Aktualności

Mamy Sukces w Konkursie Ortograficznym

22

MAR
2018

22/03

Mamy Sukces w Konkursie Ortograficznym

Uczennica naszej Szkoły MAJA KACZMARCZYK z kl. VI C zdobyła dziś wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, jaki odbył się w SP4.
Gratulujemy Mai i wszystkim naszym uczennicom, które dzielnie reprezentowały naszą Trójkę w ortograficznych zmaganiach!

Dzień Wiosny w Trójce!

22

MAR
2018

22/03

Dzień Wiosny w Trójce!

Samorząd Uczniowski zorganizował dziś w naszej Trójce wesoły dzień przywitania Wiosny. Emocji było sporo, bo wszystkie klasy IV-VI brały udział w zawodach sportowo-wiedzowych, a klasy VII w turnieju piłki siatkowej. W kategorii klas IV najlepszą deuzyną okazała się klasa C. W ekipie klas V najlepsi byli uczniowie klasy VA, ale różnicą tylko jednego punktu VC. W klasach VI zwyciężyła klasa VIB. Turniej ekip najstarszych wygrali zaś uczniowie klasy VIIB.

Powitanie wiosny w klasie V C

22

MAR
2018

22/03

Powitanie wiosny w klasie V C

Uczniowie klasy V C powitali wiosnę istną bombą witaminową. Owocowe szaleństwo wszystkim dobrze zrobiło, szczególnie po długiej i szarej zimie.

Klasa 7a wykonuje doświadczenia

22

MAR
2018

22/03

Klasa 7a wykonuje doświadczenia

Uczniowie z klasy 7a w ramach koła fizycznego pokazują bardzo ciekawe doświadczenia dla klas 1-3. Młodsi uczniowie są nimi bardzo zainteresowani.Jest to już kolejny pokaz dla młodszych kolegów. Tym razem są to doświadczenia z magnetyzmu, które wykonywane są także podczas prowadzenia lekcji fizyki.

Wiosna w klasie Ib

22

MAR
2018

22/03

Wiosna w klasie Ib

Chociaż za oknem wiosny ciągle nie widać w klasie 1b zagościła na dobre. A to najpierw za sprawą Dnia Kobiet kiedy chłopcy obdarowali dziewczynki wiosennym żonkilami i oczywiście z okazji obchodów pierwszego dnia wiosny. W tym dniu uczniowie wykonali projekt WIOSNA. Malowali, kolorowa li, wycinali i klei li z wielkim zaangażowaniem. Efekty ich pracy widać na załączonych zdjęciach. WITAJ WIOSNO!

Odwiedziny Pana Ratownika

20

MAR
2018

20/03

Odwiedziny Pana Ratownika

Tym razem pan Marcin Małek, ratownik medyczny znany już w naszej szkole, odwiedził klasę 2a. W czwartek, 15 marca przeprowadził lekcję udzielania pierwszej pomocy i pokazał drugoklasistom na czym polega jego praca. Na początku lekcji dzieci poznały zawartość kamizelki ratownika medycznego. Aż trudno było pojąć, że jedna kamizelka może pomieścić tyle niezbędnych w ratownictwie przedmiotów: opatrunki, strzykawki, stetoskop i wiele innych.

Lublinieccy policjanci szkolą uczniów naszej szkoły

18

MAR
2018

18/03

Lublinieccy policjanci szkolą uczniów naszej szkoły

Niedawno uczniowie klasy V C i VI B wzięli udział w prelekcjach o bezpieczeństwie. W naszych klasach gościli policjanci: młodszy aspirant Michał Sklarczyk oraz straszy sierżant Bartosz Skubała. Dzięki efektywnemu szkoleniu temat bezpieczeństwa w szkole, w czasie drogi do i z niej, podczas spędzania wolnego czasu stał się dla wszystkich uczniów łatwy i zrozumiały.
Dziękujemy!

Nasza Trójka w gronie najlepszych!!!

18

MAR
2018

18/03

Nasza Trójka w gronie najlepszych!!!

W związku z tym, iż rok 2018 został ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej, nasi uczniowie licznie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Historyczno – Artystycznym pt.: „Irena Sendlerowa i jej czasy”. Konkurs zorganizowany został przez Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej mieszczący się w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

Klasa IIIa w Żarkach

18

MAR
2018

18/03

Klasa IIIa w Żarkach

12 marca uczniowie klasy IIIa wybrali się na wycieczkę do Żarek. Zwiedziły tam Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie, który jest placówką nowoczesną i interaktywną. Elementy ekspozycji pozwoliły na czynne uczestnictwo w poznawaniu tajników rzemiosł, wykorzystując multimedialne gry edukacyjne.

Dzień Kobiet w klasie II a

15

MAR
2018

15/03

Dzień Kobiet w klasie II a

Z okazji Dnia Kobiet  uczniowie klasy II a wybrali się do MDK aby obejrzeć zabawny film o przygodach sympatycznej pszczółki  Mai i jej przyjaciela- Gucia podczas Miodowych  Igrzysk.  Po powrocie do szkoły na dziewczynki czekała miła niespodzianka - piękne tulipany, 100 lat odśpiewane przez kolegów z klasy i słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za miłe niespodzianki i zapewnienie dodatkowej opieki nad dziećmi podczas drogi do  kina.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: