INFORMACJA - STYPENDIUM SOCJALNE

Uprzejmie informujemy, że od 1 do 15 września 2022r. rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mogą składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Lublińcu wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023. Z w/w pomocy mogą również skorzystać dzieci z Ukrainy, które przebywają w Polsce zgodnie z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego kraju.

Bliższych informacji udziela MOPS w Lublińcu przy ul. Oświęcimskiej 30.

R O K   S Z K O L N Y   2 0 2 2 / 2 0 2 3

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Drodzy absolwenci,

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w ZIU od 1 lipca br. od godziny 10:00.

Aby zobaczyć wyniki w ZIU (Zintegrowany Interfejs Użytkownika), należy zalogować się za pomocą loginu i hasła otrzymanego od wychowawcy w dniu rozdania świadectw.
Logowanie do ZIU będzie możliwe dopiero w dniu publikacji wyników.

Link logowania do ZIU: https://wyniki.edu.pl/

Po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu zapraszamy 8 lipca od 9.00 do 13.00.

Zaświadczenie odbiera uczeń osobiście lub jego rodzic. W przypadku innych osób konieczne jest upoważnienie do odbioru zaświadczenia (imię, nazwisko osoby upoważnionej, seria i numer dowodu tożsamości).

Jednocześnie przypominamy, że zaświadczenie o wynikach egzaminu należy przedłożyć do wybranych szkół ponadpodstawowych do dnia 13.07.2022 do godziny 15.00.

Uczniowie klas trzecich z wizytą w „Steblusiu”

W środowe przedpołudnie, 22 czerwca uczniowie klasy 3a i 3c wraz z panią Jolantą Banaś oraz Małgorzatą Plutą wybrali się z wizytą do zaprzyjaźnionego z naszą placówką Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lublińcu, aby zaprezentować młodszym kolegom i koleżankom swoje umiejętności posługiwania się językiem mniejszości narodowej – językiem niemieckim. W ramach wieloletniej współpracy z przedszkolem nasi trzecioklasiści pokazali, że nauka dodatkowego języka nie jest nudna, a wręcz przeciwnie, sprawia wiele radości, a ucząc się poprzez zabawę obce słowa i zwroty zapamiętywane są z łatwością i na dłużej.

Uczniowie recytowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz przedstawili teatrzyk kukiełkowy pt. „Wie ist das Zebra? Schwarz oder weiß?” – „Jaka jest zebra? Czarna czy biała?“ Przedszkolaki miały świetną okazję, aby poznać proste wyrażenia w języku niemieckim dotyczące nazw zwierząt oraz ich cech, a także zapoznać się ze starszymi koleżankami i kolegami z pobliskiej szkoły.

Po prezentacji swoich umiejętności na uczniów czekała niespodzianka – słodki poczęstunek oraz rozmowa z byłymi nauczycielkami i wspominanie przedszkolnych lat. Zarówno dla naszych uczniów jak i steblusiowych przedszkolaków był to z pewnością mile spędzony czas. Dziękujemy Dyrekcji oraz Nauczycielom przedszkola za ciepłe przyjęcie. Do zobaczenia za rok!

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego - PANDA

W konkursie z języka niemieckiego brało udział kilkunastu śmiałków z klas: 4a, 5b, 6a i 8a.

Uczniowie Ci wykazali się w teście konkursowym bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego,uzyskując wysoką punktację na tle wszystkich piszących. Dziękujemy im,za to,że zawsze chętnie podejmują wyzwania stawiane im przez ich nauczycieli.

Najlepszym w naszej szkole okazał się JAKUB GEROSKA z klasy 6a zdobywając 3 miejsce

w Polsce oraz otrzymując tytuł LAUREATA.

Serdecznie gratulujemy!!! - Germaniści

Międzynarodowy Konkurs z Języka Niemieckiego „Begegnung mit Osteuropa” w Nadrenii Północnej -Westafalii

Nasza Trójka już po raz 11 wzięła udział w tym konkursie. W tym roku temat odpowiadał zainteresowaniom uczniów z klas młodszych,ale nie tylko... Najbardziej zmotywowani uczniowie tworzyli historię o rycerzu Olafie, który kiedyś chciał osiedlić się na terenach Warmii i Mazur. Koniecznie trzeba było „namalować” dla niego zamek. Tak więc nasi młodzi twórcy malowali i rysowali zamki dla dzielnego rycerza. Prace naszych uczniów zostały bardzo ciepło przyjęte przez Jury w Münster w Nadrenii Północnej -Westfalii. Praca grupowa otrzymała WYRÓŻNIENIE. Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową.

Z klas starszych jeden uczeń wykonał prezentację multimedialną o śląskiej kuchni, która również została wysoko oceniona.

Gratulujemy tym,którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy na następny rok!

A oto nasi wyróżnieni uczniowie:

1. Julia Bartocha -klasa 2a

2. Piotr Haltof -klasa 2a

3. Filip Maroń -klasa 2b

4. Szymon Inglodt -klasa 2b

5. Hania Gola -klasa 2b

6. Agata Michałowska -klasa 3c

7. Alicja Kobielska -klasa 3c

8. Maja Palutek -klasa 3c

9. Emilia Kozieł -klasa 3a

10. Karolina Kampa -klasa 3a

11. Milan Chałat -klasa 6a

Wasi Germaniści

Wizyta klas szóstych w Lubitece

21 czerwca klasy szóste zostały zaproszone do Lubiteki na spotkanie z autorką książki o Lublińcu -panią Marią Dziuk oraz ilustratorką tejże książki panią Mariolą Widerą.

Uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele nieznanych dotąd historii i legend o Lublińcu z książki pani Marii Dziuk pt”„Historia Lublińca w opowieściach pisana”.

Pani Maria Dziuk -pisarka z Kochanowic- w bardzo interesujący sposób opowiedziała uczniom o wydarzeniach związanych z dawnym Lublińcem,których zapewne jeszcze nigdy nie słyszeli.

Na koniec chętni uczniowie mogli wziąć udział w historycznym quizie.

Po wykładzie była również okazja ,aby obejrzeć wystawę z ilustracjami do książki.