2018 ROK IRENY SENDLEROWEJ!

2018 ROK IRENY SENDLEROWEJ!

W związku z obchodzoną 12 maja 10-tą rocznicą śmierci Ireny Sendlerowej nasi uczniowie mogli zapoznać się z historią życia tej niesamowitej kobiety, która w czasie II wojny światowej uratowała od śmierci ok. 2500 żydowskich dzieci. Jej odwaga, bezkompromisowość i wrażliwość na los drugiego człowieka są godne naśladowania także i dzisiaj. Dzięki wystawie lapbooków przygotowanych przez naszych uczniów mogliśmy się przekonać o wielkości i bohaterstwie tej niezwykłej Polki.

Akademia z okazji Święta Konstutucji

Akademia z okazji Święta Konstutucji

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięknej uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy VII A oraz szkolny chórek. Okazja była wyjątkowa, bo kolejny już raz świętowaliśmy w naszym kraju to rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Magic show!!!

Magic show!!!

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niesamowitym i pełnym emocji spotkaniu z magikiem. Pan Paweł Szreter zaprezentował dzieciom wiele ciekawych sztuczek, których wyjaśnienie wcale nie jest takie proste i łatwe.I dobrze,bo inaczej nie byłoby zabawy.

Natalia w gronie najlepszych!!!!

Natalia w gronie najlepszych!!!!

23 kwietnia 2018 r. w sali Parnasoss w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się gala IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Konkurs został zorganizowany przez Jadwigę Wiśniewską, poseł do Parlamentu Europejskiego. W tegorocznej edycji do rywalizacji przystąpiło 167 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w regionie. Niezmiernie miło nam zakomunikować, że Natalia Kubica, uczennica klasy VIIb, znalazła się w gronie autorów najwyżej ocenionych prac. Jej praca pt. „SKRZYPEK NA NIELUDZKIEJ ZIEMI. RZECZ O MIKOŁAJU SAKŁAWSKIM” została wyróżniona w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Trójka górą!!!!

Trójka górą!!!!

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że wspaniali uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w XVII KONKURSIE REGIONALNYM POEZJI, GWARY I PIOSENKI ŚLĄSKIEJ „Lubi mi się tu... mieszkać”.
KRYSTIAN STAŃCZYKIEWICZ z kl. VII B otrzymał nagrodę GRAND PRIX konkursu oraz I miejsce. LENA MAROŃ z klasy V C również zdobyła I miejsce, zaś WERONIKA BULA z kl. V C otrzymała wyróżnienie!
Jesteście wspaniali!!! Jesteśmy z Was dumni!!! DZIĘKUJEMY!!!!!

Zdrowo sałatkowo w szkole

Zdrowo sałatkowo w szkole

Kolejny już raz uczniowie klasy VI B promują zdrowy sposób odżywiania się. Dziś w swojej klasie przygotowywali zdrowe i pełne witamin sałatki warzywne. Kluczem do pełni sukcesu było całkowite odrzucenie soli jako przyprawy. Zbędnej i niezdrowej, bo zbyt często i w dużej ilości przez nas używanej. Brawo VI B!  (gp)

Klub Dobrej Rozmowy w Trójce!

Klub Dobrej Rozmowy w Trójce!

Z radością informujemy, że nasza Szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i powstał u nas Klub Dobrej Rozmowy, w którym mogą uczestniczyć uczniowie klas siódmych.Uczymy się rozmawiać na ważne, a jednocześnie trudne tematy - szacunek, tolerancja, inność. Tym razem projekt dotyczy rozmów o uchodźcach. Zapraszamy !(gp)

Żonkile symbolem pamięci w Trójce

"Żonkile" symbolem pamięci w Trójce

Pragnąc upamiętnić 75. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu włączyli się w ogólnopolską akcję „Żonkile” organizowaną przez  Muzeum POLIN w Warszawie.
Włączając się w akcję, młodzież miała za zadanie wykonać według określonego schematu papierowe żonkile, a następnie rozdać je wśród społeczności lokalnej.

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach 12 – 13 kwietnia 2018 r. Klasy 5a, 6a i 7b odwiedziły stolicę naszego kraju. Po przyjeździe do Warszawy uczniowie mogli podziwiać przepiękną panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, skąd udali się obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie pojechali zwiedzić Stadion Narodowy. Spędzili miło czas zwiedzając najciekawsze miejsca Starego Miasta wraz z Zamkiem Królewskim.

Wielkanocne spotkanie dla wolontariuszy

Wielkanocne spotkanie dla wolontariuszy

W poniedziałek przed Świętami Wielkanocnymi odbyło się spotkanie integracyjne dla wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK. Spotkanie było okazją do lepszego poznania się oraz wspólnej zabawy. Na wolontariuszy czekał słodki poczęstunek oraz wiele atrakcji takich jak szukanie wielkanocnego zajączka na podwórku szkolnym czy wykonanie papierowych kwiatów techniką origami.