Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
Słodkie Walentynki dla Mikusia

20

LUT
2020

20/02

Słodkie Walentynki dla Mikusia

W piątek 14.02. w szkole zostały zorganizowane "Słodkie Walentynki dla Mikusia". Mikuś to dzielny mały chłopiec, który walczy z ciężką chorobą. Nasza społeczność szkolna postanowiła go w tym wspomóc. Uczniowie, rodzice i nauczyciele akcję charytatywną wsparli pysznymi, wyśmienitymi, kolorowymi i bajecznymi: ciastami, ciasteczkami, babami, babeczkami, muffinkami oraz deserami. Pyszności te były sprzedawane podczas przerw. Podczas Słodkich Walentynek dla Mikusia zebrano 1025,76 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dzięki Wam akcja odniosła tak duży sukces! Wielkie dzięki.


11/02

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Bezpieczeństwo dzieci online

Internet to nieodłączny element świata dzieci i młodzieży. Pełni w ich życiu szczególną rolę, pozwalając na zaspokajanie potrzeb rozwojowych specyficznych dla wieku dojrzewania, takich jak pragnienie wrażeń oraz ciekawość. Jednocześnie, w sieci może czyhać na najmłodszych wiele zagrożeń.

Pierwszym z nich jest problem dostępu młodych internautów do szkodliwych dla nich treści, takich jak pornografia czy sceny przemocy.Popularyzacja serwisów komunikacyjnych przyczyniła się z kolei do nasilenia zjawiska uwodzenia dzieci online i innych form niebezpiecznych kontaktów.

Pojawienie się sieci 2.0, pozwalającej internautom nie tylko na odbieranie, ale także generowanie własnych materiałów, poszerzyło katalog zagrożeń m.in. o liczne formy przemocy rówieśniczej online – tzw. cyberprzemocy.

Popularne w ostatnim czasie wśród dzieci i młodzieży portale społecznościowe stwarzają kolejne zagrożenia związane głównie z ochroną prywatności. Należy do nich tzw. seksting, czyli przesyłanie własnych zdjęć o charakterze intymnym.

Niezbadaną jeszcze w pełni, ale niewątpliwie coraz poważniejszą kwestią staje się uzależnienie dzieci od mediów elektronicznych.                                                                                                                                            

                                                                                                                źródło:https://fdds.pl, https://www.rmf24.pl

Filmik instruktażowy https://youtu.be/RxfPH-RXMQk

Szkolny Konkurs Plastyczny

10

LUT
2020

10/02

Szkolny Konkurs Plastyczny

W związku ze zbliżającymi się obchodami Jubileuszu 60- lecia naszej szkoły, zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym " Różne Oblicza Trójki". Termin do 13.03.2020r. Informacje szczegółowe w regulaminie i u Pani S.Bieli. Szczególnie zachęcamy uczniów klas ósmych , po których może pozostać w ten sposób wyjątkowa pamiątka dla nas wszystkich i szkoły.

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI

30

STY
2020

30/01

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI

PT. „NIE MA TO JAK W TRÓJCE – WSPOMNIENIA ZE SZKOLNEJ ŁAWY”

UWAGA! - SZCZEPIENIA

11

GRU
2019

11/12

UWAGA! - SZCZEPIENIA

Szanowni Rodzice przypomina się o obowiązkowych szczepieniach ochronnych dzieci i młodzieży szkolnej.

10 rok życia (ukończone 9 lat)   - szczepienie przeciw

                                                                       odrze, 

                                                                       śwince,
                                                                       różyczce

14 rok życia (ukończone 13 lat) - szczepienie przeciw
                                                                           błonicy,

                                                                        tężcowi,

                                                                        krztuścowi

Szlachetna paczka

28

LIS
2019

28/11

Szlachetna paczka

Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele.Przedstawiamy wam podział na klasy produktów i przedmiotów, które chcemy zapewnić wybranej rodzinie w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Wszystkie zebrane rzeczy należy przynosić do świetlicy szkolnej do 6 grudnia. Tak, jak i w zeszłym roku można wpłacać dowolną kwotę na konto Rady Rodziców 50 8457 0008 3006 0081 3122 0001 z dopiskiem „Szlachetna Paczka” do 4 grudnia. W tym roku z zebranych funduszy postaramy się zapewnić pani Beacie toster, ponieważ w rozmowie przyznała, że jej dzieci nigdy nie jadły tostów w domu. Prosimy zapoznać się z podziałem.

KLASA I (artykuły dziecięce)
-pampersy 5 Dada
-chusteczki nawilżające Dada
-krem przeciw odparzeniom
-szampon dla dziecięce
-żele do mycia
-szczoteczka i pasta do zębów
-inne artykuły dziecięce

Maciek choruje na czterokończynowe porażenie dziecięce i najwięcej funduszy rodzina przeznacza właśnie na pampersy oraz chusteczki dla syna.

 

 

Szlachetna paczka

24

LIS
2019

24/11

Szlachetna paczka

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.


Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w Szlachetnej Paczce.

Polega ona na przygotowaniu paczki z żywnością, środkami czystości, ubraniami, i najbardziej potrzebnymi rzeczami dla wybranej rodziny, która potrzebuje pomocy. Wolontariusze Szlachetnej Paczki"poszukują rodzin, a następnie są one rejestrowane w programie. Rodzina ta przechodzi wywiad, aby móc zostać zakwalifikowaną do programu. Darczyńcy pozostają anonimowi. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.

2 konkursy piernikowe

24

LIS
2019

24/11

2 konkursy piernikowe

2 KONKURSY
„Pierniki świąteczne” i „Piernikowa chatka”

Z okazji zbliżającego się „X Święta Piernika” w Borkach Wielkich, zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w „piernikowych” konkursach. Pierniki lub piernikowe chatki mogą zostać wykonane wyłącznie z ciasta piernikowego, a ozdabiane według własnej inwencji, nawiązującej do tradycji świątecznych. Prace powinny być wykonane rodzinnie, dzieci wspólnie z rodzicami i/lub dziadkami. Do pracy powinna być dołączona informacja dotycząca uczestników: - nazwisko rodziny i miejsce zamieszkania, np. Rodzina Kowalskich z Borek Wielkich, imiona i nazwiska członków rodziny biorących udział w konkursie, w przypadku dzieci także wiek, klasa i nazwa szkoły. Prace oceniane będą w jednej kategorii: RODZINNEJ, a ocenie podlegać będzie kształt piernika, estetyka pracy oraz ogólny wyraz artystyczny. Każda rodzina może wystawić do konkursu jedną chatkę i/lub jeden piernik lub zestaw pierników (maksymalnie 5 pieników). Wystawa prac oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 3.12.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich.
Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie (lub konkursach) przynoszą swoje prace w dniu 27 bądź 28 listopada do godz. 12.00 do nauczycieli języka niemieckiego/pokoju nauczycielskiego.

Zapraszamy do licznego udziału!

 

Nauczyciele języka niemieckiego

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Posiadamy certyfikaty: