Aktualności

Dzień Otwartej Szkoły w Trójce

12

MAR
2018

12/03

Dzień Otwartej Szkoły w Trójce

W życiu naszej szkolnej społeczności, wśród wielu ważnych dni są takie, które przyciągają szczególną uwagę. Do takich dni właśnie - jak co roku - należy między innymi Dzień Otwartej Szkoły. Uczniowie klas trzecich zaprosili swoich młodszych kolegów – jeszcze „przedszkolaków”, ale już niebawem „ pierwszaków” - na szczególne, bajkowe zajęcia, które rozpoczęła czarodziejskim dzwonkiem wróżka Magdalena. Dzieci wraz ze wszystkimi przybyłymi gośćmi zobaczyły przedstawienie pt. „Czerwone Kapturki…”, usłyszały piosenki wykonywane przez uczniów klas trzecich w języku ojczystym oraz j.niemieckim i angielskim.

Słodka środa dla Matka

01

MAR
2018

Nie boimy się i potrafimy ratować!

28

LUT
2018

28/02

Nie boimy się i potrafimy ratować!

Wczoraj uczniowie klasy VI B kolejny już raz przeszli szkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W naszej klasie gościł znakomity ratownik medyczny Pan MARCIN MAŁEK, który udzielił nam praktycznych rad, jak można uratować życie drugiemu człowiekowi. Równie ważne jest, żeby w ogóle potrafi zareagować, gdy ktoś inny znajduje się w potrzebie.
Pamiętajmy - nie możemy być obojętni! Niech nigdy nie dorwie nas znieczulica. Zdrowie i życie drugiego człowieka może być w naszych rękach...
Nawet tych dziecięcych... gp

Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

22

LUT
2018

22/02

Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA”

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa jest Bookcrossing –  to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie             i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Bal uczniów klas III

19

LUT
2018

19/02

Bal uczniów klas III

Jak co roku uczniowie klas I – III mieli swój bal karnawałowy. Muzyka, piękne stroje, dużo humoru i zabawy, a w przerwach słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców sprawiły, że zabawę możemy zaliczyć do bardzo udanej. Dla trzecioklasistów był to szczególny bal… bo ostatni w tej grupie wiekowej, za kilka miesięcy będą się już bawić na dyskotekach szkolnych.

Uczniowie Trójki w Muzeum św. Edyty Stein

15

LUT
2018

15/02

Uczniowie Trójki w Muzeum św. Edyty Stein

26 stycznia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Muzeum Pro Memoria Edith Stein aby przenieść się w przeszłość i odkryć nieistniejącą już granicę na Górnym Śląsku wyznaczaną biegiem rzeki Przemszy, Brynicy, Liswarty i Prosny. Możliwe było to dzięki wystawie „Sąsiedzi - o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska”. Wystawa czasowa została udostępniona dzięki współpracy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Dzień Babci i Dziadka w Ia

15

LUT
2018

15/02

Dzień Babci i Dziadka w Ia

22 stycznia 2018r. klasa I a wraz z wychowawczynią mgr Danutą Szulc przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzyliśmy dużo, dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy, kolorowych snów i uśmiechów na co dzień. Uczniowie przedstawili inscenizację pt.” Mojej Babci i mojemu Dziadkowi”, śpiewali piosenki, zaprezentowali tańce śląskie. Dziadkowie przy kawie, herbatce i ciastku miło spędzili czas ze swoimi wnukami.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: