Aktualności

Klasa IIb w Osikowej Dolinie

19

GRU
2019

19/12

Klasa IIb w Osikowej Dolinie

Uczniowie klasy II b w dniu 5 grudnia 2019 r.  wzięli udział w wycieczce do " Osikowej Doliny ", gdzie w ramach artystycznych  warsztatów  wykonywali ozdoby świąteczne. Naturalny surowiec, wiórki drewna osikowego są bezpieczne nawet dla alergików. Była to  dla dzieci niebanalna forma edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych. Warsztaty te rozwijały ich  kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne oraz łączyły zabawę z nauką o tradycji i ekologii.  Dzieci z wiórków drewna osikowego wytwarzały własnoręcznie ozdoby związane ze zbliżających się świętami Bożego Narodzenia. Ta forma zajęć pobudzała dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie, a stworzone przez dzieci ozdoby na pewno upiększą świąteczny wystrój ich domów. Każdy z uczestników oprócz własnoręcznie wykonanych osikowych dekoracji zabierał ze sobą niezapomniane wrażenia oraz pozytywną energię jaką daje czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków.

Przedstawienie jasełkowe w Lubitece

19

GRU
2019

19/12

Przedstawienie jasełkowe w Lubitece

16 grudnia grupa uczniów z klasy 3a, 6a,6c i 7c pod opieką p. Stefanii Bieli, p. Izabeli Piotrowicz i p. Danuty Szulc odwiedziła Lubitekę, gdzie miało miejsce międzypokoleniowe przedświąteczne spotkanie dla podopiecznych DDP "Klubu Seniora". W trakcie spotkania uczniowie naszej szkoły zaprezentowali muzyczne przedstawienie jasełkowe. Goście byli wzruszeni występem artystów, nagradzając ich gromkimi brawami. Dzieci zostały zaproszone również do wspólnego śpiewania tradycyjnych polskich kolęd. Seniorzy otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki świąteczne z życzeniami. Spotkaniu towarzyszyła miła, ciepła, pełna radości atmosfera.

Ogólnopolski projekt  realizowany w klasie IIIa „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”

19

GRU
2019

19/12

Ogólnopolski projekt realizowany w klasie IIIa „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”

Czy lektury muszą być nudne? Oczywiście, że nie. Aby rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywność czytelniczą, doskonalić czytanie ze zrozumieniem, zachęcić rodziców do współpracy ze szkołą, zintegrować zespół klasowy, promować szkołę i jej mocne strony - uczniowie klasy IIIa naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

czytaj więcej...

V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego Master of Words

14

GRU
2019

14/12

V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego "Master of Words"

28 listopada 2019r. - już po raz piąty w naszej szkole - odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Master of Words”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci 11 szkół powiatu lublinieckiego. Każdą szkołę mogło reprezentować maksymalnie dwóch uczniów z klas IV-VI. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie ze Szkół Podstawowych z Kochanowic, Lubecka, Lisowic, Ciasnej, Kochcic, Gwoździan, Woźnik, Zespołu Szkół im. E. Stein oraz Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2 nr 3 i nr 4 z Lublińca. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Zuzanna Wybraniec z klasy VIb oraz Wiktor Mizera z klasy VIc, którzy najlepiej poradzili sobie w eliminacjach szkolnych.

UWAGA! - SZCZEPIENIA

11

GRU
2019

11/12

UWAGA! - SZCZEPIENIA

Szanowni Rodzice przypomina się o obowiązkowych szczepieniach ochronnych dzieci i młodzieży szkolnej.

10 rok życia (ukończone 9 lat)   - szczepienie przeciw

                                                                       odrze, 

                                                                       śwince,
                                                                       różyczce

14 rok życia (ukończone 13 lat) - szczepienie przeciw
                                                                           błonicy,

                                                                        tężcowi,

                                                                        krztuścowi

Uczniowie z „Trójki” na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Lipsku

09

GRU
2019

09/12

Uczniowie z „Trójki” na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Lipsku

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poczuć atmosferę świąteczną panującą na niemieckim  Jarmarku Bożonarodzeniowym. Prawie  pięćdziesięcioro  uczniów najstarszych klas  wraz ze swoimi opiekunami: Panią Teresą Babij, Panią Małgorzatą Plutą, Panem Marcinem Strausem, Panem Gabrielem Podbiołem i Panią Jolantą Banaś wyjechało na wycieczkę  do  Lipska. Coroczny Jarmark Adwentowy w Lipsku, to jeden z największych we wschodnich Niemczech, gdzie nie brakuje artystycznych ozdób choinkowych i słodkich specjałów.

Górnik w naszej szkole

09

GRU
2019

09/12

Górnik w naszej szkole

"Górnik świdrem węgiel kruszy z latarenki światło spływa
Już wagonik z węglem ruszył,winda w górę go porywa..."
Właśnie ten wspaniały gość odwiedził nasze Świetliczkowo. To Pan Adam-emerytowany górnik z wielką pasją. To niesamowite jak wspaniale opowiadał o ciężkiej pracy górnika. Pracy, która jest bardzo ciężka pod względem fizycznym,a także bardzo niebezpieczna.
Bardzo dziękujemy Panie Adamie za wspaniałą lekcję i... do zobaczenia za rok.
Mikołajki 2019

06

GRU
2019

06/12

Mikołajki 2019

Tradycyjnie jak co roku święty Mikołaj zagościł w progach naszej szkoły. Ale zanim się pojawił uczniowie zobaczyli przedstawienie, które przypomniało wszystkim prawdziwą historię św. Mikołaja - biskupa Miry, przygotowane przez uczniów kl. 5b, 6a i 6c pod kierunkiem katechetów ks. Wojciecha i p. Moniki Furman.

Mottem przedstawienia było przesłanie, abyśmy umieli dzielić się z drugim człowiekiem tym co posiadamy i byli wrażliwi na potrzeby innych.

Wizyta klasy VB w Muzeum Śląskim w Katowicach

05

GRU
2019

05/12

Wizyta klasy VB w Muzeum Śląskim w Katowicach

27 listopada klasa V B miała okazję uczestniczyć w wycieczce do Katowic. Uczniowie brali udział w dwóch lekcjach muzealnych w Muzeum Śląskim.

Podczas zajęć zatytułowanych „Z kopalni do familoka” zgłębiali wiedzę na temat pracy i życia górników na Górnym Śląsku. Mogli poznać m.in. zwyczaje górników, elementy ich strojów roboczych i galowych oraz wyposażenie ich domów – familoków. Na zakończenie zajęć wszyscy zagrali w grę typu memory, która sprawdziła ich wiedzę na temat gwary śląskiej.

Druga wystawa pt. ”Od Masajów do Jakutów” pozwoliła zwiedzającym zapoznać się z kulturą ludów mieszkających na różnych kontynentach. Dzieciaki w kilkuosobowych grupach rozwiązywały zadania i poszukiwały wiadomości na specjalnie zorganizowanej przestrzeni inspirowanej twórczością Alfreda Szklarskiego i jego cyklem powieści o Tomku Wilmowskim. Oprócz świetnej zabawy uczniowie dowiedzieli się wiele na temat odległych zakątków świata i ich mieszkańców. Zajęcia zainspirowały także niektórych do sięgnięcia po twórczość pana Szklarskiego.

Podczas pobytu w Katowicach uczniowie zobaczyli również pomnik Powstańców Śląskich, który upamiętnia trzy powstania śląskie, a także zakupili pamiątki na katowickim jarmarku bożonarodzeniowym.

Wyjazd do stolicy Górnego Śląska okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem, integrującym klasę i umożliwiającym zdobycie rozległej wiedzy.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Posiadamy certyfikaty: