Aktualności

Info dla ósmoklasitów, Rodziców i nauczycieli - Wybieram zawód dla siebie - informator

08

MAR
2019

08/03

Info dla ósmoklasitów, Rodziców i nauczycieli - "Wybieram zawód dla siebie - informator"

W menu "Egzamin i rekrutacja - 8 klasa" najnowsze ogłoszenie o wyszukiwarce zawodów "Wybieram zawód dla siebie - informator o szkolnictwie branżowym". Proszę zapoznać się z informacją i odwiedzić podany link.

Dziękujemy!!!

05

MAR
2019

05/03

Dziękujemy!!!

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły, którzy przygotowali słodkie wypieki na nasz charytatywny słodki kiermasz dla małej Ani! Dzięki Waszym gorącym sercom udało się zebrać znaczną kwotę, która umożliwi naszej małej bohaterce wyjazd na turnus rehabilitacyjny. To był piękny, słodki dzień w naszej Trójce!

Ferie zimowe w świetlicy

25

LUT
2019

25/02

Ferie zimowe w świetlicy

W pierwszym tygodniu zimowych ferii w świetlicy odbyły się warsztaty plastyczno- techniczne dla chętnych uczniów. Tematyka zajęć nie była ukierunkowana na jeden rodzaj twórczości, lecz codziennie odbywały się inne atrakcyjne zajęcia. Pierwszego dnia zajęć dzieci wykonały szklane wazoniki ozdobione ażurowymi elementami włókienniczymi oraz przygotowały na kartce technicznej krajobraz zimowy za pomocą folii aluminiowej, waty i farb plakatowych. Następnego dnia odbyły się warsztaty zdobienia kartek walentynkowych.

Wizyta uczniów z ZSOT

07

LUT
2019

07/02

Wizyta uczniów z ZSOT

W szkole gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżali kierunki techników uczniom klas ósmych. Demonstrowali, ponieważ przybyli z pomocami, jak będzie wyglądała ich przyszła edukacja w praktyce. Było to ciekawe doświadczenie.

Wolontariat

06

LUT
2019

06/02

Wolontariat

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi czytali bajkę pt. „ Czerwony Kapturek” swoim młodszym kolegom z klas pierwszych i drugich. Zachęcali tym samym do czytania, pomocy starszym osobom, słuchania rodziców i nie wchodzenia w kontakt z nieznajomym.

Dzień bezpiecznego Internetu: Google uczy dzieci zasad przez gry...

05

LUT
2019

05/02

Dzień bezpiecznego Internetu: Google uczy dzieci zasad przez gry...

Ten, kto już dziś korzystał z wyszukiwarki Google z pewnością wie, że mamy dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Google wdrożyło więc akcję Asy Internetu, w której poprzez gry i zabawy pomaga najmłodszym użytkownikom sieci rozróżniać zagrożenia płynące ze stron www. Chyba największą atrakcją jest gra o nazwie Interland, w której czeka wiele miłych jak i niemiłych niespodzianek. Zabawa składa się z czterech plansz, przy czym każda uczy innej umiejętności: życzliwości w sieci, jak nie dać się nabrać, jak udostępniać materiały z głową i jak chronić swoje sekrety. Gra okraszona jest prostymi komentarzami dotyczącymi bezpieczeństwa, w języku polskim, a sterowanie odbywa się przy pomocy klawiszy ze strzałkami. Asy Internetu to jednak nie tylko interaktywna zabawa w Interlandzie (zagraj tutaj). Google udostępniło darmowy program edukacyjny dla nauczycieli, zgodny ze standardami ISTE i polską podstawą programową. 

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: