Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny

MAR

Dwie uczennice naszej szkoły, Julia Brzezina oraz Katarzyna Malitowska z kl. 8b wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego.

Na szczeblu powiatowym miały za zadanie zapisać cytat „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś” z książki „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry.

Prace dziewcząt spodobały się jury w Warszawie i tym samym przeszły do etapu wojewódzkiego, który odbył się u nas w szkole 20 marca 2023r. Tym razem do napisania był cytat „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” również z książki „Mały Książę”. Przez 2 godziny dziewczyny dzielnie tworzyły swoje dzieła. Pisały korzystając ze stalówki i obsadki. Rysowały za pomocą kredek. My już dziś możemy podziwiać z jaką łatwością radzą sobie z narzędziami kaligraficznymi. Tymczasem prace zostały wysłane do Warszawy do ostatniej oceny.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

c69e60-julia_brzezina1.jpg ee3229-julia_brzezina2.jpg 88b8aa-katarzyna_malitowska1.jpg 4db6c1-katarzyna_malitowska2.jpg
Dodano: Poniedziałek 27 marca 2023 13:21:38