Znajdujesz się w: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu ››
13/11

Uroczysty apel - rocznica odzyskania niepodległości


Dzisiaj wielka jest rocznica-

Jedenasty listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

Hołd wdzięczności Polska składa!

 

Słowami wiersza Ludwika Wiszniewskiego rozpoczął się dziś uroczysty apel przygotowany przez klasę 7a. 

 
10/11

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.
Święto odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzone jest 11 listopada. To ważne święto narodowe, upamiętniające moment, kiedy Polska po 123 latach zaborów odzyskała suwerenność.

11 listopada 1918 roku, po zakończeniu I wojny światowej, Polska odzyskała niepodległość, a Józef Piłsudski został Naczelnikiem Państwa. Ten dzień stał się symbolem walki o wolność i niepodległość narodową, a obchody związane z tym świętem obejmują różnorodne wydarzenia, takie jak uroczystości państwowe, parady, koncerty, czy też spotkania patriotyczne.


Pamiętajmy siłę ducha i niezłomność Polaków oraz słowa Marszałka: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Punktualnie o godz. 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy...

10/11

Najlepsze w Lublińcu!

26.10 dwie uczennice naszej szkoły Zuzanna Marszałek z klasy 5b i Natalia Pluta z klasy 8a wzięły udział w wojewódzkim etapie "Dyktanda Niepodległościowego". Z każdej kategorii wyłoniono 15 laureatów. Nasze dziewczyny, jako jedyne z Lublińca, zostały laureatkami w swoich kategoriach: Zuzia uzyskała 11 miejsce w województwie, a Natalia miejsce 12.

15.11 dziewczyny odbiorą nagrody i dyplomy podczas uroczystego podsumowania konkursu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

07/11

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

6 listopada nasz Trójka obchodziła jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!

U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Dzieci brały udział w teleturnieju muzycznym „Jaka to melodia?”, gdzie po krótkiej linii melodycznej próbowały odgadnąć tytuły bajek, baśni i filmów animowanych.
Były także muzyczne zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze wszystkich uczniów klas 1-3.

07/11

Konkurs...

05/11

Podłoga Interaktywna FunFloor w naszej szkole!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła pozyskała z programu „Aktywna Tablica” Podłogę Interaktywną FunFloor.


Podłoga interaktywna to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer i moduł interaktywny umożliwiający wyświetlanie na podłodze gier  i animacji interaktywnych. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym uczestnicy przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.  


Interaktywna Podłoga jest wyjątkowym narzędziem edukacyjnym wspomagającym rozwój intelektualny i ruchowy dzieci. Stanowi uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych, a także zajęć specjalistycznych, takich jak zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, rewalidacyjne czy rozwijające kompetencje społeczno- emocjonalne.

31/10

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH - #SzkołaPatriotów, #SzkołaPamięta

W ostatnim dniu października uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawcy odwiedzali miejsca spoczynku bliskich nam zmarłych. Spacer alejkami Cmentarza Parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na rodzinnych grobach.

W ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce, uczniowie mogli zapalić lampki również na grobach Powstańców Śląskich, oznaczonych przez Instytut Pamięci Narodowej jako Grób Weterana. Za nim udaliśmy się na Cmentarz, to podczas zajęć poznaliśmy historię życia Powstańców, a wśród nich - Jan Nikodem Jaroń, Franciszek i Augustyn Przybycin, Piotr Zbączyniak, Szymon Wieczorek oraz Alojzy Szczech, który swój symboliczny pomnik ma w niedalekim Lisowie.

Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

31/10

Z LASEM I PRZYRODĄ ZA PAN BRAT...

We wtorek 24 października klasy 1 a i 2 a korzystając z pięknej pogody udały się na zajęcia przyrodnicze do parku. Dzieci obserwowały  zmiany w przyrodzie, jakie zachodzą jesienią. Rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i ich owocach oraz zbierały dary jesieni, które potem posłużyły do zajęć plastycznych. Mali przyrodnicy zagrali również w leśne bingo, które dostarczyło wielu emocji. Ponadto dzieci  miały okazję wsłuchiwać się w odgłosy natury oraz podziwiać piękno jesiennego lasu. Oczywiście na piknik i zabawy również znalazł się czas.

31/10

#SzkołaPamięta

Wszystkich Świętych a także Dzień Zaduszny, to czas odwiedzania grobów zmarłych. Tych najbliższych, z którymi dzieliliśmy życie a także tych, których poznaliśmy poprzez ich działania i twórczość, przez co trwale zapisali się w naszej kulturze i historii oraz tych którzy walczyli w obronie naszego kraju. Dlatego także grupa 23 wolontariuszy naszej szkoły wraz z opiekunami 30 października 2023r postanowiła odwiedzić lubliniecki cmentarz wojskowy by pochylić się nad mogiłami zmarłych żołnierzy oraz zapalić   znicze poległym. Wycieczka na cmentarz okazała się bardzo sentymentalna i pouczająca. 

30/10

PODSUMOWANIE POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO PT. „CMENTARZ WOJSKOWY W LUBLIŃCU – OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”.

27 października w naszej szkole nastąpiło podsumowanie Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „CMENTARZ WOJSKOWY W LUBLIŃCU – OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”, nad którym honorowy patronat objęli: Starosta Lubliniecki pan Joachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca pan Edward Maniura.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Szkoła Patriotów” organizowanego przez Śląskiego  Kuratora Oświaty.

Celem konkursu było wzbudzenie wśród młodego pokolenia zainteresowań historią cmentarza wojskowego w Lublińcu oraz pielęgnowanie pamięci o postaciach spoczywających na terenie tego ważnego dla całej lokalnej społeczności miejsca pamięci.

Uczestnicy konkursu za zadanie mieli wykonać folder informacyjny na temat cmentarza.

Podczas uroczystości zostały wręczone zwycięzcom nagrody.

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: