Aktualności

Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

22

LUT
2018

22/02

Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA”

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa jest Bookcrossing –  to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie             i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Bal uczniów klas III

19

LUT
2018

19/02

Bal uczniów klas III

Jak co roku uczniowie klas I – III mieli swój bal karnawałowy. Muzyka, piękne stroje, dużo humoru i zabawy, a w przerwach słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców sprawiły, że zabawę możemy zaliczyć do bardzo udanej. Dla trzecioklasistów był to szczególny bal… bo ostatni w tej grupie wiekowej, za kilka miesięcy będą się już bawić na dyskotekach szkolnych.

Uczniowie Trójki w Muzeum św. Edyty Stein

15

LUT
2018

15/02

Uczniowie Trójki w Muzeum św. Edyty Stein

26 stycznia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Muzeum Pro Memoria Edith Stein aby przenieść się w przeszłość i odkryć nieistniejącą już granicę na Górnym Śląsku wyznaczaną biegiem rzeki Przemszy, Brynicy, Liswarty i Prosny. Możliwe było to dzięki wystawie „Sąsiedzi - o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska”. Wystawa czasowa została udostępniona dzięki współpracy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

Dzień Babci i Dziadka w Ia

15

LUT
2018

15/02

Dzień Babci i Dziadka w Ia

22 stycznia 2018r. klasa I a wraz z wychowawczynią mgr Danutą Szulc przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzyliśmy dużo, dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy, kolorowych snów i uśmiechów na co dzień. Uczniowie przedstawili inscenizację pt.” Mojej Babci i mojemu Dziadkowi”, śpiewali piosenki, zaprezentowali tańce śląskie. Dziadkowie przy kawie, herbatce i ciastku miło spędzili czas ze swoimi wnukami.

Uczniowie Trójki tańczą poloneza na lublinieckim rynku

15

LUT
2018

15/02

Uczniowie Trójki tańczą poloneza na lublinieckim rynku

Już po raz drugi  uczniowie klas szóstych oraz siódmych naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu miejskim,które miało miejsce na lublinieckim rynku w  ostatni piątek stycznia. Wraz z kolegami i koleżankami z innych szkół w Lublińcu zatańczyli poloneza, w takt melodii Poloneza Ogińskiego.

Sukces Maćka!!!

15

LUT
2018

15/02

Sukces Maćka!!!

Pragniemy szybko pochwalić się miłą wiadomością, że Maciek Sirek z VII b otrzymał wyróżnienie w I Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Ferie zimowe w świetlicy

15

LUT
2018

15/02

Ferie zimowe w świetlicy

W pierwszym tygodniu zimowych ferii uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach rękodzieła artystycznego organizowanych przez świetlicę. Zajęcia miały na celu przede wszystkim rozbudzenie w dzieciach pasji oraz zainteresowań ukierunkowanych na wytwarzanie przedmiotów użytkowych. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, uczniowie chętnie w nich uczestniczyli, a zdobyte wiadomości i umiejętności praktyczne przenosili na grunt domowy. Dzieci okazały się prawdziwymi artystami!!!

więto Babci i Dziadka w kl. IIIb

12

LUT
2018

12/02

więto Babci i Dziadka w kl. IIIb

„ Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości,

Witamy serdecznie, zebranych tu gości.

Chcemy, by goście się nie nudzili i bardzo mocno brawa nam bili,

A za te nasze niektóre braki, proszę wybaczyć… bośmy uczniaki ...

Witam babcie, witam dziadków, witam wszystkich wkoło.

Życzę wszystkim, żeby z nami, było wam wesoło.” – takimi słowami Kamila przywitała wszystkich zaproszonych gości.

31/01

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z tabelą dotyczącą terminów składania wniosków do klas I publicznych szkół państwowych w Lublińcu.

Ponadto w menu po prawej stronie "Dla uczniów i rodziców", w zakładce Rekrutacja 2018/2019 znajdziecie Państwo do ściągnięcia i wydrukowania potrzebne wnioski i zgłoszenia.

Pragniemy również przypomnieć, że rodzice dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 wypełniają ZGŁOSZENIE, natomiast rodzice dzieci spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 wypełniają WNIOSEK.

TERMINY REKRUTACJI

Lp. Rodzaj czynności Termin Termin postępowania uzupełniającego
1. Składanie zgłoszeń (dotyczy dzieci z obwodu) 5 - 16 marca 2018r. 7 - 11 maja 2018r.
2. Składanie wniosków (dotyczy dzieci spoza obwodu) 21 - 27 marca 2018r. 14 - 18 maja 2018r.
3. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

28 marca 2018r. 

o godz. 14:00

22 maja 2018 o godz. 14:00

4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych wraz z informacją o wolnych miejscach

29 marca 2018r.

o godz. 14:00

22 marca o godz. 14:00

5.

Składanie wniosków o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

6. Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia do 5 dni od daty złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia
7.

Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia

8. Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia do 7 dni od dnia złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej
Dzień Babci i Dziadka w II a

30

STY
2018

30/01

Dzień Babci i Dziadka w II a

25 stycznia 2018r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią Ireną Springwald i Panią Jolantą Banaś  przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przedstawili zabawny taniec pt.” Babuszki…” inscenizację pt.” Dziadek”, śpiewali piosenki, zaprezentowali radosnego rock and rolla. Wspaniali goście wysłuchali również recytacji wierszy i podziwiali inscenizację wykonaną w języku niemieckim.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: