Dzien Europejski

Dzien Europejski

23 maja obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Europejski. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami języków obcych przygotowali uroczysty apel. Apel był wycieczką po wybranych krajach europejskich. Podróżując po Europie żółtym autobusem odwiedziliśmy Niemcy, Belgię, Wielką Brytanię, Francję, Grecję a podróż zakończyliśmy w Polsce. Dzięki przystankom w poszczególnych krajach mogliśmy poznać ich kulturę poprzez piosenki, taniec i ciekawostki zawarte w prezentacji.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI   „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

CZE

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

W ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności  „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lublińca Pana Edwarda Maniury dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych. Konkurs odbył się w dniu 17 maja 2018 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Zwycięstwa 32 i miał na celu krzewienie postaw patriotycznych wśród najmłodszych, a także popularyzację wiedzy, wartości i idei patriotycznych.

IIIe i IIIb na wycieczce do Krakowa

IIIe i IIIb na wycieczce do Krakowa

5 czerwca 2018r. uczniowie kl. III e i III b wyruszyli na wycieczkę by odwiedzić wawelskiego smoka. Ale nie tylko, bo plany były ambitne i zostały w pełni zrealizowane. Zwiedzanie miasta Krakowa poprzedziła wizyta w Teatrze Groteska na przedstawieniu pt. Calineczka, po którym trasę zwiedzania i ciekawych opowieści przewodników wyznaczały krakowskie legendy. Pogoda nam sprzyjała, więc dzielnie pomykaliśmy uliczkami pięknego Krakowa. Troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni w drodze powrotnej nie omieszkaliśmy zajrzeć do „maka”. Do domów wróciliśmy z pamiątkami i pełni wrażeń z udanej wycieczki.

IIIb dla Mamy i Taty

IIIb dla Mamy i Taty

Okolicznościowe spotkanie „DLA MAMY I TATY” przygotowali dla swoich rodziców uczniowie kl. III b wraz z wychowawcą klasy. Było przedstawienie pt. „Czerwone Kapturki…”, piosenki dla mamy i taty, życzenia, laurki i własnoręcznie przygotowane upominki. Przy pysznym, słodkim poczęstunku, – za który bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym mamom i babciom - spędziliśmy wspólnie piątkowe popołudnie - 8 czerwca 2018r.

Dzień Matki w Ia

Dzień Matki w Ia

22 maja 2018r. w klasie 1a odbyło się święto najukochańszych osób - mam , czyli "Dzień Matki". Z tej okazji dzieci zaprosiły swoje mamy na zajęcia otwarte aby przy kawie i ciastku obejrzały czego ich dzieci nauczyły się w klasie pierwszej. A następnie obejrzały przygotowane specjalnie dla nich wesołe przedstawienie. Uczniowie wcielili się w role aktorów, bardzo się starali podczas przedstawienia śmiesznych scenek i śpiewu piosenek.

Dzień Tolerancji 2018

Dzień Tolerancji 2018

30 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Z tej okazji uczniowie klas VIb oraz Vc przygotowali uroczysty apel. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W czasie apelu wyjaśniono znaczenie słowa "tolerancja" oraz zaprezentowano Dekalog Serdeczności - zbiór zasad, które warto stosować w codziennym życiu.

WIELKI SUKCES KRYSTIANA!

WIELKI SUKCES KRYSTIANA!

23 maja w Klubie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbył się już 11 Festiwal Piosenki " Czym dla wojska jest piosenka...dla Niepodległej..."
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Ksawery Bryłka z klasy 2b, Amalie Gintowt z Klasy 7a oraz Krystian Stańczykiewicz z klasy 7b.

Justyna Pilichowska w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu

Justyna Pilichowska w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu

Uczestniczka VI edycji programu Telewizji TVN MasterChef Justyna Pilichowska na zaproszenie Pana Marcina Straus przyjechała specjalnie do naszej szkoły, aby przeprowadzić zajęcia kulinarne dla naszych uczniów. W pracy towarzyszyły jej panie Małgorzata Chrost i Marysia. Swoją przygodę najpierw rozpoczęły dzieci z klasy VC, które wraz ze swoim wychowawcą p. Marcinem Straus, pod czujnym okiem pani Justyny przygotowały przepyszne hamburgery ze swojskich bułek.

Wycieczka do Żarek

Wycieczka do Żarek

22 maja 2018r. klasa 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Żarek. Odwiedziliśmy Etno Jurę, gdzie dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat wikliny. Następnie każde dziecko spróbowało swoich sił i wykonało serce z wikliny które będzie prezentem dla mam z okazji zbliżającego się święta. Potem odwiedziliśmy fabrykę słodyczy Hokus Pokus, dowiedzieliśmy się jak wyrabia się lizaki. Każdy uczestnik wycieczki wykonał dla siebie lizaka. Następnie zamieniliśmy się we włoskich kucharzy i przygotowaliśmy przepyszną pizzę. Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Stary Młyn i wioskę średniowieczną. Wróciliśmy do domu zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Wycieczka się udała.

NASI W CZOŁÓWCE!

NASI W CZOŁÓWCE!

Nasza drużyna w składzie: Natalia Rokosa, Zosia Gansiniec (kl. V a) oraz Sergiusz Kubacki (kl. VI a) zdobyła lll miejsce w VII Powiatowym Konkursie Mitologiczmym dla szkół podstawowych zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Świętej Edyty Stein.  Drużyny zmagały  się z różnorakimi konkurencjami.  Wiedza wszystkich uczestników była na wysokim poziomie.
Tym bardziej cieszy fakt,  że nasza ekipa wywalczyła    miejsce na podium.
Tym samym udowodnili, że mitologia grecka i rzymska jest ich wielką pasją.