Aktualności

Układ taneczny zaprezentowany na Turnieju Piłki Nożnej

23

MAJ
2017

23/05

Układ taneczny zaprezentowany na Turnieju Piłki Nożnej

Dziewczynki z klasy 4a i 6c wystąpiły  w układzie tanecznym z pomponami do pisenki Alvaro Soler "Sofia". Zatańczyły na turnieju piłki nożnej klubu sportowego "Sparta".

Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny

23

MAJ
2017

23/05

Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny

11 maja 2017r. Odbył się Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny.  Na stadionie SP1 w Lublińcu spotkały się reprezentacje szkół podstawowych ze Strzebinia,  SP1 z Lublińca oraz reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg krótki na dystansie 60 m, skok w dal, rzut piłeczki palantową oraz bieg długi na dystansie 600 m (dziewczynki) i 1000 m (chłopcy). Przy pięknej, słonecznej pogodzie nasi zawodnicy i zawodniczki pokazali się z jak najlepszej strony.

Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lublińca

23

MAJ
2017

23/05

Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lublińca

W kwietniu, jak co roku, na lublinieckim basenie krytym szkoły podstawowe z naszego miasta spotkały się na Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Lublińca. Wielu zawodników  naszej szkoły stanęło na podium uzyskując pierwsze, drugie lub trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych i stylach pływackich. Martyna Chałat zdobyła tytuł zawodniczki z najlepszym czasem zawodów. W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła 2 miejsce. Puchar burmistrza w tym roku trafił w ręce SP 1. Gratulujemy naszym uczniom indywidualnych sukcesów w tych zawodach. Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego :)

W klasowym teatrzyku IVd

22

MAJ
2017

22/05

W klasowym teatrzyku IVd

Podsumowaniem lekcji o pajacyku zwanym Pinokiem było przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów kl. 4d. Dzieci pokazały prawdziwy pokaz teatralnych możliwości.
Gratulujemy wszystkim talentu, zaangażowania, pomysłowości i chęci do pracy na języku polskim!

W klasowym teatrzyku Vd

19

MAJ
2017

19/05

W klasowym teatrzyku Vd

Uczniowie klasy Vd na podsumowanie omawiania lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" wcielili się w role bohaterów tej pięknej powieści. Na języku polskim odegrali scenki, w których zaprezentowali ulubione przygody bohaterki z Avonela.
Gratulujemy wszystkim kreatywności, pomysłów i odwagi!

III Powiatowy Konkurs Bajkowy z Języka Angielskiego

12

MAJ
2017

12/05

III Powiatowy Konkurs Bajkowy z Języka Angielskiego

27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kochcicach odbył się III Powiatowy Konkurs Bajkowy z Języka Angielskiego, w którym brało udział osiem szkół z naszego powiatu. Uczniowie rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, w których musieli się wykazać nie tylko wiedzą na temat bajki, ale również znajomością niełatwego słownictwa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 6b: Oliwia Knoppik oraz Natalia Kubica. Dziewczyny świetnie poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami i ostatecznie zajęły wspaniałe II miejsce!!

Gratulujemy sukcesu!!

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

12

MAJ
2017

12/05

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

21 kwietnia 2017 r. odbył się XX Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Wyniki przedstawiają się następująco :                        

Kategoria klas 1-3               

I miejsce - Magdalena Siwiaszczyk SP 3  Lubliniec                              

II miejsce - Monika Dyla SP Pawonkow                 

III miejsce - Dominik Sroka SP im. Św E. Stein      

Kategoria klas 4-6               

I miejsce - Bartosz Gutmanski SP 3                  

II miejsce -Małgorzata Wawros SP im. Św. E.  Stein                                    

III miejsce - Adam Kazik SP Koszecin.                    

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wycieczka klas Ib i IIe do Gospodarstwa Agroturystycznego

08

MAJ
2017

08/05

Wycieczka klas Ib i IIe do Gospodarstwa Agroturystycznego

25 kwietnia klasy Ib i IIe były na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym "Giprol" w Staniszczach Małych. W programie wycieczki były: lekcja "Skąd się bierze mleko", każde dziecko miało okazję wydoić krowę, pokazowa pasieka - degustacja miodu, pieczenie eko ciastek, ozdabianie wiosennych koszyczków.

Sukces Amelii i Leny Doleżych z Ia

03

MAJ
2017

03/05

Sukces Amelii i Leny Doleżych z Ia

4 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się eliminacje powiatowe Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”. Grupę wiekową z klas I- III  naszej szkoły reprezentowały uczennice z klasy I a- siostry Amelia i Lena Doleżych. Zdobycie III miejsca przez Amelkę i wyróżnienia przez Lenkę to wielki sukces, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom konkursu.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: