Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-8. Wzięło w nim udział 10 uczestników, którzy zaprezentowali utwory m.in. Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima. Po wysłuchaniu wybranych  przez recytatorów wierszy i fragmentów prozy jury przyznało następujące miejsca: w kategorii klas 4-6 zwyciężyła Marta Wlazły, II miejsce zajęła Emilia Tkacz, a III ex aequo Alicja Ostrowska i Bartosz Sojka. Przyznano również wyróżnienie dla Agaty Michałowskiej.

W kategorii klas 7-8 I miejsce uzyskał Bartosz Wychowski.

Marta, Emilia i Bartosz będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych XXXIV Regionalnych Spotkań Recytatorskich "Wrażliwość na słowa" w MDK -u. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Powiatowy Konkurs Mitologiczny

30 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas V-VIII pod patronatem Starosty Lublinieckiego. Wzięło w nim udział osiem drużyn z powiatu lublinieckiego: SP z Kochanowic, SP z Kochcic, SP z Kośmider, SP z Olszyny, SP z Ciasnej oraz lublinieckie szkoły: SP nr 3, SP nr 4 oraz SP im. św. Edyty Stein.  I miejsce zajęła drużyna z SP nr 3 w Lublińcu, II miejsce uzyskała drużyna z SP nr 4 w Lublińcu, a III miejsce drużyna z SP z Kochcic. Nagrody zwycięzcom wręczyły Pani Dyrektor SP nr 3 Anna Janik oraz organizatorki konkursu Agnieszka Jaźwińska i Małgorzata Frankowska.

Uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach i  rozwiązywali różnorodne zadania - rysowali, zgadywali, wymyślali, pokazywali. Zmierzyli się m.in. z kołem Fortuny, kalamburowymi mitologizmami, atrybutami bogów, rozpoznawali potwory, zagrali w mitologiczne taboo. Konkurs miał formę zabawy i wymagał od uczniów współpracy i kreatywności, lecz przede wszystkim uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą.

Nagrody dla zwycięzców oraz gadżety dla wszystkich pozostałych uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Lublińcu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Rekolekcje Wielkopostne 2023

W dniach 27 - 29 marca nasza szkoła (wraz z SP4) brała udział w rekolekcjach wielkopostnych. Prowadził je ks. Krzysztof Ruciński. W tych dniach staraliśmy się zrozumieć nasze relacje z samym sobą, z ludźmi i z Bogiem. W środę miała miejsce uroczysta msza święta, na której modliliśmy się za uczniów i nauczycieli naszych podstawówek.

Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny

Dwie uczennice naszej szkoły, Julia Brzezina oraz Katarzyna Malitowska z kl. 8b wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego.

Na szczeblu powiatowym miały za zadanie zapisać cytat „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś” z książki „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry.

Prace dziewcząt spodobały się jury w Warszawie i tym samym przeszły do etapu wojewódzkiego, który odbył się u nas w szkole 20 marca 2023r. Tym razem do napisania był cytat „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” również z książki „Mały Książę”. Przez 2 godziny dziewczyny dzielnie tworzyły swoje dzieła. Pisały korzystając ze stalówki i obsadki. Rysowały za pomocą kredek. My już dziś możemy podziwiać z jaką łatwością radzą sobie z narzędziami kaligraficznymi. Tymczasem prace zostały wysłane do Warszawy do ostatniej oceny.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Rozstrzygnięcie "Szkolnego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie"

W czwartek, w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu odbył się zorganizowany przez lubliniecką komendę "Szkolny Test Wiedzy o Bezpieczeństwie". O puchar Burmistrza Miasta walczyli uczniowie wszystkich podstawówek z terenu powiatu lublinieckiego. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Lubliniecki.
Nasi uczniowie z klasy 8b, którzy tworzyli drużynę czyli Bartosz Jerominek i Szymon Lizurek z klasy 8b zajęli II miejsce. Gratulujemy!

opiekun: A.Stelmaszczyk

Więcej informacji i zdjęć: Szkolny Test Wiedzy o Bezpieczeństwie

Dziękujemy!

Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje za włączenie się w akcje „Słodkich Walentynek” oraz zbiórki darów dla królików i gryzoni.
Na kiermaszu słodkości zebraliśmy kwotę 900 zł, która została przekazana osobie potrzebującej z naszej szkoły, a zebrane środki higieniczne dla królików i gryzoni przekazaliśmy do Okienka życia dla gryzoni w Lublińcu.

Serdecznie dziękujemy!

Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej w Lublińcu

Dnia 16 marca uczniowie klasy 4b odwiedzili Państwową Szkołę Muzyczną. Spotkanie poprowadziła pani Dyrektor Sonia Wachowska, po kolei zapraszając na scenę nauczycieli, którzy zaprezentowali instrumenty z sekcji dętej i perkusyjnej. Po opowieści o każdym instrumencie uczniowie szkoły muzycznej grali na nich utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Usłyszeliśmy nawet temat z Harry'ego Pottera zagrany na waltorni. Na zakończenie koncertu odbył się konkurs sprawdzający zdobytą wiedzę- nauczyciele za parawanem grali krótkie melodie, a uczniowie odgadywali, jaki instrument gra. To była bardzo ciekawa lekcja i piękny koncert.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny - wyniki

Dnia 13 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Uczeń naszej szkoły Szymon Krawczyk z klasy 6a zdobył wyróżnienie w kategorii klas 4-6. Poziom konkursu był wysoki, dlatego bardzo cieszymy się z tego sukcesu i życzymy Szymonowi kolejnych wygranych.