Aktualności

Kartki dla powstańców

22

PAŹ
2017

22/10

Kartki dla powstańców

Rozwijając w uczniach postawy patriotyczne i szacunek dla świadków historii aktywnie włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Bohater ON, która miała ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Wysyłając pocztówki do powstańców, którzy poświęcali wszystko, by walczyć o naszą wolność, chcieliśmy wyrazić im swoją wdzięczność. Tym samym pragnęliśmy ich zapewnić o swojej pamięci i pokazać, że są dla nas niezwykle ważni.

Akademia z okazji Dnia Edukacji

19

PAŹ
2017

19/10

Akademia z okazji Dnia Edukacji

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu przygotował dla dla nauczycieli, pracowników i emerytowanych pracowników naszej Trójki uroczystą akademie z okazji Ich niedawnego święta. Dzieci przygotowały wspaniałej przedstawienie słowno - muzyczne. Swoim uczniom pomagali opiekunowie - Stefania Biela, Marcin Straus i Gabriel Podbioł.

Przedstawienie w Kościele św. Mikołaja

19

PAŹ
2017

19/10

Przedstawienie w Kościele św. Mikołaja

Trwając w jubileuszowym roku 100-lecia fatimskich objawień, mieliśmy okazję przypomnieć sobie przesłanie, które Maryja przekazała trojgu dzieciom w Fatimie. A wszystko to dzięki przedstawieniu w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy przybliżyli nam treść orędzia Matki Bożej. 

Drugie śniadanie klasy Vc

18

PAŹ
2017

18/10

Drugie śniadanie klasy Vc

Od nowego roku szkolnego klasa 5c wraz z wychowawcą bierze udział w akcji drugie śniadanie w szkole. Na dzisiejszej lekcji wychowawczej uczniowie przygotowali pyszne kanapki, sałatki oraz koreczki warzywne. Temat brzmiał: „to, co lubię jeść najbardziej".
Kolejne wspólne śniadanie odbędzie sie w listopadzie.
M.Straus

Klasa VIb robi sałatki

18

PAŹ
2017

18/10

Klasa VIb robi sałatki

Jak ważne jest zdrowie odżywianie, wiadomo od dawna, ale nie wszystkim chce się o tym pamiętać. Do wyjątków należą jednak uczniowie klasy 6B, którzy na ostatniej lekcji wychowawczej przygotowali, samodzielnie, bardzo zdrowe i przepyszne sałatki owocowe.
Klasowy "Masterchef" wyłonił zwycięzców. Wygrał każdy! Bo zwycięzcą jest ten, który zdrowo się odżywia!

08/10

Nowy numer konta bankowego

Informujemy, że w zakładce Rada Rodziców został uaktualniony nowy numer konta bankowego szkoły.

Dzień chłopaka w IIa

05

PAŹ
2017

05/10

Dzień chłopaka w IIa

Wrzesień zakończyliśmy wesołą zabawą integrującą klasę, którą zorganizowaliśmy z okazji Dnia Chłopaka. Po odśpiewaniu 100 lat przez dziewczynki, chłopcy zdmuchnęli świeczki na kolorowych babeczkach upieczonych przez mamy.

Następnie musieli wykazać się różnymi umiejętnościami i poprawnie wykonać kilka prób: bieg z jajkiem, odgadywanie marek samochodów, rysowanie domku i przejście przez wiadro z wodą z zawiązanymi oczami. Komisja złożona z dziewczyn pozytywnie oceniła wykonanie zadań i przyznała każdemu koledze dyplom "Super Chłopaka". Serdecznie dziękujemy Mamom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości.

Klasa VId na rowerowej wycieczce Poznajemy okolice Lublińca

01

PAŹ
2017

01/10

Klasa VId na rowerowej wycieczce "Poznajemy okolice Lublińca"

W dniach 28-29 września klasa VI d wraz z wychowawcą p. Mirosławą Jamroży oraz p. Izabelą Piotrowicz wybrała się na dwudniowy rajd rowerowy. Wyprawę poprowadził lubliniecki przewodnik turystyczny - pan Andrzej Szatan.

29/09

UWAGA! ZMIANA PLANU

OD 2 PAŹDZIERNIKA 2017R. NASTEPUJE ZMIANA PLANU. 

BARDZO PROSIMY O ZAPOZNANIE SIE Z NIM W ZAKŁADCE "PLAN LEKCJI"

Olek Michlik nowym Szefem Szkoły

29

WRZ
2017

29/09

Olek Michlik nowym Szefem Szkoły

To nasz świeżo upieczony nowy Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego! Tak cieszą się koleżanki i koledzy Olka tuż po ogłoszeniu wyników wyborów. 

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: