Aktualności

Wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu

30

MAJ
2019

30/05

Wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu

21 maja klasy drugie pojechały na wycieczkę do Ogrodzieńca. Uczniowie oglądali miniatury zamków Jury Krakowsko - Częstochowskiej, zapoznali się z ich historią i legendami. Wykonywali doświadczenia i bawili się na placu zabaw. Mieli też okazję zakupić pamiątki.

29/05

ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

                                                                                         DRODZY RODZICE !!!

W trosce o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne naszych uczniów podejmujemy w szkole szereg działań wychowawczych i profilaktycznych.

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej DWKI-WPB.5012.25.2019.BK  z dnia 14 maja 2019 r. oraz na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe ( Dz. U. z 2018 r. poz.   996,  z późn. zm.), by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami,  utworzyliśmy „ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY".

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa na następujących stronach internetowych:

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

 

Dyrektor

Szkoły Podstawowej nr 3

Sukcesy historyczne naszych uczniów!

16

MAJ
2019

16/05

Sukcesy historyczne naszych uczniów!

Maj obfitował w wiele konkursów, w których nasi uczniowie zdobywali wysokie miejsca. Tak samo było z konkursami historycznymi. 15 maja w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu odbył się "VIII powiatowy Konkurs Mitologiczny dla szkół podstawowych". Nasza drużyna w składzie: Zofia Gansiniec (VIA), Natalia Rokosa (VIC) i Wiktoria Słota (VID), po bardzo wyrównanej walce, zdobyły III miejsce. Rozstrzygnięty został również Powiatowy Konkurs Historyczno - Religijny "Wielkie Religie Świata" zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Wiktoria Słota zajęła w nim I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy  dziewczętom dalszych sukcesów!

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy...

16

MAJ
2019

16/05

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy...

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI

 „101 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lublińca Pana Edwarda Maniury dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych

 

W  tym roku w bardzo miłej atmosferze rywalizowało ze sobą 32  uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych.

  1. Zespołu Szkół w Lubecku - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstantego Damrota
  2. Szkoły Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu
  3. Szkoły Podstawowa nr 2 Jana Pawła II w Lublińcu
  4. Szkoły Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu
  5. Szkoły Podstawowa nr 4 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu
  6. Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW – Szkoła Podstawowa

 Konkurs odbył się w dniu 16 maja 2019 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Zwycięstwa 32 organizatora Konkursu. Po uroczystym przywitaniu uczestników i zapewnieniu o dobrej zabawie organizatorzy rozpoczęli konkurs od testu, który był dobrany do każdej grupy wiekowej.

czytaj więcej...

Żywa lekcja środowiska w IIb

15

MAJ
2019

15/05

Żywa lekcja środowiska w IIb

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w żywej lekcji środowiska. Mogli na własne oczy obserwować wygląd, zachowanie i sposób odżywiania się gekona lamparciego, jako jednego z przedstawicieli omawianych na zajęciach gadów. Zwierzę wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów. Dzieci zapoznały się również ze sposobem hodowli gekona.

Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny Klas Trzecich

14

MAJ
2019

14/05

Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny Klas Trzecich

14 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny Klas Trzecich. Uczniowie pięciu szkół naszego powiatu zmagali się najpierw z testem pisemnym, a później z zadaniami praktycznymi, które wymagały od nich dużej wiedzy przyrodniczej i umiejętności matematycznych. Gratulujemy najlepszym oraz pozostałym uczestnikom.

10/05

13 maja 2019r. - początek rekrutacji elektronicznej dla klas 8

Więcej szczegółów w zakładce po prawej stronie "Egzamin i rekrutacja - 8 klasa"

06/05

30/04

MŁODZI  SPORTOWCY LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI” WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W POLSCE

29

KWI
2019

29/04

MŁODZI SPORTOWCY LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI” WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W POLSCE

          5 kwietnia 2019r. w Bytomiu odbył się Finał Igrzysk Dzieci Województwa Śląskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

      W finale spotkały się 32 najlepsze drużyny(16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców). Aby uzyskać prawo startu w tym finale każda z ekip musiała wywalczyć awans na poszczególnych etapach rywalizacji najpierw w powiecie lublinieckim, a potem w rejonie tarnogórskim. Szkołę reprezentowało sześcioro zawodników stanowiących zespół, każdy z nich miał do pokonania dystans 1000 metrów. Po biegu tworzona jest lista na podstawie kolejności wbiegania na metę. Ostatni zawodnik otrzymuje 1 pkt do klasyfikacji drużynowej, drugi od końca 2 pkt itd. Punkty zawodników jednej drużyny sumuje się. Nieukończenie biegu-0 pkt. Przy równej liczbie punktów decyduje wyższe miejsce najlepszego zawodnika. Chłopcy z SP3 Lubliniec na metę wbiegali na pozycjach :4-Szymon Zając, 10-Nikodem Maciejewski, 12-Filip Kasperczyk, 15-Oliwer Szewdziński, 37-Dominik Pietrzik, 50-Kacper Macharzyński. Za poszczególne miejsca uzyskali 418 pkt., co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca wyprzedzając Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie 385pkt, i Szkołę Podstawową nr 54 w Bytomiu 376pkt. (czytaj więcej...)

      

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: