Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

LUT

Akcja „BOOKCROSSING” w naszej szkole

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA”

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa jest Bookcrossing –  to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie             i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Akcja „Uwolnij książkę” adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Książka żyje tylko wtedy, gdy jest czytana.

UWOLNIJ JĄ!

We wtorek 20 lutego Pani Dyrektor dokonała uroczystego otwarcia kącika bookcrossingowego i rozpoczęła się akcja w naszej szkole.

Przyniesioną z domu książkę postaw w oznaczonym miejscu – na korytarzu przy bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszam uczniów i pracowników szkoły oraz rodziców do „aktywnego uwalniania książek”!

„Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania”.

Zapraszamy do czytania!

20238e-img_0361.jpg de660b-img_0362.jpg 84bea0-img_0363.jpg 31b5db-img_0365.jpg 665e53-img_0367.jpg 99acd6-img_0368.jpg
Kategoria: Kronika
Dodano: Czwartek 22 lutego 2018 08:03:01