Aktualności

27/01

Bezpieczne ferie 2018

Szanowni Państwo! W związku  nadchodzącym feriami zimowymi zachęcamy do zapoznania się  z  informacjami opublikowanymi na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej:

- https://men.gov.pl/strony/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami-poradnik-men.html 

http://www.bezpiecznienastoku.pl/  . 

Apel - bezpieczne ferie

27

STY
2018

27/01

Apel - bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Być może ferie będziemy spędzać poza domem, może wyjedziemy w góry, może do babci, a może spędzimy je z kolegami w Lublińcu. Tak czy inaczej ważne, byśmy się dobrze bawili.

Spotkanie świąteczno - noworoczne klasy Vc

23

STY
2018

23/01

Spotkanie świąteczno - noworoczne klasy Vc

Uczniowie klasy Vc wraz ze swoim wychowawcą p. Marcinem Straus świętowali w przemiłej atmosferze Restauracji „Rajska” w Lublińcu. Spotkanie świąteczno - noworoczne to już mała tradycja tej klasy. Dzieci zjadły pyszny obiad, a na deser podano wyśmienite łakocie.

W klasowym teatrzyku klasy Vd

23

STY
2018

23/01

W klasowym teatrzyku klasy Vd

Podsumowaniem lekcji języka polskiego z lektury pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” była lekcja, na której uczniowie klasy Vd zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Najciekawsze przygody rudowłosej dziewczynki z Avonlea, to ich dzieło, które można oglądać na zdjęciach.

Zdrowe drugie śniadanie w klasie VIb

23

STY
2018

23/01

Zdrowe drugie śniadanie w klasie VIb

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 starają się robić wiele, aby moda na zdrowe odżywianie miała się dobrze. Ponownie już zespół dzieci z kl. VI B na lekcji wychowawczej przygotowywał pyszne, zdrowe i jeszcze raz pyszne kanapki
Smaczne było!

Mamy powiatowego Mistrza i Wicemistrza tabliczki mnożenia 2017

23

STY
2018

23/01

Mamy powiatowego Mistrza i Wicemistrza tabliczki mnożenia 2017

Nasi uczniowie 13 grudnia 2017 roku w Konkursie Powiatowym Mistrz Tabliczki Mnożenia  osiągnęli wielkie sukcesy:

 Filip Kasperczyk – uzyskał tytuł Powiatowego  Mistrza Tabliczki Mnożenia

Maksymilian Zyśko – uzyskał tytuł Powiatowego Wicemistrza Tabliczki Mnożenia.

Godnie  reprezentowała naszą szkołę Katarzyna Gordzielik – uczennica kl.4, która zajęła 11 miejsce na 33 uczestników. Brawo!

 Uczniowie zmagali się nie tylko z zadaniami matematycznymi, ale także z czasem. Wykazali się logicznym myśleniem, znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia oraz szybkością działania  pokonując  uczniów  „najlepszych z najlepszych” z 10 szkół naszego powiatu z Kochcic, Woźnik, Strzebinia, Kochanowic, Ciasnej, Koszęcina, Sierakowa, Pawonkowa,
SP 4 z Lublińca, Szkoły Katolickiej z Lublińca.

Gratulujemy i życzymy  wielu  dalszych sukcesów.

16/01

Zaproszenie!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu zaprasza na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 23 stycznia 2018r. (wtorek) o godz. 16:30 w sali nr 8.

MUSICAL ŚWIĄTECZNY 2017 WIELKIM SUKCESEM TRÓJKI!!!

29

GRU
2017

29/12

MUSICAL ŚWIĄTECZNY 2017 WIELKIM SUKCESEM TRÓJKI!!!

Już od 19. lat Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu tuż przed świętami Bożego Narodzenia przygotowuje niezwykłe widowisko z tej właśnie okazji. Z upływem lat jasełka przekształciły się w nieomalże prawdziwy musical. Nie inaczej było i w tym roku. Historia Ebenezera, oparta na kanwie „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa przyciągnęła do naszej Trójki tłumy widzów. Graliśmy to przedstawienie przez cały tydzień, dzień po dniu, łącznie 6 razy! Gościliśmy rodziców naszych uczniów i całe rodziny, gościliśmy władze miasta z Panem Burmistrzem Edwardem Maniurą i Panią Wiceburmistrz Anną Jonczyk-Drzymałą na czele, Panią Skarbnik Miasta Gabrielę Czech, Radnych Rady Miejskiej w Lublińcu oraz przedstawicieli różnych instytucji oraz Przyjaciół Szkoły. Wśród gości znalazł się także lubliniecki Kawaler Orderu Uśmiechu dh Krzysztof Zbączyniak

Pzemysław Babij najlepszy w konkursie Master of Words!!!

18

GRU
2017

18/12

Pzemysław Babij najlepszy w konkursie "Master of Words"!!!

7 grudnia 2017 r. odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Master of Words”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci 7 szkół powiatu lublinieckiego. Każdą szkołę mogło reprezentować maksymalnie dwóch uczniów z klas IV-VI. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie ze Szkół Podstawowych z Lubecka, Lisowic, Pawonkowa, Boronowa oraz Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 3 z Lublińca. Naszą szkołę w Konkursie reprezentowali: Przemek Babij z kl. VI B oraz Kamil Szendzielorz z kl. VI C, którzy najlepiej poradzili sobie w eliminacjach szkolnych.

Próba generalna Musicalu Świątecznego już za nami!

17

GRU
2017

17/12

Próba generalna Musicalu Świątecznego już za nami!

Wylaliśmy mnóstwo potu i sił, by przygotować ten występ! A to wszystko dla Was! Również w tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza na musical. Oczywiście wszystkiego nie możemy zdradzić, ale powiemy jedynie, że tematem będzie „Opowieść wigilijna”
Jeśli spodobają Wam się jeszcze gorące zdjęcia z dzisiejszej próby, to zapraszamy do Trójki!
Gramy dla Rodziców i wszystkich Mieszkańców Lublińca aż dwa dni!
W najbliższy poniedziałek (18 XII) i środę (20 XII) o godz. 16.30!
Wstęp wolny. Zapraszamy Was!!! 

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: