy „STO POSTACI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz miejskich: Burmistrz Lublińca Edward Maniura oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Gabriel Podbioł. Obecni byli również dyrektorzy instytucji miejskich
i szkół, przedstawiciele ZHP Hufiec Lubliniec oraz miłośnicy historii ziemi lublinieckiej.

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W JESIENNEJ SZACIE

22

LIS
2018

22/11

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W JESIENNEJ SZACIE

Jak co roku wychowawcy świetlicy zorganizowały Powiatowy Konkurs Plastyczny o tematyce jesiennej, który w tym roku nawiązywał do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Temat brzmiał: "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W JESIENNEJ SZACIE"
Z całego powiatu nadesłano ok. 60 prac.
Jury miało ciężki wybór, bo każda praca była bardzo ładna.
Nasze "Świetliczki" wykazały się niesamowitym talentem!
A oto nagrodzone dzieciaczki z Naszej Szkoły:
Powiatowy Konkurs „Przyroda na liściu malowana”

22

LIS
2018

22/11

Powiatowy Konkurs „Przyroda na liściu malowana”

W dniu 20 listopada 2018 r. uczennice klasy III b: Ksenia Deneko i Jadwiga Obrębska oraz z klasy V c: Katarzyna Gordzielik i Julia Szłapa brały udział w warsztatach i Powiatowym Konkursie: „Przyroda na lisciu malowana” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Częstochowie i RODN „WOM” w Częstochowie.

21/11

Zabezpieczenie dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

List Ministerstwa Edukacji Narodowej do pobrania z menu "DLA UCZNIÓW I RODZICÓW" -  "MEN - choroby zakaźne"

„Uczcijmy Niepodległość na sportowo”

21

LIS
2018

21/11

„Uczcijmy Niepodległość na sportowo”

Dnia 15 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Towarzyski Turniej Piłki Ręcznej dla uczniów szkół podstawowych " Uczcijmy niepodległość na sportowo" rocznika 2004-2005. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrza Miasta Lublińca Pan Edward Maniura. Celem turnieju było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na sportowo, popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży oraz dostarczanie radości ze współzawodnictwa. W zawodach wzięli udział uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego z wszystkich lublinieckich szkół podstawowych. Stu zawodników w duchu dobrej zabawy rywalizowało o miano najlepszej drużyny wśród dziewcząt i chłopców. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2, a w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa nr 3. Wyłoniono najlepszych zawodników turnieju, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. Na turniej przybyli zaproszeni goście: Pan Burmistrz Edward Maniura, Pani Wiceburmistrz Anna Jonczyk- Drzymała oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Gabriel Podbioł. Podsumowanie turnieju uświetnił występ artystyczny uczniów z lublinieckiej „Trójki”.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: