Obchody Dnia Ziemi w nietypowej formie w czasie nauki zdalnej

KWI

Jubileuszowe Obchody Dnia Ziemi 2020 pilotuje Ministerstwo Klimatu, które w ramach obchodów organizuje  warsztaty on-line pt. „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. Odmienna forma obchodów spowodowana jest zamknięciem szkół z powodu epidemii koronawirusa.
Warsztaty on-line odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda (czytaj więcej...)⇒

Zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu naszą społeczność szkolną, szczególnie klasy 5-8, ze względu na omawianą tematykę. Warsztaty w sieci nic nie stracą ze swego waloru edukacyjnego i będą  dla Was  urozmaiceniem codziennych zajęć szkolnych w ramach nauki zdalnej. Co więcej, forma  warsztatów pozwoli rozszerzyć grono uczestników na wszystkich zainteresowanych uczniów.

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść  22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę  www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z  instrukcjami na stronie. Interaktywny formularz poprosi Was  o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość. Po zarejestrowaniu staniecie się pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom.

Oprócz wideoczatu z ministrem klimatu Panem Michałem Kurtyką, w warsztatach wezmą także udział znani i lubiani naukowcy: biolog dr Mariusz Gogól i fizyk dr Tomasz Rożek. W  przystępnej formie opowiedzą czym grozi globalne ocieplenie, jak mu zapobiegać i jaką rolę odegra w tym rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.

Zapraszamy do udziału.

Dodano: Wtorek 21 kwietnia 2020 08:35:37