Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.

Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w Szlachetnej Paczce.

Polega ona na przygotowaniu paczki z żywnością, środkami czystości, ubraniami, i najbardziej potrzebnymi rzeczami dla wybranej rodziny, która potrzebuje pomocy. Wolontariusze Szlachetnej Paczki"poszukują rodzin, a następnie są one rejestrowane w programie. Rodzina ta przechodzi wywiad, aby móc zostać zakwalifikowaną do programu. Darczyńcy pozostają anonimowi. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.

A teraz przedstawiamy historię wybranej rodziny, której będziemy chcieli pomóc w tym roku.

Pani Beata oraz Pan Konrad poznali się w domu dziecka. Związali się z sobą i postanowili złożyć rodzinę. W 2007 roku na świecie powitali swojego pierwszego syna, który urodził się z porażeniem mózgowym. Całą swoją uwagę skupili na rehabilitacji chłopca. W tym czasie urodził się ich drugi syn Szymon. Rodzina prowadziła skromne życie, ciesząc się z każdego dnia. W 2013 roku na rodzinę spadł ogromny cios. Ich niepełnosprawny syn zmarł w wieku 6 lat. W czasie przeżywania żałoby pani Beata dowiedziała się, że spodziewa się kolejnego dziecka. Szczęśliwa z narodzin nowego członka rodziny nie spodziewała się, że już wkrótce życie znowu ją doświadczy chorobą dziecka. W rodzinie pojawił się mały Maciuś, który urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Od narodzin wymaga on stałej opieki i rehabilitacji. Rodzina, chcąc zapewnić codzienną rehabilitację syna, dokonała wszelkich starań, aby w ich domu znalazła się osoba, która pomoże im w leczeniu Maćka. Dwa lata temu w domu pojawiła się córeczka Alicja, która jest wesoła, spontaniczna i sprawia radość w rodzinie. Pani Beata zajmuję się prowadzeniem domu, a w szczególności sprawuję opiekę nad niepełnosprawnym synem. Pan Konrad to taka złota rączka, wszystko potrafi naprawić i sam w domu wykonuje remonty, na tyle ile pozwalają fundusze. Od niedawna ma stałą pracę jako płytkarz. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy pani Beata musi spędzać z synem czas w szpitalu. W tym czasie dziećmi zajmuję się ojciec. Cały czas powtarza, że w pracy wiedzą, jaka jest jego sytuacja i szefostwo pozwala mu na dłuższe wolne. Rodzina oprócz stałego dochodu z tytułu wykonywanej pracy pobiera świadczenia socjalne przyznawane przez GOPS. Miesięczne wydatki rodziny to około 2633 zł a po odliczeniu ich od przychodów na jednego członka rodziny pozostaje 379 zł.

Tak, jak w tamtym roku, aby nie powielać wielu produktów, zostanie przedstawiony podział na klasy. W poniedziałek zostanie on opublikowany na stronie internetowej szkoły, Facebooku oraz Vulcanie

TRÓJKA POMAGA !!!

Dodano: Niedziela 24 listopada 2019 22:52:14