Aktualności

Zakończenie II modułu Ogólnopolskiego Projektu Czytamy z klasą

03

MAR
2020

03/03

Zakończenie II modułu Ogólnopolskiego Projektu "Czytamy z klasą"

Klasa III a zakończyła realizację  II modułu „Zwierzęce lekturki spod chmurki” -  wchodzącego w skład Ogólnopolskiego projektu „Czytam z klasą”

Czytanie książek przez dzieci jest niewątpliwie niezbędnym elementem edukacji. Jednak bardzo trudno jest zachęcać uczniów do czytania w czasach, gdy komputer dominuje w naszym życiu.  Zdajemy sobie sprawę z faktu, że życie bez komputerów byłoby bardzo trudne. Dla niektórych wręcz niemożliwe. We wszystkim jednak trzeba zachować umiar. Potrzeba kontaktu dziecka z książką nie rodzi się sama. To zadanie dla dorosłych. Najpierw powinni zrobić to rodzice, a potem nauczyciele. Nic nie zastąpi książki – żadna zabawka, telewizja czy gra. Do książki, którą się polubi można powracać.

Słodkie Walentynki dla Mikusia

20

LUT
2020

20/02

Słodkie Walentynki dla Mikusia

W piątek 14.02. w szkole zostały zorganizowane "Słodkie Walentynki dla Mikusia". Mikuś to dzielny mały chłopiec, który walczy z ciężką chorobą. Nasza społeczność szkolna postanowiła go w tym wspomóc. Uczniowie, rodzice i nauczyciele akcję charytatywną wsparli pysznymi, wyśmienitymi, kolorowymi i bajecznymi: ciastami, ciasteczkami, babami, babeczkami, muffinkami oraz deserami. Pyszności te były sprzedawane podczas przerw. Podczas Słodkich Walentynek dla Mikusia zebrano 1025,76 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dzięki Wam akcja odniosła tak duży sukces! Wielkie dzięki.


11/02

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Bezpieczeństwo dzieci online

Internet to nieodłączny element świata dzieci i młodzieży. Pełni w ich życiu szczególną rolę, pozwalając na zaspokajanie potrzeb rozwojowych specyficznych dla wieku dojrzewania, takich jak pragnienie wrażeń oraz ciekawość. Jednocześnie, w sieci może czyhać na najmłodszych wiele zagrożeń.

Pierwszym z nich jest problem dostępu młodych internautów do szkodliwych dla nich treści, takich jak pornografia czy sceny przemocy.Popularyzacja serwisów komunikacyjnych przyczyniła się z kolei do nasilenia zjawiska uwodzenia dzieci online i innych form niebezpiecznych kontaktów.

Pojawienie się sieci 2.0, pozwalającej internautom nie tylko na odbieranie, ale także generowanie własnych materiałów, poszerzyło katalog zagrożeń m.in. o liczne formy przemocy rówieśniczej online – tzw. cyberprzemocy.

Popularne w ostatnim czasie wśród dzieci i młodzieży portale społecznościowe stwarzają kolejne zagrożenia związane głównie z ochroną prywatności. Należy do nich tzw. seksting, czyli przesyłanie własnych zdjęć o charakterze intymnym.

Niezbadaną jeszcze w pełni, ale niewątpliwie coraz poważniejszą kwestią staje się uzależnienie dzieci od mediów elektronicznych.                                                                                                                                            

                                                                                                                źródło:https://fdds.pl, https://www.rmf24.pl

Filmik instruktażowy https://youtu.be/RxfPH-RXMQk

Szkolny Konkurs Plastyczny

10

LUT
2020

10/02

Szkolny Konkurs Plastyczny

W związku ze zbliżającymi się obchodami Jubileuszu 60- lecia naszej szkoły, zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym " Różne Oblicza Trójki". Termin do 13.03.2020r. Informacje szczegółowe w regulaminie i u Pani S.Bieli. Szczególnie zachęcamy uczniów klas ósmych , po których może pozostać w ten sposób wyjątkowa pamiątka dla nas wszystkich i szkoły.

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI

30

STY
2020

30/01

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI

PT. „NIE MA TO JAK W TRÓJCE – WSPOMNIENIA ZE SZKOLNEJ ŁAWY”

Warsztaty podczas ferii

18

STY
2020

18/01

Warsztaty podczas ferii

W pierwszym tygodniu ferii uczennice klasy 5b w ramach kreatywnego spędzania wolnego czasu wzięły udział w warsztatach kaligraficznych prowadzonych przez panią Mirosławę Jamroży. Uczennice miały okazję poznać podstawowe techniki i narzędzia wykorzystywane w kaligrafii. Poznały różne style pisma oraz sposoby ich zapisu. Nauczyły się prowadzić cienkie i grube linie dzięki którym pismo wygląda estetyczniej. Dziewczęta ćwiczyły pilnie, aby w ostatni dzień wykonać plakat w formacie A4 z cytatami o przyjaźni. Efekty ich pracy w większym formacie można podziwiać na gazetce na górnym korytarzu w naszej szkole. 

Jasełka w czasie spotkania wigilijnego MOPS

03

STY
2020

03/01

Jasełka w czasie spotkania wigilijnego MOPS

Dn. 20.12.2019 r. grupa kolędników z naszej szkoły uświetniła swoim występem artystycznym miejskie spotkanie wigilijne organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu. Występ przed 200-osobową widownią był wielkim przeżyciem dla młodych artystów, którzy zaprezentowali krótkie Jasełka przeplatane kolędami i piosenkami świątecznymi. Po tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem był także czas na wspólne kolędowanie. W świątecznym programie artystycznym przygotowanym przez p. Stefanię Bielę, p. Danutę Szulc oraz p. Izabelę Piotrowicz wystąpiło łącznie 24 uczniów naszej szkoły z klas: 3a, 6b, 6c, 7b i 7c.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Posiadamy certyfikaty: