SUKCESY UCZNIÓW W LATACH 2014/2015

18

GRU

Nazwa konkursu

Osiągnięcia

MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowy konkurs Matematyczny KANGUR 2015

(łącznie 32 uczniów)

Wyróżnienia:

Dawid Kompała IIIc,

Hanna Dyczkowska IVc,

Aleksandra Stematowicz IVa,

Aleksandra Gordzielik IVc,

Adam Dombek Vd

Konkurs międzynarodowy „Spotkania z Europą Wschodnią”

Przemysław Babij IIIb- I miejsce

OGÓLNOPOLSKIE



Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschfreund"

(łącznie 65 uczniów)

Najlepsze wyniki:

Klara Piosek – I m w województwie

Joanna Górniak – I m w województwie

Paulina Bodzioch – II m w województwie, X w kraju

Szymon Mrozek – III m w województwie

Ogólnopolski Konkurs „Mój czas”

(łącznie 69 uczniów)

Wyróżnienie:

Paulina Bromer IIIb

Małgorzata Dyla IIIb

Aleksandra Pietrzak VIb

Ogólnopolski konkurs „Hop na narty”

(łącznie 197 uczniów)

Artur Skolik IIc - wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Olimpus”

(łącznie 55 uczniów)

16 laureatów: Paulina Bodzioch, Anna Bambynek, Emilia Krawczyk, Julia Styczyrz, Szymon Musialik, Mateusz Lesik, Martyna Grati, Marta Siwiaszczyk, Igor Kasperczyk, Natalia Matusek, Marta Piecka, Oliwia Pietrzik, Hanna Dyczkowska, Szymon Mrozek

VIII Festiwal Piosenki Żołnierskiej „Czym dla wojska jest piosenka?”

Zofia Gombka – III m w kat. I-III

Kinga Ledwoń – III m w kat. IV-VI

WOJEWÓDZKIE

Konkurs na piernik świąteczny i chatkę z piernika

Piernikowa chatka:

Weronika Piskoń IIIc – II m

Laura Wróblewska IIc- II m

Julia i Kacper Łubowscy Vc i VIc – II m

Emilia Czech IVc - IIIm

Wiktoria, Krystian i Mikołaj Machoń Vic i Ie – IIIm

Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży: „… lecz wzorem bądź dla wierzących w mowie, postępowaniu, miłości, wierze, czystości”

Przemysław Babij IIIb – III m kat. I-III

Aleksandra Gordzielik IVc– wyróżnienie kat. IV - VI

POWIATOWE


II Powiatowy Konkurs „Wielkie religie świata – Islam”

(łącznie 5 uczniów)

Szymon Bula VIc – I m

Krystian Machoń VIc – Vm

Nataniel Wróbel VId – Vim

Szymon Mrozek VIc – VIIm

Kamila Chrząstek VIc - VIIIm

II Powiatowe Dyktando z Języka Mniejszości Narodowej – języka niemieckiego „Mistrz Ortografii Niemieckiej”

(łącznie 3 uczniów)

Wyróżnienie:

Klara Piosek VIa



Powiatowy Konkurs Plastyczny „Skąd się biorą pieniądze?”

Paulina Bromer IIIb – IIIm

Ala Czudaj IIIb – IIIm

Wyróżnienie:

Wyróżnienie:

Przemek Babij IIIb

III konkurs Pieśni i Piosenek Religijnych „O Puchar Kustosza Sanktuarium w Lubecku”

(łącznie 7 uczniów)

Kinga Ledwoń Vb - Im

Powiatowy konkurs Plastyczny „Używkom Mówię NIE”

(łącznie 33 uczniów)

Martyna Chałat IVc - IIm


I Powiatowy konkurs Bajkowy z języka Angielskiego

Im - drużynowo

Wiktor Małysa VIa

Aleksander Kopyto VIb

Igor Kasperczyk Va

Powiatowy Konkurs Regionalny Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu … mieszkać”

Maja Soja – I m kat. IV- VI

Lena Maroń – I m kat. I –III

Kinga Ledwoń – III m kat. IV -VI

Powiatowy turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

III m - drużynowo

Dąbek Cezary, Jakub Bienek, Anna Gordzielik, Kinga Ledwoń

III Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Lublinieckiego

Emilia Krawczyk VIb – I m

X Powiatowy Konkurs Literacki „Twój talent – szansą na lepszy świat”

Zuzanna Michałek Va– I m

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej dla klas I-III Szkoły Podstawowej „I love singing”

Weronika Bula IIc - wyróżnienie


III Powiatowy konkurs Wiedzy ‘Patroni naszych szkół Śladami Bohaterów z Westerplatte”

Emilia Krawczyk VIb – I m

Karolina Goyk VId – II m

Wyróżnienie:

Mikołaj Koloch VIc

Karolina Mitek VId

Powiatowy Konkurs Mitologiczny

IV m - drużynowo

REJONOWE

Konkurs Plastyczny „Moja rodzina żyje z Bogiem”

(łącznie 24 uczniów)

Wiktoria Słota IId - IIIm


Międzygminny Konkurs Matematyczny w Kaletach

Marta Kalyta – IV m

Wyróżnienie:

Emil Opiela – X m

Kajetan Jureczko - XIII


VI Regionalny Konkurs Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną

Agata Duda - III m

Wyróżnienie:

Oliwier Opoczyński

Oliwia Pogodzińska

Regionalny konkurs Plastyczny „Różanecznik – magia i urok”

Filip Piecka IIIb – III m

Konkurs Plastyczny ‘Dbam o swoje zdrowie”

Paulina Bromer IIIb – I m

Jakub Świtała IIIb – II m


IX Regionalny Konkurs Plastyczny na „Świąteczną Kartkę Wielkanocną”

Arkadiusz Mandala IVa – II m

Wyróżnienie:

Martyna Chałat IVc

XIX Turniej Ortograficzny Miast Lubliniec – Olesno dla Uczniów Szkół Podstawowych

kat. klas IV

Hanna Dyczkowska IVc - I m

MIEJSKIE

Konkurs z Języka Angielskiego

Jakub Białas VId – V m

Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

I m - drużynowo

Dąbek Cezary, Jakub Bienek, Anna Gordzielik, Kinga Ledwoń

Miejski Konkurs Plastyczny ‘Jestem dumny, że jestem Polakiem” – nadruk na koszulkę

Grand Prix – Kinga Ledwoń

Wyróżnienie:

Klaudia Ledwoń

VIII Konkurs Plastyczny na Świąteczną Pisankę Wielkanocną

Wiktoria Anioł IVc – I m

Miejski Konkurs Ortograficzny dla Uczniów Klas IV- VI Szkół Podstawowych

Hanna Dyczkowska IVc –I m kat kl. IV

Wojciech Kucharski IVc – III m kat. kl. IV

SZKOLNE



Konkurs na najpiękniejszy lampion św. Marcina

(łącznie 120 uczniów)

Klasy I – III

Anna Rupik IIIc – I m

Jan Stróżyk IId – II m

Zofia Koloch IId – III m

Klasy IV – VI

Daniel Szeląg Vc – II m

Wojciech Kucharski IVc – III m



Konkurs plastyczny „Mamo, tato nie pal – daj mi dobry przykład”

(łącznie 88 uczniów)

Martyna Chałat IVc – I m

Klaudia Matusek IVc – I m

Michał Dyla IVc – II m

Hanna Kazuch IVc – II m

Bartosz Radek IVa – III m

Kamil Zająć IVc – III m



Konkurs plastyczny „Alkoholowi mówię NIE”

(łącznie 95 uczniów)

Zuzanna Michalek Va – I m

Anna Gordzielik Vd – I m

Oliwia Kuc Vb – II m

Kacper Stolarek Va – II m

Kinga Ledwoń Vb – III m

Alex Glenc Vb – III m

Konkurs plastyczny “Narkotykom i dopalaczom mówię NIE”

(łącznie 82 uczniów)

Joanna Górniak VIb – I m

Daniel Janik VIb – I m

Wiktoria Michoń VId – II m

Alicja Witkowska VIb – II m


Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego

(łącznie 16 uczniów)

Aleksander Kopyto VIb – I m

Kacper Pospiech VId– I m

Jakub Białas VId – II m

Karolina Goyk VId – III m




Szkolny Konkurs Recytatorski

(łącznie 54 uczniów)

Klasa I – III

Weronika Bula IIc - Im

Kulińska Natalia IIa – I m

Bartosz Goyk Id – II m

Amelia Augustyn Ia - - III m

Klasa IV – VI

Wiktoria Doleżych Va – I m

Maja Soja Va – I m

Kinga Ledwoń Vb – II m

Izabela Kniejska Vb – III m

Szkolny Konkurs Ekologiczny

(łącznie 11 uczniów)

Wiktoria Doleżych Va – I m

Michalina Chruściel VIb – II m

Wiktor Małysa Via – III m



Szkolny Konkurs z języka niemieckiego ‘Czytam Baśnie Braci Grimm”

Wojciech Kucharski IVc – I m

Natalia Kubica IVb – I m

Hanna Dyczkowska IVc – II m

Marta Huras IVa – III m

Monika Jeziorska IVa – IV m





Konkurs Języka niemieckiego „Ich bin Theo-Freund” kl. I – III

(łącznie 15 uczniów)

Klasa II

Martyna Zysko – I m

Kornel Knieć – II m

Dominik Mrozek – II m

Hanna Bienek – III m

Klasa III

Marcin Zug – I m

Bartek Malitowski – II m

Anna Rupik – II m

Jakub Świtała – III m

Ewa Jędryka – III m




Szkolny Konkurs Regionalny ‘Lubi mi się tu …mieszkać” dla klas I – VI

(łącznie 29 uczniów)

Kategoria – recytacja śląskich poetów:

Maja Soja Va – I m

Bula Weronika IIc – II m

Amelia Augustyn Ia – III m

Kategoria – piosenka śląska:

Kinga Ledwoń Vb – I m

Emilia Lizurek Vd – II m

Klaudia Ledwoń Vb – III m

kategoria – mówienia gwarą

Lena Maroń IIc – Im

Julia Łubowska, Patrycja Matusek, Wiktoria Machoń, Julia Półtorak, Marcin Duda VIc – II m

Weronika Bula IIc – III m

„Mój ulubiony bohater literacki” dla klas IV

Martyna Chałat IVc – Im

Magdalena Kachel IVb – II m




„Asy z Drugiej klasy. Najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy” – konkurs czytelniczo - plastyczny

Czytelniczy:

klasa IIa – I m

klasa IId – II m

klasa IIc – III m

klasa IIb – IV m

Plastyczny:

Zuzanna Jon IId – Im

Agnieszka Rapacz IIc – II m

Maja Mizera IIb – III m

Piotr Uherek IIc – IV m


Konkurs biblioteczny dla klas VI „Sprawdź czy wiesz”

Patrycja Matusek, Julia Łubowska VIc – I m

Anna Grzyb, Wiktor Małysa VIa – II m

Kacper Pospiech, Ewelina Szczepanek VId – III m






Szkolny Konkurs Matematyczny „Super Głowa”

Klasa IV:

Hanna Dyczkowska IVc – I m

Lidia Szczęsna IVa – II m

Wojciech Kucharski IVc – III m

Klasa V:

Cezary Dąbek Vd – I m

Igor Kasperczyk Va – II m

Anna Gordzielik VD – III m

Klasa VI:

Marta Kalyta VIb – I m

Emil Opiela VIB – II m

Wiktor Małysa VIA – III m



Szkolny Konkurs Plastyczny SKO „Wiosna to czas radości … rosną nasze oszczędności”

Julia Sklarczyk IIb – I m

Zofia Koloch IId – II m

Paulina Bromer IIIb – III m

Wyróżnienie:

Wiktoria Głąb IIb

Zuzanna Jon IId

Szkolny konkurs Plastyczny „Co mogę zrobić ze swoją złością?”

Aleksandra Tarara IIIc – I m

Marlena Śliwa IIId – I m





Szkolny Konkurs Plastyczny „Stop przemocy i agresji”

Agata Malinowska Vd – I m

Alan Kosarz Va – II m

Oliwia Kuc Vb – III m

Wyróżnienie:

Zuzanna Tarara Va

Emilia Lizurek Vd

Kinga Ledwoń Vb

Klaudia Ledwoń Vb

Zuzanna Michałek Va

Igor Kasperczyk Va

Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz liczenia kl. II”

(łącznie 92 uczniów)

Maksymilian Zyśko IId – I m

Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii kl. II”

(łącznie 92 uczniów)

Magdalena Student IId – I m

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE








Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Lublińcu

I miejsce - dziewczęta:

Ziółek Zuzanna,Lesz Joanna,Zgoda Martyna,Marcinkowska Agnieszka,Goyk Karolina,Górniak Joanna

I miejsce - chłopcy:

Kuberski Mikołaj,Koza Szymon,Machoń Krystian,Wróbel Nataniel,Kazior Kajetan,Białas Jakub

Obie drużyny wywalczyły awans do zawodów rejonowych

Zawody rejonowe miały miejsce 16 października w Tarnowskich Górach.

W rejonie tarnogórskim dziewczynki zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce i awansowali do zawodów wojewódzkich.

W skład reprezentacji wchodzili:

Ziółek Zuzanna, Lesz Joanna, Malinowska Agata, Marcinkowska Agnieszka, Goyk Karolina, Górniak Joanna

Popanda Wojciech, Machoń Krystian, Wróbel Nataniel, Koza Szymon, Deneko Łukasz, Kuberski Mikołaj


Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe

Chłopcy uplasowali się na X miejscu.

W Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego naszą szkołę, miasto, powiat i rejon tarnogórski reprezentowali:

Kazior Kajetan, Popanda Wojciech, Kuberski Mikołaj, Białas Jakub, Machoń Krystian, Koza Szymon, Grobelny




Bieg o Nóż Komandosa

Szkołę reprezentowała grupa 150 młodych biegaczy. Czołowe miejsca zdobyli:

Klasy I-II: Lesik szymon 1m, Krótki Szymon 2m, Pietrzik Dominik 7m

Klasy III-IV: Malinowska Agata 2m, Marcinkowska Agnieszka 3m, Pieniążek Tymon 1m

Klasy V-VI: Górniak Joanna 2m, Goyk Karolina 3m, Kazior Kajetan 1m, Machoń Krystian 3m



Halowa piłka nożna

Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w rozgrywkach powiatowych halowej piłki nożnej

W skład drużyny weszli:

Białas Jakub, Kuberski Mikołaj, Dąbek Cezary, Deneko Łukasz, Dombek Adam, Koza Szymon, Grobelny Mateusz, Kasyk Mateusz, Kazior Kajetan, Pieniążek Tymon



Piłka Siatkowa dziewcząt

Reprezentacja szkoły zajęła I miejsce w powiecie, awansując do zawodów rejonowych gdzie dziewczęta zajęły również I miejsce. W półfinale wojewódzkim zajęły III miejsce.

Skład drużyny: Krawczyk Emilia, Radzioch Aleksandra, Zbączyniak Małgosia, Zgoda Martyna, Goyk Karolina, Ziółek Zuzia,Jasiewicz Zuzia, Michoń Wiktoria, Skubała Nikola, Michałek Zuzia,



Piłka Ręczna dziewcząt

Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie tarnogórskim.

Skład drużyny: Grzyb Anna, Górniak Joanna, Krawczyk Emilia, Pietrzak Aleksandra, Radzioch Aleksandra, Zbączyniak Małgosia, Zgoda Martyna, Goyk Karolina, Michoń Wiktoria, Szczepanek Ewelina, Ziółek Zuzia


Czwórbój Lekkoatletyczny dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w powiatowym czwórboju LA zajęła II miejsce awansując do zawodów rejonowych, gdzie zdobyła IV miejsce osiągając 947 punktów.

Skład drużyny: Goyk Karolina, Ziółek Zuzanna, Górniak Joanna, Zgoda Martyna, Świerczyńska Michalina, Marcinkowska Agnieszka, Lesz Joanna



Piłka Ręczna chłopców

Reprezentacja szkoły zajęła I miejsce w zawodach powiatowych, awansując do rejonu tarnogórskiego, gdzie zajęli II miejsce.

Skład drużyny: Dederko Aleksander, Grzyb Jan, Jureczko Kajetan, Malinowski Kamil, Popanda Wojciech, Rojek Konrad, Glanc Kamil, Kampa Łukasz, Krzyżowski Denis, Kulik Juliusz, Machoń Krystian, Monkos Dominik, Białas Jakub, Kuberski Mikołaj, Budziałowski Dorian, Szymczyk Szymon, Wróbel Nataniel



Piłka Nożna chłopców – „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku“

Chłopcy zajęli I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie tarnogórskim i

V miejsce w finale wojewódzkim.

Skład drużyny:

Dąbek Cezary, Deneko Łukasz, Dombek Adam, Koza Szymon, Grobelny Mateusz, Kasyk Mateusz, Pieniążek Tymon



Piłka Nożna chłopców

Chłopcy zajęli I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie tarnogórskim i III miejsce w półfinale wojewódzkim.

Skład drużyny:

Białas Jakub, Kuberski Mikołaj, Dąbek Cezary, Deneko Łukasz, Dombek Adam, Koza Szymon, Grobelny Mateusz, Kasyk Mateusz, Kazior Kajetan, Pieniążek Tymon



Czwórbój Lekkoatletyczny chłopców

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w powiatowym czwórboju LA zajęła I miejsce i awans do zawodów rejonowych, gdzie chłopcy zajęli I miejsce zdobywając 1020 pkt i kwalifikację do zawodów wojewódzkich. W województwie weszli na podium osiągając III miejsce.

Skład drużyny chłopców:

Popanda Wojciech, Machoń Krystian, Kuberski Mikołaj, Szymczyk Szymon, Wróbel Nataniel, Koza Szymon, Deneko Łukasz



Szczypiorniak na Orlikach

Drużyna chłopców zajęła I miejsce w powiecie i III miejsce w województwie.

Skład drużyny:

Rojek Konrad, Popanda Wojciech, Kuberski Mikołaj, Białas Jakub, Szymczyk Szymon, Malinowski Kamil, Grzyb Jan, Kulik Juliusz, Dederko Aleksander, Dąbek Cezary, Machoń Krystian, Kampa Łukasz, Budziałowski Dorian, Jureczko Kajetan.



Rozgrywki w Badmintona

W zawodach powiatowych i rejonowych szkołę reprezentowali: Sikora Kacper i Szczeciński Bartek i Krzysztof Kuboś. Chłpcy zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zakwalifikowali się do zawodów na szczeblu wojewódzkim. W zawodach wojewódzkich szkołę reprezentowali:Krzysztof Kuboś i Marcin Zug. Zajęli IX miejsce.

Dziewczęta w składzie : Martyna Zgoda i Zuzanna Ziółek zajęły II miejsce w powiecie

39 uczniów klas czwartych zdobyło kartę pływacką

Rozstrzygnięto konkurs na najbardziej usportowioną klasę szkoły

Miejsce

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

Klasa

6D

5D

6A

6B

6C

4A

5B

5A

4C

4B

5C

Punkty

2776

1881

1323

1258

879

873

833

576

509

410

299

Konkurs na najlepszego sportowca roku szkolnego 2014/2015

DZIEWCZĘTA

MIEJSCE
NAZWISKO
I IMIĘ
ILOŚĆ PKT.
KLASA
I
Ziółek Zuzanna
320
6D
II
Goyk Karolina
314
6D
III
Zgoda Martyna
297
6B
IV
Krawczyk Emilia,
Radzioch Aleksandra
190
190
6B
6B
V
Zbączyniak Małgorzata
185
6B
VI
Michoń Wiktoria
179
6D
VII
Jasiewicz Zuzanna
154
6D
VIII
Górniak Joanna
148
6B
IX
Michałek Zuzanna
140
5A
X
Marcinkowska Agnieszka
128
4C

CHŁOPCY

MIEJSCE
NAZWISKO
I IMIĘ
ILOŚĆ PKT.
KLASA
I
Kuberski Mikołaj
519
6D
II
Koza Szymon
502
5D
III
Deneko Łukasz
435
5D
IV
Dąbek Cezary
384
5D
V
Popanda Wojciech
367
6A
VI
Machoń Krystian
354
6C
VII
Białas Jakub
334
6D
VIII
Grobelny Mateusz
322
5B
IX
Pieniążek Tymon
305
4A
X
Dombek Adam
Wróbel Nataniel
304
304
5D
6D
Opublikował/a: Mirosława Jamroży
Kategoria: Sukcesy
Dodano: Piątek 18 grudnia 2015 21:33:03
drukuj
Posiadamy certyfikaty: