Aktualności

Sukces uczniów klas 7a i 7b!

16

CZE
2018

16/06

Sukces uczniów klas 7a i 7b!

W dniu 15.06.2018 uczniowie klas siódmych wzięli udział w konkursie "Szkoły na estradzie", w którym główną nagrodą był puchar Burmistrza miasta Lublińca. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. "Nie bój się marzyć!". Rywalizowaliśmy ze wszystkimi szkołami i trzeba przyznać, poziom był naprawdę wysoki! Tym bardziej jesteśmy dumni że to właśnie nasi uczniowie zdobyli nagrodę główną. Gratulujemy!

Zdjęcia wyk. Czesława Włuka

Klasa 3d i 4a  występuje po niemiecku  w Steblusiu

16

CZE
2018

16/06

Klasa 3d i 4a występuje po niemiecku w Steblusiu

W poniedziałek grupka uczniów z klasy 3d oraz 4a  wybrała się do swoich młodszych kolegów i koleżanek do Przedszkola nr 4  znanego wszystkim pod nazwą  Stebluś. Uczniowie naszej szkoły  chcieli zaprezentować dzieciom z najstarszej grupy przedszkolnej czego nauczyli się w ostatnim roku na lekcjach  języka niemieckiego.

Program Dobry Start

16

CZE
2018

16/06

Program "Dobry Start"

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymują świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia

OGROMNY SUKCES TRÓJKI!!!

16

CZE
2018

16/06

OGROMNY SUKCES TRÓJKI!!!

Z wielką radością pragniemy podzielić się wspaniałą informacją, że nasz uczeń KRZYSZTOF KUBOŚ z kl. VI D zdobył I miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. „Twój talent szansą na lepszy świat”, który organizowany był przez Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie.
Wyróżnienia za wspaniałe prace otrzymali również: LAURA DYKTA z kl. VI D oraz ALEKSANDER DZIWIS z kl. VI B
Gratulujemy Wam sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 3!
(gp)

13/06

Festyn Trójki!!!!

Festyn szkolny "Trójka na powitanie lata" zaplanowany na

16 czerwca 2018r. nie odbędzie się w tym roku szkolnym.

Dzien Europejski

12

CZE
2018

12/06

Dzien Europejski

23 maja obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Europejski. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami języków obcych przygotowali uroczysty apel. Apel był wycieczką po wybranych krajach europejskich. Podróżując po Europie żółtym autobusem odwiedziliśmy Niemcy, Belgię, Wielką Brytanię, Francję, Grecję a podróż zakończyliśmy w Polsce. Dzięki przystankom w poszczególnych krajach mogliśmy poznać ich kulturę poprzez piosenki, taniec i ciekawostki zawarte w prezentacji.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI   „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

11

CZE
2018

11/06

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

W ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności  „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lublińca Pana Edwarda Maniury dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych. Konkurs odbył się w dniu 17 maja 2018 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Zwycięstwa 32 i miał na celu krzewienie postaw patriotycznych wśród najmłodszych, a także popularyzację wiedzy, wartości i idei patriotycznych.

IIIe i IIIb na wycieczce do Krakowa

10

CZE
2018

10/06

IIIe i IIIb na wycieczce do Krakowa

5 czerwca 2018r. uczniowie kl. III e i III b wyruszyli na wycieczkę by odwiedzić wawelskiego smoka. Ale nie tylko, bo plany były ambitne i zostały w pełni zrealizowane. Zwiedzanie miasta Krakowa poprzedziła wizyta w Teatrze Groteska na przedstawieniu pt. Calineczka, po którym trasę zwiedzania i ciekawych opowieści przewodników wyznaczały krakowskie legendy. Pogoda nam sprzyjała, więc dzielnie pomykaliśmy uliczkami pięknego Krakowa. Troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni w drodze powrotnej nie omieszkaliśmy zajrzeć do „maka”. Do domów wróciliśmy z pamiątkami i pełni wrażeń z udanej wycieczki.

IIIb dla Mamy i Taty

10

CZE
2018

10/06

IIIb dla Mamy i Taty

Okolicznościowe spotkanie „DLA MAMY I TATY” przygotowali dla swoich rodziców uczniowie kl. III b wraz z wychowawcą klasy. Było przedstawienie pt. „Czerwone Kapturki…”, piosenki dla mamy i taty, życzenia, laurki i własnoręcznie przygotowane upominki. Przy pysznym, słodkim poczęstunku, – za który bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym mamom i babciom - spędziliśmy wspólnie piątkowe popołudnie - 8 czerwca 2018r.

Dzień Matki w Ia

10

CZE
2018

10/06

Dzień Matki w Ia

22 maja 2018r. w klasie 1a odbyło się święto najukochańszych osób - mam , czyli "Dzień Matki". Z tej okazji dzieci zaprosiły swoje mamy na zajęcia otwarte aby przy kawie i ciastku obejrzały czego ich dzieci nauczyły się w klasie pierwszej. A następnie obejrzały przygotowane specjalnie dla nich wesołe przedstawienie. Uczniowie wcielili się w role aktorów, bardzo się starali podczas przedstawienia śmiesznych scenek i śpiewu piosenek.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: