Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
11/02

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Bezpieczeństwo dzieci online

Internet to nieodłączny element świata dzieci i młodzieży. Pełni w ich życiu szczególną rolę, pozwalając na zaspokajanie potrzeb rozwojowych specyficznych dla wieku dojrzewania, takich jak pragnienie wrażeń oraz ciekawość. Jednocześnie, w sieci może czyhać na najmłodszych wiele zagrożeń.

Pierwszym z nich jest problem dostępu młodych internautów do szkodliwych dla nich treści, takich jak pornografia czy sceny przemocy.Popularyzacja serwisów komunikacyjnych przyczyniła się z kolei do nasilenia zjawiska uwodzenia dzieci online i innych form niebezpiecznych kontaktów.

Pojawienie się sieci 2.0, pozwalającej internautom nie tylko na odbieranie, ale także generowanie własnych materiałów, poszerzyło katalog zagrożeń m.in. o liczne formy przemocy rówieśniczej online – tzw. cyberprzemocy.

Popularne w ostatnim czasie wśród dzieci i młodzieży portale społecznościowe stwarzają kolejne zagrożenia związane głównie z ochroną prywatności. Należy do nich tzw. seksting, czyli przesyłanie własnych zdjęć o charakterze intymnym.

Niezbadaną jeszcze w pełni, ale niewątpliwie coraz poważniejszą kwestią staje się uzależnienie dzieci od mediów elektronicznych.                                                                                                                                            

                                                                                                                źródło:https://fdds.pl, https://www.rmf24.pl

Filmik instruktażowy https://youtu.be/RxfPH-RXMQk

Szkolny Konkurs Plastyczny

10

LUT
2020

10/02

Szkolny Konkurs Plastyczny

W związku ze zbliżającymi się obchodami Jubileuszu 60- lecia naszej szkoły, zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym " Różne Oblicza Trójki". Termin do 13.03.2020r. Informacje szczegółowe w regulaminie i u Pani S.Bieli. Szczególnie zachęcamy uczniów klas ósmych , po których może pozostać w ten sposób wyjątkowa pamiątka dla nas wszystkich i szkoły.

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI

30

STY
2020

30/01

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - LITERACKI

PT. „NIE MA TO JAK W TRÓJCE – WSPOMNIENIA ZE SZKOLNEJ ŁAWY”

UWAGA! - SZCZEPIENIA

11

GRU
2019

11/12

UWAGA! - SZCZEPIENIA

Szanowni Rodzice przypomina się o obowiązkowych szczepieniach ochronnych dzieci i młodzieży szkolnej.

10 rok życia (ukończone 9 lat)   - szczepienie przeciw

                                                                       odrze, 

                                                                       śwince,
                                                                       różyczce

14 rok życia (ukończone 13 lat) - szczepienie przeciw
                                                                           błonicy,

                                                                        tężcowi,

                                                                        krztuścowi

Szlachetna paczka

28

LIS
2019

28/11

Szlachetna paczka

Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele.Przedstawiamy wam podział na klasy produktów i przedmiotów, które chcemy zapewnić wybranej rodzinie w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Wszystkie zebrane rzeczy należy przynosić do świetlicy szkolnej do 6 grudnia. Tak, jak i w zeszłym roku można wpłacać dowolną kwotę na konto Rady Rodziców 50 8457 0008 3006 0081 3122 0001 z dopiskiem „Szlachetna Paczka” do 4 grudnia. W tym roku z zebranych funduszy postaramy się zapewnić pani Beacie toster, ponieważ w rozmowie przyznała, że jej dzieci nigdy nie jadły tostów w domu. Prosimy zapoznać się z podziałem.

KLASA I (artykuły dziecięce)
-pampersy 5 Dada
-chusteczki nawilżające Dada
-krem przeciw odparzeniom
-szampon dla dziecięce
-żele do mycia
-szczoteczka i pasta do zębów
-inne artykuły dziecięce

Maciek choruje na czterokończynowe porażenie dziecięce i najwięcej funduszy rodzina przeznacza właśnie na pampersy oraz chusteczki dla syna.

 

 

Szlachetna paczka

24

LIS
2019

24/11

Szlachetna paczka

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.


Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w Szlachetnej Paczce.

Polega ona na przygotowaniu paczki z żywnością, środkami czystości, ubraniami, i najbardziej potrzebnymi rzeczami dla wybranej rodziny, która potrzebuje pomocy. Wolontariusze Szlachetnej Paczki"poszukują rodzin, a następnie są one rejestrowane w programie. Rodzina ta przechodzi wywiad, aby móc zostać zakwalifikowaną do programu. Darczyńcy pozostają anonimowi. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.

2 konkursy piernikowe

24

LIS
2019

24/11

2 konkursy piernikowe

2 KONKURSY
„Pierniki świąteczne” i „Piernikowa chatka”

Z okazji zbliżającego się „X Święta Piernika” w Borkach Wielkich, zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w „piernikowych” konkursach. Pierniki lub piernikowe chatki mogą zostać wykonane wyłącznie z ciasta piernikowego, a ozdabiane według własnej inwencji, nawiązującej do tradycji świątecznych. Prace powinny być wykonane rodzinnie, dzieci wspólnie z rodzicami i/lub dziadkami. Do pracy powinna być dołączona informacja dotycząca uczestników: - nazwisko rodziny i miejsce zamieszkania, np. Rodzina Kowalskich z Borek Wielkich, imiona i nazwiska członków rodziny biorących udział w konkursie, w przypadku dzieci także wiek, klasa i nazwa szkoły. Prace oceniane będą w jednej kategorii: RODZINNEJ, a ocenie podlegać będzie kształt piernika, estetyka pracy oraz ogólny wyraz artystyczny. Każda rodzina może wystawić do konkursu jedną chatkę i/lub jeden piernik lub zestaw pierników (maksymalnie 5 pieników). Wystawa prac oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 3.12.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich.
Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie (lub konkursach) przynoszą swoje prace w dniu 27 bądź 28 listopada do godz. 12.00 do nauczycieli języka niemieckiego/pokoju nauczycielskiego.

Zapraszamy do licznego udziału!

 

Nauczyciele języka niemieckiego

Śląsk - powstania śląskie oraz ll wojna światowa

24

PAŹ
2019

24/10

"Śląsk - powstania śląskie oraz ll wojna światowa"

Sukces Trójki z Trójki! 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Historycznej "Śląsk - powstania śląskie oraz ll wojna światowa" zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach w ramach zadania " Różne drogi wolności". (czytaj więcej...)

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Posiadamy certyfikaty: