Aktualności

Górnik w naszej szkole

09

GRU
2019

09/12

Górnik w naszej szkole

"Górnik świdrem węgiel kruszy z latarenki światło spływa
Już wagonik z węglem ruszył,winda w górę go porywa..."
Właśnie ten wspaniały gość odwiedził nasze Świetliczkowo. To Pan Adam-emerytowany górnik z wielką pasją. To niesamowite jak wspaniale opowiadał o ciężkiej pracy górnika. Pracy, która jest bardzo ciężka pod względem fizycznym,a także bardzo niebezpieczna.
Bardzo dziękujemy Panie Adamie za wspaniałą lekcję i... do zobaczenia za rok.
Mikołajki 2019

06

GRU
2019

06/12

Mikołajki 2019

Tradycyjnie jak co roku święty Mikołaj zagościł w progach naszej szkoły. Ale zanim się pojawił uczniowie zobaczyli przedstawienie, które przypomniało wszystkim prawdziwą historię św. Mikołaja - biskupa Miry, przygotowane przez uczniów kl. 5b, 6a i 6c pod kierunkiem katechetów ks. Wojciecha i p. Moniki Furman.

Mottem przedstawienia było przesłanie, abyśmy umieli dzielić się z drugim człowiekiem tym co posiadamy i byli wrażliwi na potrzeby innych.

Wizyta klasy VB w Muzeum Śląskim w Katowicach

05

GRU
2019

05/12

Wizyta klasy VB w Muzeum Śląskim w Katowicach

27 listopada klasa V B miała okazję uczestniczyć w wycieczce do Katowic. Uczniowie brali udział w dwóch lekcjach muzealnych w Muzeum Śląskim.

Podczas zajęć zatytułowanych „Z kopalni do familoka” zgłębiali wiedzę na temat pracy i życia górników na Górnym Śląsku. Mogli poznać m.in. zwyczaje górników, elementy ich strojów roboczych i galowych oraz wyposażenie ich domów – familoków. Na zakończenie zajęć wszyscy zagrali w grę typu memory, która sprawdziła ich wiedzę na temat gwary śląskiej.

Druga wystawa pt. ”Od Masajów do Jakutów” pozwoliła zwiedzającym zapoznać się z kulturą ludów mieszkających na różnych kontynentach. Dzieciaki w kilkuosobowych grupach rozwiązywały zadania i poszukiwały wiadomości na specjalnie zorganizowanej przestrzeni inspirowanej twórczością Alfreda Szklarskiego i jego cyklem powieści o Tomku Wilmowskim. Oprócz świetnej zabawy uczniowie dowiedzieli się wiele na temat odległych zakątków świata i ich mieszkańców. Zajęcia zainspirowały także niektórych do sięgnięcia po twórczość pana Szklarskiego.

Podczas pobytu w Katowicach uczniowie zobaczyli również pomnik Powstańców Śląskich, który upamiętnia trzy powstania śląskie, a także zakupili pamiątki na katowickim jarmarku bożonarodzeniowym.

Wyjazd do stolicy Górnego Śląska okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem, integrującym klasę i umożliwiającym zdobycie rozległej wiedzy.

Nambo nowym przyjacielem świetliczków

03

GRU
2019

03/12

Nambo nowym przyjacielem świetliczków

Dziś do Naszej świetlicy przyjechało troje bardzo sympatycznych gości.
To Pani Asia, Pan Dawid i ich czworonożny przyjaciel Nambo, który na co dzień pełni służbę w Zakładzie Karnym w Sierakowie Śląskim.
Na samym początku Pani Asia i Pan Dawid w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli Świetliczkom o tym, jak bardzo szkodliwe są narkotyki, dopalacze i jakie konsekwencje są ich zażywania.
Dzieciaczki zasypywały gości bardzo mądrymi pytaniami.
Na koniec wizyty Nambo szukał ukryte wcześniej substancje niedozwolone. Emocji było co niemiara.
Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję.
Będziemy się starali, żeby Nambo raz jeszcze odwiedził Świetliczkowo.
Dzień Pluszowego Misia

03

GRU
2019

03/12

Dzień Pluszowego Misia

"POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA, ON PRZYJACIELEM DZIECI JEST...."
Pod takim hasłem nasze Świetliczki spędzały czas. Przygotowałyśmy sporo niespodzianek związane z tym świętem.
Były krzyżówki,zagadki i rebusy. Dzieciaczki wykonały szereg wspaniałych prac plastyczno - technicznych.
Były misiowe maseczki, puzzelki, kolorowanki.
Pod okiem Pani Dorotki powstała fantastyczna Misiowa Praca Tygodnia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Wizyta leśnika

03

GRU
2019

03/12

Wizyta leśnika

27 listopada klasa III a gościła leśnika. Odwiedził nas pan Adam Siekiera, który opowiedział o tym, jakie zwierzęta możemy spotkać w naszych lasach, jakie mają zwyczaje, o czym powinniśmy pamiętać wybierając się do lasu i jak należy zachować się w razie spotkania z mieszkańcem lasu. Spotkanie bardzo nas zaciekawiło, ponieważ mogliśmy podglądać życie dzikich zwierząt okiem kamery. Panu Adamowi bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawą prelekcję.

Mobilna paczka Świętego Mikołaja

03

GRU
2019

03/12

Mobilna paczka Świętego Mikołaja

29 listopada 2019r. do naszej szkoły zawitała Mobilna Poczta Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy III a napisali listy do Świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, że nasze marzenia i prośby się spełnią.

Szlachetna paczka

28

LIS
2019

28/11

Szlachetna paczka

Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele.Przedstawiamy wam podział na klasy produktów i przedmiotów, które chcemy zapewnić wybranej rodzinie w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Wszystkie zebrane rzeczy należy przynosić do świetlicy szkolnej do 6 grudnia. Tak, jak i w zeszłym roku można wpłacać dowolną kwotę na konto Rady Rodziców 50 8457 0008 3006 0081 3122 0001 z dopiskiem „Szlachetna Paczka” do 4 grudnia. W tym roku z zebranych funduszy postaramy się zapewnić pani Beacie toster, ponieważ w rozmowie przyznała, że jej dzieci nigdy nie jadły tostów w domu. Prosimy zapoznać się z podziałem.

KLASA I (artykuły dziecięce)
-pampersy 5 Dada
-chusteczki nawilżające Dada
-krem przeciw odparzeniom
-szampon dla dziecięce
-żele do mycia
-szczoteczka i pasta do zębów
-inne artykuły dziecięce

Maciek choruje na czterokończynowe porażenie dziecięce i najwięcej funduszy rodzina przeznacza właśnie na pampersy oraz chusteczki dla syna.

 

 

Wizyta leśnika

28

LIS
2019

28/11

Wizyta leśnika

22 listopada klasę 6a odwiedził pan Andrzej Kubacki, leśniczy z Nadleśnictwa Lubliniec. Bardzo ciekawie opowiadał o roślinności w lasach na naszym terenie i w Polsce oraz o sposobach dbania o las. Przybliżył nam jak wygląda praca leśniczego. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek o zwierzętach w naszych lasach. Uczniowie żywo reagowali na prelekcję oraz zadawali pytania. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Tydzień Dobrych Manier

28

LIS
2019

28/11

Tydzień Dobrych Manier

Dzień dobry, proszę, przepraszam, dziękuję - tych słów używam i dobrze się z tym czuję!
Pod tym hasłem w naszej Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu trwa akcja pt. TYDZIEŃ DOBRYCH MANIER
W poniedziałek wszyscy uczniowie przyszli na lekcje ubrani w kolory czerwieni, we wtorek na niebiesko, w środę na żółto. Dziś, czyli w czwartek to kolor ubioru zielony, a piątek jest dniem wielokolorowym. Każdego dnia staramy się używać wszystkich zwrotów grzecznościowych!

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: