Tydzień Zwierząt

Tydzień Zwierząt

W naszej świetlicy obchodzimy "TYDZIEŃ ZWIERZĄT ". Każdy dzień to jakaś zwierzątkowa niespodzianka. W czwartek i piątek świetliczki robiły maski zwierzątek oraz poznawały zasady gry "Pełny kurnik ".
W ramach tych zajęć organizujemy zbiórkę karmy,żwirku,gumowych zabawek i kocy dla piesków z lublinieckiego schroniska i kotków stowarzyszenia "Felis"
Światowy Dzień Jabłka

Światowy Dzień Jabłka

28 września Nasze Świetliczki wraz z wychowawczyniami obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA. Dowiedziały się jakie witaminy kryją w sobie te pyszne owoce;nauczyły się nazw najbardziej popularnych gatunków.  Rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Nie obyło się bez prac technicznych.  Świetliczki malowały szablony jabłek, robiły jabłuszkowe stempelki i "plastyczny kompot ". Na zakończenie zajęć wszyscy zajadaliśmy się zdrowymi, soczystymi jabłkami.
Ferie zimowe w świetlicy

LUT

Ferie zimowe w świetlicy

W pierwszym tygodniu zimowych ferii uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach rękodzieła artystycznego organizowanych przez świetlicę. Zajęcia miały na celu przede wszystkim rozbudzenie w dzieciach pasji oraz zainteresowań ukierunkowanych na wytwarzanie przedmiotów użytkowych. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, uczniowie chętnie w nich uczestniczyli, a zdobyte wiadomości i umiejętności praktyczne przenosili na grunt domowy. Dzieci okazały się prawdziwymi artystami!!!

ŁAJKA Psim Przyjacielem Trójki

GRU

ŁAJKA Psim Przyjacielem Trójki

W środę 13 grudnia mieliśmy w świetlicy niecodziennego gościa. Była nim czworonożna Łajka (pies rasy Labrador). Przyszła o na do naszej Trójki wraz ze swoją panią- Bożenką, która opowiadała co psy lubią, czego nie, czego nie należy robić w ich obecności i dlaczego.
Później rozpoczęliśmy zajęcia z dogoterapii. Pies swoim głośnym szczeknięciem przywitał się z naszymi "świetliczkami". Każde dziecko mogło pobawić się z Łajką i wydawać podstawowe komendy. Bawiliśmy się też z pieskiem w chowanego i pokonywaliśmy tor przeszkód. Uciechy było co niemiara. Dziękujemy Pani Bożenko. Dziękujemy Łajko!

Dzień górnika w świetlicy

GRU

Dzień górnika w świetlicy

5 grudnia w świetlicy mieliśmy niesamowitą przyjemność gościć wyjątkowego pana. Był nim górnik- pan Adam Kocyba. Dzieci przygotowały się do tego spotkania. Większość z nich miała na głowie czapkę z kolorowymi piórami. Pan Adam w sposób bardzo ciekawy opowiedział "Świetliczkom" o ciężkiej i często już zapomnianej pracy górnika. Przyniósł ze sobą wiele rekwizytów, które bardzo dzieci zainteresowały. Odpowiadał na ich pytania oraz pokazał wiele ciekawych zdjęć z kopalni. Dziękujemy!

ZACZAROWANA NOC W ŚWIETLICY

ZACZAROWANA NOC W ŚWIETLICY

Z piątku na sobotę (24/25 listopada) zorganizowałyśmy "Zaczarowaną noc w świetlicy". Nasze "świetliczki" przybyły do szkoły na 19.45 i od 20.00 czekało na nich mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy pląsawiskiem;następnie dzieci podzielone na grupy szukały ukrytego skarbu. Aby go zdobyć musiały odpowiedzieć na pytania,które nie zawsze były łatwe. Były andrzejkowe wróżby na wesoło, mufinki z wróżbami, a na kolację pyszna pizza. Po tych wszystkich atrakcjach dzieci w śpiworkach oglądały przygotowane bajki. Uważamy, że impreza była fantastyczna, a co najważniejsze uważają tak dzieci i ich rodzice.
Wychowawcy świetlicy.

POLSKA MOJĄ OJCZYZNĄ-JESTEŚMY PATRIOTAMI

POLSKA MOJĄ OJCZYZNĄ-JESTEŚMY PATRIOTAMI

Pod takim hasłem nasze "Świetliczki" wykonały szereg prac plastycznych. Malowały polską flagę,wykonywały godło Polski oraz narodowe kotyliony, układały patriotyczne puzzle. Jesteśmy przekonane,że słowo PATRIOTYZM nie jest im obce.

Świetlicowe parasole

Świetlicowe parasole

25 października nasze "Świetliczki" dowiedziały się jak powstaje deszcz.
Aby przegonić jesienną szarugę dzieci projektowały kolorowe parasole.

Pani Jesień w świetlicy

Pani Jesień w świetlicy

22 października w naszej świetlicy na dobre zagościła Pani Jesień. Dzieci najpierw zobaczyły prezentację multimedialną o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie, robiły ludziki z jesiennych darów ,medale dla Pani Jesieni, a na koniec powstała piękna zespołowa praca przedstawiająca właśnie naszą bohaterkę- Panią Jesień.
Dzięki tym wszystkim wspaniałym pracom nasza świetlica zrobiła się jeszcze bardziej kolorowa.
Anna Zbączyniak