POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ,,ŚWIADKOWIE HISTORII -SPOTKANIA Z JANEM PAWŁEM II’’ - rozstrzygnięty

02

GRU

Rok 2020 obfituje w ważne rocznice dla narodu polskiego. Jedną z nich jest niewątpliwie 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka. Z tego powodu rok 2020 ogłoszony został rokiem Świętego Jana Pawła II.

Aby włączyć się w obchody rocznicowe, Szkoła Podstawowa nr 3 im Bohaterów Westerplatte w Lublińcu zaprosiła uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego do udziału w POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM ,,ŚWIADKOWIE HISTORII - SPOTKANIA Z JANEM PAWŁEM II’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli Starosta Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura.

Konkurs był znakomitą okazją do podjęcia refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II. Celem konkursu było pobudzenie zainteresowania postacią Jana Pawła II, zwrócenie uwagi na ponadczasowe i uniwersalne wartości płynące z Jego nauki. (czytaj więcej...)

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prezentacji audiowizualnej ukazującej wspomnienia osoby -świadka uczestniczącego w spotkaniach z Janem Pawłem II lub pamietającego własne przeżycia związane z papieżem.

Młode pokolenie, nie miało okazji poznać Ojca Świętego. Dlatego tak ważna jest rola dorosłych w przybliżaniu najmłodszym osoby i nauczania Jana Pawła II. Możliwość wysłuchania świadków – osób, które miały okazję osobiście spotkać papieża była dla autorów prac z pewnością ważnym przeżyciem.

Każda praca przedstawiała subiektywny obraz Ojca Świętego przedstawionego we wspomnieniach konkretnej osoby. Opowieści były przepełnione emocjami, życiową mądrością płynącą z nauk Jana Pawła II i skłaniały do głębokich przeżyć. Z tego powodu Komisja Konkursowa w składzie: Pani Katarzyna Koza – przewodnicząca, Pani Anna Janik i Pani Monika Furman, miały bardzo trudne zadanie wyłonić ostatecznych zwycięzców.

Po obradach, komisja postanowiła przyznać I miejsce Adriannie Tofilskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu. II miejsce zajął Daniel Krupa ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie Śląskim, a III miejsce Anna Postrach ze Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Wyróżnienia powędrowały do Aleksandry Konieczny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu oraz Martyny Górniak ze Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Podziękowania należą się również osobom udzielającym wywiadów oraz nauczycielom, którzy zainspirowali i zachęcili uczniów do wzięcia udziału w konkursie. To dzięki nim zainteresowanie postacią Papieża Polaka jest żywe, a jego nauki nie tracą na aktualności i inspirują młode pokolenie do życia w duchu ważnych dla wszystkich wartości takich jak miłość, godność i szacunek dla drugiego człowieka.

Katarzyna Koza

290542-konkurs_jp2.jpg
Opublikował/a: admin SP3
Kategoria: Ogłoszenia
Dodano: Środa 2 grudnia 2020 11:26:24
drukuj
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: