Rozpoczęcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

CZE

Drodzy ósmoklasiści!
Nadszedł czas wyboru szkoły w kolejnym etapie Waszej edukacji. Przed Wami ważne 3 dni egzaminów, od których zależy do której z wybranych szkół uda Wam się dostać. Od dzisiaj został uruchomiony system elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych, zapoznajcie się z nim: przeczytajcie uważnie informacje na stronie głównej, obejrzyjcie film instruktażowy i dodajcie link strony do swoich "ulubionych" zakładek, bo od dzisiaj będzie to Wasza najczęściej odwiedzana witryna. :)
Teraz skupcie się na tym, aby uzyskać jak najwięcej punktów z egzaminów. Nie stresujcie się rekrutacją. Macie na nią czas, na spokojnie po egzaminach. Pamiętajcie, że kolejność i szybkość logowań ani też wybór szkół nie decyduje o kolejności na liście przyjętych.

Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikami, które są umieszczone w zakładce ,,Pliki do pobrania". Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pierwszy z przewodników przeznaczony jest dla kandydata rejestrowanego przez szkołę podstawową, a drugi dla kandydata rejestrującego się samodzielnie.

1. Wchodzicie na stronę
https://slaskie.edu.com.pl (jeśli link będzie się zbyt wolno wczytywał lub wcale to proszę ręcznie wpisać adres w nowym oknie przeglądarki)

2. Tworzycie swoje konto samodzielnie, kafelek  "Zgłoś kandydaturę"- podając odpowiednie dane osobowe (PESEL itp.)
3. WAŻNE - jeśli wypełniliście dane potrzebne do logowania to zapiszcie je sobie (login i hasło), bo jeśli ktoś zapomni to procedura nie przewiduje drugi raz zakładania konta!!!
4. Zapoznajcie się ze swoim panelem kandydata (terminy, oferta szkół, statystyki itp.)

5. Pamiętajcie, że możecie wybrać maksymalnie 3 szkoły, ale nie ma ograniczenia, co do ilości oddziałów w tych szkołach. Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do preferowanej szkoły.
6. Jeśli ktoś z Was chce uczęszczać do szkoły spoza woj. śląskiego to należy osobno założyć konto w danym województwie i tam również dokonać wyboru szkół.

Na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał: od 15 czerwca br. do 10 lipca br.

Powodzenia!!!

UWAGA!
Wszystkich kandydatów do oddziałów dwujęzycznych/sportowych/ze sprawdzianem uzdolnień kierunkowych obowiązują inne terminy składania wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej tzn.
od 15 - do 22 czerwca do godz.15:00

cdn....

W razie pytań kontakt na idziennik: informatyk :)

Dodano: Poniedziałek 15 czerwca 2020 09:53:47