ZTU - Zachowaj trzeźwy Umysł

W ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł uczniowie klasy 2a otrzymali wyróżnienia w konkursie plastycznym. Gratulujemy!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 już za nami. W naszej szkole zrobiło się wreszcie tłoczno i wesoło. Przyszliście wszyscy, wypoczęci, uśmiechnięci i gotowi do pracy. Do ekipy Trójki przyszli też pierwszoklasiści, których serdecznie powitała Pani Dyrektor Anna Janik. Gościliśmy również władze naszego miasta: Pana Burmistrza Edwarda Maniurę, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Gabriela Podbioła oraz Wiceprzewodniczącego RM Pana Benedykta Majera. Przybyła do nas również Przewodnicząca Rady Rodziców SP3 Pani Agata Szwedzińska.
Życzymy wszystkim, aby ten rok szkolny był dla nas szczęśliwy i pełen pozytywnej energii. A tak na marginesie, z radością informujemy, że obok naszej hali gimnastycznej pełną parą trwa budowa nowego boiska szkolnego!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dobiegł końca rok szkolny. Jaki był? Pewnie pełen przygód, przeżyć, wspaniałych i miłych chwil, a także tych, o których chciałoby się szybko zapomnieć. Wszystko to składa się jednak na życie szkoły, ucznia, na nasze życie. Tak już po prostu jest. I będzie. Ale póki co, wakacje Ktoś obliczył, że 73 dni wolnego! Aby ciszyć się latem, musieliśmy odebrać świadectwa. Na uroczystej akademii w naszej hali sportowej stawili się nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Nie mogło również zabraknąć wyjątkowych gości - Pana Burmistrza Ewdarda Maniury i Pani Wiceburmistrz Anny Jonczyk Drzymały.

Klasa 7 a i 7b na rajdzie rowerowym do Leśnicy - Łowiska

Klasa 7 a i 7b na rajdzie rowerowym do Leśnicy - Łowiska

W czasie kiedy z utęsknieniem czeka się na ostatni dzwonek, klasy siódme, wraz ze swoimi wychowawczyniami, opiekunami oraz jednym pomocnym rodzicem, wybrały się jak co roku na rajd rowerowy do Leśnicy. Pogoda na wycieczkę była wprost wymarzona. Droga przez las w kierunku Kokotka bez żadnych przeszkód. Na Łowisku każdy odpoczywał wg własnych potrzeb. Można było zabrać wędkę i łowić ryby, poczytać książkę w ciszy i spokoju albo po prostu porozmawiać o nadchodzących wakacjach. Na miejscu można było zjeść smaczne frytki lub kiełbaskę z ogniska.  W doskonałych nastrojach wszyscy wrócili szczęśliwie do Lublińca.

Apel Wakacyjny Top Model

CZE

Apel "Wakacyjny Top Model"

Na zakończenie roku szkolnego  uczniowie kl 7B podczas apelu „WAKACYJNY TOP MODEL” przypomnieli wszystkim o potrzebie zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień

CZE

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień"

Uczniowie naszej szkoły klas I - VII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień" organizowanego przez Senacki Zespół Strażaków. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego.

Korowód przebierańców na Dni Lublińca

Korowód przebierańców na Dni Lublińca

15 czerwca br. uczniowie kl.Ia, IIa i IIIb wzięli udział w paradzie przebierańców, która zainaugurowała Dni Lublińca. „ Królewna Śnieżka i przyjaciele…” taką drużynę stworzyli uczniowie reprezentujący naszą szkołę. Wystąpili w przepięknych strojach przygotowanych w dużej mierze przez zaangażowanych rodziców w/w klas, za co serdecznie dziękujemy!

Sukces uczniów klas 7a i 7b!

CZE

Sukces uczniów klas 7a i 7b!

W dniu 15.06.2018 uczniowie klas siódmych wzięli udział w konkursie "Szkoły na estradzie", w którym główną nagrodą był puchar Burmistrza miasta Lublińca. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. "Nie bój się marzyć!". Rywalizowaliśmy ze wszystkimi szkołami i trzeba przyznać, poziom był naprawdę wysoki! Tym bardziej jesteśmy dumni że to właśnie nasi uczniowie zdobyli nagrodę główną. Gratulujemy!

Zdjęcia wyk. Czesława Włuka

Klasa 3d i 4a  występuje po niemiecku  w Steblusiu

Klasa 3d i 4a występuje po niemiecku w Steblusiu

W poniedziałek grupka uczniów z klasy 3d oraz 4a  wybrała się do swoich młodszych kolegów i koleżanek do Przedszkola nr 4  znanego wszystkim pod nazwą  Stebluś. Uczniowie naszej szkoły  chcieli zaprezentować dzieciom z najstarszej grupy przedszkolnej czego nauczyli się w ostatnim roku na lekcjach  języka niemieckiego.

OGROMNY SUKCES TRÓJKI!!!

OGROMNY SUKCES TRÓJKI!!!

Z wielką radością pragniemy podzielić się wspaniałą informacją, że nasz uczeń KRZYSZTOF KUBOŚ z kl. VI D zdobył I miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. „Twój talent szansą na lepszy świat”, który organizowany był przez Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie.
Wyróżnienia za wspaniałe prace otrzymali również: LAURA DYKTA z kl. VI D oraz ALEKSANDER DZIWIS z kl. VI B
Gratulujemy Wam sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 3!
(gp)