Powiatowy Konkurs Plastyczny „Błogosławiona Maria Luiza Merkert – Śląska Samarytanka

Dnia 23 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Błogosławiona Maria Luiza Merkert – Śląska Samarytanka”. Organizatorami konkursu byli katecheci SP 3 i Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety
Konkurs przebiegał w dwu etapach:
szkolnym
– w którym jury przyznało 19 wyróżnień dla prac następujących uczniów:

Bartłomieja Babij, Przemka Jeziorskiego, Ady Kotek, Adama Deneko, Roberta Piosek, Mateusza Broncel, Justyny Klose, Natalii Anczok, Grzegorza Marondel, Natalii Dederko, Kasi Szleper, Karoliny Zmorek, Oli Duda, Karoliny Siwiaszczyk, Patryka Kansy, Agaty Szeląg, Oli Janas, Oli Ostrowskiej, Przemka Pradeli
• powiatowym
– w którym na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie odpowiedziały następujące szkoły: SP z Hadry, SP z Kamienicy, ZSP z Kochcic, SP z Lisowic, SP z Lubszy, SP 1 i SP 3 z Lublińca.
Laureatami tego etapu konkursu w grupie klas I – III zostali: Weronika Paruzel – ZSP w Kochcicach, Wiktoria Koza, Piotr Machnik, Wiktoria Sier – z SP 3 w Lublińcu; a w grupie klas IV – VI: Anna Jureczko, Anna Kłobus, Agata Gutmańska ,– z SP 3 w Lublińcu, Kinga Janecka – z SP w Kamienicy, Paulina Wojtulek – z SP 1 w Lublińcu, Karolina Gerlic – z SP 1 w Lublińcu.
Na uroczystość podsumowania konkursu, wręczenia nagród i dyplomów przybyli Goście ze Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety: Siostra Prowincjalna Fabiola Pluszczok i Siostra Piotra oraz Laureaci konkursu ze swymi Nauczycielami.
Wśród nagród sponsorowanych przez Siostrę Prowincjalną na szczególną uwagę zasługują relikwiarzyki Błogosławionej Marii Merkert beatyfikowanej 30 września br., a której właśnie poświęcony był konkurs.
Uroczystość ubogacona została przedstawieniem „Święta Elżbieta”, które przygotowała klasa Va. Przybliżyło ono postać Świętej Elżbiety, którą obrała Błogosławiona Maria Merkert na Patronkę założonego przez siebie Zgromadzenia. Przedstawienie to powtórzono dnia 24 XI 2007 roku dla uczestników spotkania młodzieży elżbietańskiej zorganizowanego przy parafii św. Katarzyny w Pawonkowie.
Uczniom poszczególnych szkół wraz z nauczycielami, Zgromadzeniu Sióstr Św. Elżbiety i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Konkursu dziękujemy!
Katecheci

Opublikował/a: Administrator